Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való e nekem AKITA Inu?

Való e nekem AKITA Inu?

Figyelt kérdés
Keresztlányunk 2 éves,a szomszéd utcában lakik szóval sokat fog átjárni!Kell e tartanom attól ,hogy veszélyben lesz a kutyától?
2011. febr. 10. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nevelés kérdése.
2011. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ez így van. nekünk volt egy cane corson-k, 7éves kisfiú mellett. de soha még csak fel sem lökte, pedig ordítva szaladt előle, lökdöste a kutyát, és szaladt a gyerek után a kutya. De mondtuk neki, hogy "nem bántjuk a kistesót" és azonnal lelassított, és csak megbökte az orrával a fenekét. Párszor elmondtuk ezt a kutyának, és onnantól kezdve csak óvatosan "ért" a gyerekhez!
2011. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ahonnan venni akarod a kutyát, beszélj a tenyésztővel. Ő ismeri a legjobban az általa tenyésztett kutyák természetét.
2011. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az akitai inut nem nagyon ismerem, de ez szerintem nevelés kérdése minden kutyánál.

Sokan féltették a fiaimat, amikor 2 és 4 évesek voltak és vettem egy kaukázusit. A kau futkos, játszik a gyerekekkel, de tudja, hogy meddig mehet el, nincs durvulás, így soha nem volt semmi baj.

Aztán 2 évvel később megint sikerült vihart kavarnom, mert befogadtam egy kölyök amerikai staffordshire terrier-rottweiler keveréket. De vele is minden ok, tudja a szabályt, semmi durvulás, vigyázunk a gyerekekre.

Tehát én azt mondom minden nevelés kérdése. Ha értesz a kutyákhoz és/vagy kutyaiskolába mész vele, szocializálod nyugodtan.

2011. febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha korábban még nem volt kutyád ezt a fajtát még véletlen sem szabad választani.Nagyon domináns fajta! Ha a kezeden sem bírod megszámolni hány kutya nőtt fel a kezeid között, akkor olvasd át a ezen az oldalon az akita viselkedését:

[link] vagy [link]


Ezzel egy időben két megbízható kennelt is ajánlottam.

Én a helyedben egy barátságosabb és felnőtt kutyát keresnék a menhelyen. Kis gyerek mellé nagyon fiatal kiskutyát vinni nem szabad. Egy 2-3 éves kutya viszont tökéletes választás.

2011. febr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem való szerintem...bármilyen nevelési hiba és a nem kezelt, esetleg nem irányítható zsákmányösztönből komoly problémák lehetnek ....egy akita zsákmánynak nézhet egy felnőtt embert is, de pl. egy szaladó gyermeket szinte természetesen annak tekint-persze következetes, tapasztalt gazdiknak neveléssel megoldható minden de más fajtáknál jóval kevesebb munkát igényel a balesetek

elkerülése, a zsákmányolás helyes mederbe terelése stb.

Egyébként meg egy 2éves gyermeket még egy spániellel sem hagyunk kettesben soha egy másodpercre sem!!!

2011. febr. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem a tenyésztővel és ő mindenképp szukát ajánlott kezdésnek!Lehet jobban járnék egy Németjuhásszal vagy egy Boxer-el?!Mindenképp olyan kéne ami házőrző is!
2011. febr. 11. 07:19
 8/12 anonim ***** válasza:

amennyiben az első-vagy a második kutyád lesz ,akkor nem !!!

aki csak egy kicsit is ért, olvas, vagy tanul a kutyákról,az nagyon jól tudja, az akita ( inu= kutya )egy remek kutya lehet egy tapasztalt kutyás keze alatt !!

de , egy kezdő kutyásnak sok !!

az egyik legmakacsabb,legerősebb, legtöbbet harcoló,domináns,támadó szellemű harcos ( nem harci ) kutya !

olyan ,mintha egy kis csónakban evezőnek,egy supertankert kellene vezetnie , egy darabig esetleg megy , de a vége tuti katasztrófa lehet !

2011. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Németjuhász,Boxer jobb választás.
2011. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Németjuhász, boxer tényleg sokkal jobb választás lenne. A boxer imádja a gyerekeket, nagyon játékos:-)
2011. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!