Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való e nekem AKITA Inu?

Való e nekem AKITA Inu?

Figyelt kérdés
Keresztlányunk 2 éves,a szomszéd utcában lakik szóval sokat fog átjárni!Kell e tartanom attól ,hogy veszélyben lesz a kutyától?
2011. febr. 10. 20:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a válaszokat,sokat segÍtettek!
2011. febr. 12. 11:27
 12/12 tundernita válasza:
szia. szerintem a német juhász sem jó mert mostanában nagy a túltenyésztés és sok az idegrendszerileg gyenge kutya közöttük. a legjobb a ha könnyen kezelhető fajtát választasz mint mondjuk a lablador vagy a golden retriever igazán kedvesek és végtelenül szeretik a gyerekeket a kanok meg még jó ház őrzők is. de akár vehetsz egy jugoszláviai farkasölő szukát is mert azok is jók erre a célra és az idegenekkel szemben bizalmatlanok is ráadásul de a családjukat imádják és az életük árán is megvédelmezik. nekem ilyen kutyám volt bátran ajánlom velem nőtt fel és soha nem bántott sem engem sem a családtagokat. a boxer is jó kutya de kezdőknek nem ajánlott mert nagyon sok foglalkozást igényel és ha nincsen mindig feladatok elé állítva akkor akár szökőssé is válhat. túl sok az energiája és nehezen tudja magát kontrollálni ha belemelegszik a játékba és mivel őrző-védő fajtáról beszélünk szigorúnak kell vele lenni és komoly kiképzés kell neki. tényleg jobban fogsz járni egy könnyen kezelhető fajtával. alaposan gondold át. az akita inu főleg a szuka jól kezelhető ha megkapja a kellő figyelmet és napi egy óra tanítással hamar nevelhető amúgy. szereti és tiszteli a gazdáját és annak családtagjait rokonait és kicsi korától szocializálni kell mint más kutyákat sok gyerekkel találkozzon de egyszerre csak egy nyúljon hozzá különben megijedhet mint minden más kutya. sok sikert a választáshoz. :)
2013. aug. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!