Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hós kölyökkutyám mindig...

4 hós kölyökkutyám mindig szétszedi a lakást, mire hazaérünk. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
3 hétig voltunk vele otthon, akkor is elmentünk otthonról először kevesebb, utána több időre, de a 8-10 órát nem viseli valami jól. 4 kor kelünk, irány a melo, max 20 perc jut reggel a sétára, de 2 kor otthon vagyunk. Még csak párszor hagytuk így egyedül, de minden alkalommal rombolt, amit csak tudott. Nem akarjuk kicsukni a szobákból, mert akkor kicsi lenne az élettere, és úgyis megtalálná, mit lehet tönkretenni. Verni nem szoktuk, és tudja, hogy rosszat csinált, mert amint beljebb megyünk a lakásban, már lapít, és sunnyog. Aztán farokcsóválva jön "bocsánatot kérni".
2011. febr. 15. 22:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Legelőször is, pakolj el mindent, hogy semmit ne érhessen el. Hagyj elöl neki sok rágókát, amiket tudod, hogy szeret, viszont ezek csak akkor legyenek előtte, amikor ti elmentek otthonról, mert különben gyorsan meg fogja unni. És ami még nagyon fontos, hogy jól fáraszd le reggel. Tudom, hogy így is korán kell kelni, de muszáj lefárasztani, hogy aludjon utána amíg haza nem értek.

Egyébként szerintem próbáld ki a Kongot, mert az sok idig lefoglalja.

[link]

2011. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sokan nem értenek velem egyet, de én azt mondom ezen a korszakot túl kell "élni". Nekem az a tapasztalatom, hogy a rongálásról (is) egyik pillanatról a másikra szoknak le.

Jöhetünk a jó tanácsokkal: fárasszuk le (fizikailag és szellemileg is) reggelente (is), pakoljunk ki játékot neki, hordjuk iskolába stb. De ez nem elég. A kiskutya, ha unatkozik, váltja a fogait rombolni fog. És minden érdekesebb mint a játéka.

Jó megoldás lehet amit az első írt, hogy tegyük ketrecbe (bár sokaknak ez kínzásnak tűnhet) amíg egyedül van.

Vagy tényleg el kell zárni szinte mindentől amiben kárt tehet.

Szerintem ezeken szinte minden kis kutyás átesik.

Persze szükséges a rengeteg mozgás, sok játék, foglalkozás. Próbálj neki olyan dolgokat elől hagyni, amivel hosszú időre tudja lefoglalni magát: pl. velős csont, bikacsök, kong, jó nagy darab fa (ezután persze lehet takarítani), joghurtos "üveg" stb.

2011. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem tényleg túléljük, mert a párom már el akarja paterolni :(, de akkor persze megyek én is :)
2011. febr. 17. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!