Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 hetes yorkie gazdija...

Egy 8 hetes yorkie gazdija vagyok. Szobatisztaság után utánna olvastam. Hogyan tanitsam pontosan, meg arra, hogy mindig az ujsagpapirra végezze dolgát? Ebből a cikkből indultam ki

Figyelt kérdés

Szobatisztaság


Az egyik legnehezebb feladat a szobatisztaságra való nevelés. Alapvetően minden kutya terület-tiszta, ami azt jelenti, hogy a saját helyére soha nem piszkít.

A kölyökkutyákat meg kell tanítanunk arra, hogy hova kell menni, ha rájuk jön a szükség. A szoktatás a nevelés része, és nem megy varázsütésre. A kölyökkutyák csak pár óráig tudják visszatartani vizeletüket. Ezért az az optimális, ha 2-3 óránként levisszük őket sétálni. Mivel ez az esetek többségében megoldhatatlan, legalább evés és játék után azonnal vigyük le sétálni a kiskutyát. Nem messze a kölyök helyétől tegyünk le újságpapírt vagy rongyot és szoktassuk rá, hogy amikor nem tudjuk levinni, erre végezze a dolgát. Fontos, hogy ha séta közben végzi el a dolgát, mindig dicsérjük meg, esetleg jutalmazzuk is jutalomfalattal. Ha kialakul a kedvenc helye a dolga végzésére, igyekezzünk mindig oda vinni. Fontos, hogy ne üssük meg a kiskutyát, ha „baleset” történik. Ezzel ugyanis többet ártunk, mint használunk. Megszidni persze lehet és kell, de csak rögtön azután, hogy megtörtént az eset (később már nem tudja, hogy miért kapta a letolást). Ha máshova végezte a dolgát, itassuk fel újságpapírral, hogy a szag érezhető legyen rajta, majd tegyük a megszokott helyre. Ezután szagtalanítsuk a rossz helyre végzett foltot.

Amikor már minden alkalommal a megfelelő helyen végzi el a dolgát, fokozatosan tegyük közelebb az ajtóhoz az újságpapírt.


2011. febr. 10. 12:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
ill. a helytelenért:D
2011. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz lesz de ne add fel csak az első Max 1év de akkor nagyon makacs:) De utána ott lesz veled sokáig és ha ügyes voltál szobatisztán..


Az h bent pelus és még a táskába is.... Nem akarhatsz vele így élni 10 évig....Ezért vicces. Am extra mini Yorki nincs.

2011. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

De így akarok, csak a telken engedem ki a földre ahol egy kutya van a szomszédba, egy csivi vauvau:D kan kutyus, egyszer ő töle voltak kiskutyáink. A tenyészetem leggszebb kiskutyái voltak

én mindig cserélem a pelust, ha már 2x rápisilt kicserélem!

minek tegyem le a többi kutya közé, jobb neki ha mindig velem van, és jól szellözik a kutya táska is.

Fél a kutyáktól csak a csivivel van jóba, meg ha tüzel akkor minden kan kutyávall.

2011. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát ez szörnyű szerencsétlen kutya... Nekem is yorkim van imádja a kutyákat és nem elletném feleslegesen ez tenyészet?? áááhh hagyjuk mert csak dühös leszek......
2011. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:04

nem megbántani akarlak!, de

neked nem való yorki...pont az ilyenek miatt nézik le a fajtát! Kutya ő is, nézd a nationalon a csodálatos kutyadokit és normálisabban neveld azt a szerencsétlent! Egy csomó kutya azért depis mert emberként kezelik,mint te is! Lehet a tied nem az, de lehetnek ebből még nagy gondok! Mellesleg így nem szocializálódott a kutya, ha csak egy csivivel volt és mindig felkapdosod ha kutyákkal találkoztok!

Jó nálam is az ágyba feljöhet meg ilyen kis apróságok, de egy kutyát nem kéne megfosztani teljesen a kutyaságtól....

de végső soron te tudod hogyan neveled a te kutyád én csak figyelmeztettelek!

2011. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem kamuzik a táskás....olyan ironikusan hangzik a válasza...
2011. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Vannak különböző helyhezszoktatók és távoltartó(ha azt akarod, hogy valahova ne végezze a dolgát). Szerintem egy MENFORSAN "Ide pisilj" helyhezszoktaóval is jó eredményt lehet elérni. Ráadásul ez csak természetes anyagokat tartalmaz, így nem ár a kutyusnak. Persze a pelus is jó eredménnyel járhat.
2011. febr. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!