Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a szökős kutyámal?

Mit csináljak a szökős kutyámal?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy már nem birok vele:(

Egyszerűen ahol tud kiszökik(kertes ház)És ha megkötöm megtalálja a módját hogy kibujon ,egy szerűen egy csavargó!Most mit csináljak vele? Ha megharap valakit vagy valaki csak sziplán fél a kutyától máris ok , hogy feljelentsenek.Már az altatáson is gondolkodtam pedig szeretem :(


2011. febr. 14. 14:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a kerítés tetején mászik ki, akkor hiába a kerítés toldozás-foldozás, sz@rt sem ér. (tapasztalat, tacsim és cane corsóm van). Egy megoldás van a 3 m-es téglakerítésen kívül: expandált lemez odahegesztve a kerítésoszlophoz. A szomszédunknál 2 szuka van , ha tüzelnek sincsenek elzárva, ott dörgölőznek a kerítéshez, az én kanjaim meg megőrülnek. Amióta fent van az új kerítés (pontosabban csak mellétettük a réginek), azóta nincs gond. A corsónak volt 1-2 seb a pofáján és ínyén, ahogy megpróbálta eltépni, de persze esélye sincs rá.
2011. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
46%

Megfelelő mennyiségű mozgatás és foglalkozás mellett, megfelelő kötődés esetén egy kutya nem szökik el.


Az én kutyám simán lazán kifér a kerítés deszkái között, ha akar, mégsem ment ki ég soha.


Szóval a kerítés javítás csak egy dolog. A megfelelő mennyiségű és minőségű foglalkozás nélkülözhetetlen mellette, és az ivartalanítás is javít a helyzeten.

2011. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A megkötés nem megoldás, az csak kínzás a kutyának. Csináltasd meg a kerítést, erősítgesd meg. A kutyát ivartalanítsd, sokkal kevésbé lesz mehetnékje, nem zavarják majd a hormonok. És a legfontosabb: fáraszd le! Mi is kertes házban lakunk, és a beagle-ömmel, aki a legszökősebb fajta, még így is minden nap sétálok 1,5-2,5 órát. Így eszébe se jut elszökni.
2011. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Előszőr is van neki kenel.Mindig elviszem másfél két órés sétára és ha nincs lyuk a keritésen hát ő majd csinál!

De komolyan ki lestem egyszer amint a fejével és a fogával adi adig küszködik amíg nem lessz egy fej nagyságú luk.Valamint már négy éve kivan ivartalanitva.

Egy amerikai stadforsir és dog keverékről van szó szoval elég nagy.

2011. febr. 14. 17:45
 15/20 anonim ***** válasza:

Épp ezért kell normálisan meg csinálni a kerítést, úgy hogy ne legyen rajta olyan hely amit kikezdhet!

De ha te látod hogy szökik ahelyett hogy végig néznéd miért nem szólsz rá?

2011. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Nekem is szökött már el a kutyám, sőt kétszer is, bár ő úgy, hogy kibújt az utcára, szaglászott egy kicsit, aztán nem tudott visszabújni. Meg is lett az eredménye, ellopták! Neked eddig szerencséd volt. De az nem megoldás, hogy elaltatod! Az én kutyám számtalan csirkét kiírtott a ház környékén, mégse altattam el! Mert egy kutyus virgonc, rakoncátlan, ne altasd el! Vidd el inkább egy hosszú sétára, mert vágyik egy nagyobb, kinti légtérre! Nagy a mozgási szükségletük, add meg ezt neki!
2011. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Kitti, hidd el, hogy van olyan kutya, aki megfelelő mozgatás, foglalkozás, és következetes nevelés mellett is csinál még magának 1-2 plussz sétát. Azért tudom, mert az enyém is ilyen, és miután már 7 éves, ez már igy is marad. Mi csináltunk végig egy zsalukő alapot, , bele oszlopokkal, és azt a klasszikus régi vaskeritést hegesztettük rá, ami még régi falusi házaknál fellelhető. Aztán arra tettünk dekorpaneleket, hogy azért mégis valahogy kinézzen. A paneleket már helyenként megbontotta, de a vassal nem bir el. Szerencsére. Van olyan kutya, akinek elég egy drótkerités is, esze ágában sincs kilógni, de a szökős kutya maga az isten csapása.
2011. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Miután tegnap már négyszer kellet megcsinálni a kenelt ami ráadásul térháloból van most nem szökik ki, végig kiraktuk az alját hullámpalával kb 70 cm magaságban.

Remélem ez majd segit. Amúgy meg nem volt ő mindig ilyen ezt kb 2 éve kezdte el amikor meglátott rendszeresen csavargó kutyákat és szerintem tölük leshete el. Azóta sajna megmaradt rossz szokásának:(.De azoktól kérdezném akik lehurogtak az altatás miat meghogy sajnálom megcsinálni a keritést meg stb ha anyira nem törödnék vele már rég nem is lene a kutya. Balhét megnem akarok a szomszédoktól mert ugye jóakarok mindig akadnak, de ne agy isten ha egy kisgyereket bántana(de nem olyan , de soha nem lehet tudni)soha nem tudnék megbirkozni a lelkiismerettemel.(pedig a kerités folyton javitom, térháloval van az alja kirakva és van hogy azt is szétszedi)

2011. febr. 15. 08:12
 19/20 anonim válasza:
88%

Nekünk is szökik a kutyánk, ezért érdeklődve olvastam végig.

Sok jószándékú, segítő hozzászólás van, de sok olyan is, ami nem érti meg a helyzetet.


Ki ér rá naponta- kétnaponta 1,5-2 órát kutyát sétáltatni?!

8,5 óra munka, másfél óra utazás mellett gyakran a fiamra sem jut másfél óra.


Nem minden kutya egyforma. A kedvenc szökési helyek javítása után a miénk hamar új helyeket fedez fel, vagy készít.

Most már a kerítésen is átmászik.

Nagy a telek, 500 négyszögöl, mégsem elég neki. Amikor ráérünk, többett visszük ki. De ennek ellentétes a hatása: annyira élvezi és hozzászokik, hogy az utána következő napokban sokkal gyakrabban szökik el.


Persze nem lenne lehetetlen teljesen szökésbiztossá tenni a kertet, de nálunk kb 250m hosszú a kerítés. Ez akkora összeg lenne, amit nem lehet vállalni.

Pár éve még viszonylag jó anyagi körülmények között éltünk, mostanra úgy megváltozott a helyzet, hogy gyakran átcsúszik néhány csekk fizetése a következő hónapra.

Néha vannak nagyobb bevételek, de ezt lehetetlen a kutyára költeni. Tönkrement háztartási készülékek pótlása, tönkrement fogak helyreállítása helyett nem lehet pár százezret kerítésre fordítani.

Ezzel sajnos nem vagyok egyedül. Ez a magyar helyzet.


A kutyát nem fogom megkötni. Nem fogom elaltatni, pedig már bennem is felmerült ez a lehetőség. Nem kell ezért elítélni a kérdés beküldőjét sem. Ez felelősségteljes gondolkodás.

Biztos szereti a kutyáját, de nem talál más megoldást arra, hogy biztonságban legyenek a környéken sétáló kisgyerekek. És a motorosok, akik elé kiszaladhat.

(Az egészségügyben naponta hoznak ilyen döntéseket. Aki nyugatabbra él, az könnyen túlélhet egy olyan betegséget, amire ott jut pénz, itt pedig nem.)

2011. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Olyan jó, hogy mindenki ilyen nagyon tudja felelősségre vonni a szökős kutya gazdáját. Az enyém is rendszeresen önsétáltató üzemmódra vált, pedig eszembe se jutott kutyát hazahozni, amíg nincs rendes kerítés (80 cm beton alap, a tetején sűrűn lécek, kapunál is beton az alján, hogy ne lehessen kiásni) Befogadtam egy 35 kilós kutyát, aki hallgat rám - kivéve, ha épp szökik... Megtanulta kinyitni a bezárt kaput. Tettem rá plusz kampót, kifordítja a sarkából. Kitalálok valamit, nem telik el egy hét, és megtalálja a megoldást. Reggel sétál, este biciklizünk, hogy meg legyen mozgatva. Igaz, ő még nincs ivartalanítva, de nem csajozni megy, kiköt a boltnál és koldul, holott kap kaját. Utána meg megy a hasa az össze-vissza zabálástól. Baromira örül, amikor érte megyek, hogy gazdi megtalált. Itthon van fél órát és kezdjük elölről. Egyre durvább. Megsebzi magát, hogy kijuthasson. Mostanra többnyire a lakásban van, hogy ne szökjön, de ez meg se neki, se nekem nem jó. És hasonlóaktól tartok, mint a kérdező, meg attól, hogy valaki hazaviszi, vagy az Illatoson köt ki, vagy elüti egy autó.


Én valami kutyapszichológuson gondolkozom, hátha... Remélem a kérdezőnek megoldódott a gondja azóta.

2012. nov. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!