Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e igény ma magyar országon...

Van-e igény ma magyar országon, jó minőségű, törzskönyves kutyakölykökre?

Figyelt kérdés
Mostanában szeretnék elkezdeni tenyészteni egy fajtát,de mindenhol azt hallom,hogy a megszületett minőségi kicsiket,legalábbis reális áron nem lehet eladni.15 éve mániám a fajta,a tenyésztéssel is tisztában vagyok.Mire kölyök lenne nálam az kb 2.5 év.Még a kiválasztott tenyészállat sem született meg...
2011. febr. 16. 10:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
47%
Csak a legjobbak tudnak belőle megélni, akik külföldre is tudnak kutyákat eladni.
2011. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Még elég ritka fajta.A szaporítók munkája ellenére is.Nem igazán éri meg a szukáért kimenni mert már sok kiemelkedő kennel kutyáit hozták be.Ilyen pár utódja lesz a szukám is.Esetleg egy kinti fedeztetés még majd bejátszik.Olyasmi csúnya dologban bízom,hogy 2.5 év alatt annyira beterítik a selejt kutyákkal az országot,hogy lesz igény a minőségre.
2011. febr. 16. 11:10
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Akinek nincs igénye a minőségre (drágábban), annak miért lenne 2,5 év múlva? Akkor is lesznek selejt almok, szaporítóktól. Akinek meg van rá igénye, az most is onnan vesz és 2,5 év múlva is lesznek mindkét csoportban. Átjárás nagyon nincs. Illetve az egy sokkal lassabb folyamat, nem 2,5 év...
2011. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lenne rá igényem az biztos. De ugyanúgy a menhelyire is van igényem. Most fogok lefoglalózni egy spánielt (ő angol cocker) és tervezem, hogy egy-két év múlva egy menhelyi kutyával lesz gazdagabb az életem. De először is ki akarom hozni a leendő kutyámból a legtöbbet, és ha ez megvan csak akkor jöhet a következő, és belőle is kihoznám a legjobbat. Amúgy imádom a spánieleket, biztos lenne rá igényem!
2011. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Cavaliert bármikor menhelyről is.Most néztem a spánielmentőknél egy tünemény 8 éves,szaporítóktól elkobzott cavi csajszit.Lehet hogy nálam köt ki. a kora miatt attól félek nem viszi el előlem az álomgazdi...Más fajtát nem mernék,kicsit tartok attól hogy vajon miért került oda az illető kutya.Mert oké,hogy van a felelőtlen gazda,neveletlen,de van a szaporító idegbeteg kutyája is.Gyerekek mellé nem merném vállalni...
2011. febr. 16. 11:58
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes kérdés, amit feltettél. Nyilván nem az olcsókutyás vevőkört céloznád meg Te sem. :)

Nos, nekem a következő a véleményem. Ilyen célokhoz és ilyen tapasztalattal a helyedben tuti külföldről vennék kiskutyát, ez alap. És mint tudjuk, egy tenyésztő általában "magának" tenyészt. Ilyen minőségben komolyan rágyúrnék a kiállításokra, külföldi kiállításokra is és igyekeznék kiállításos gazdiknak eladni a kölyköket, később pedig tenyésztőknek tenyészteni egy saját vonal létrehozása által. Nyilván ez évtizedes tenyésztői munka és igen nagy állományra lesz hozzá szükséged. Azonban ki lehet kerülni azt, hogy otthon túl sok kutyát kelljen tartanod, csak ez Magyarországon még annyira nem elterjedt szokás: az ígéretes kölyköket társtulajdonba eladni kiállításos gazdinak, majd megállapodás szerint a kiállításokat közösen fizetve és pl. az első alom után a kutya átkerül teljesen a másik gazdi tulajdonába, te pedig megtartasz egy kölyköt, aki akár szintén társtulajdonba kerülhet. Ismerek tenyésztőket, akik így csinálják már itthon is. Így a kezükben maradnak a legígéretesebb kutyáik és mégis meg tudják valósítani a tenyésztési elképzeléseiket anélkül, hogy otthon túl sok kutyájuk lenne és nem tudnának egyenként elég időt szakítani rájuk.

2011. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Csurmi ***** válasza:
16%

Én pont külföldre keresek kutyusokat, nem nagykereskedő vagyok csak a világ több pontján nincs semmilyen jó minőségű állomány, így Európából szeretnének kutyust. Szerintem a magyar tenyésztők jók, és versenyképesek az árak, csak elég rossz a marketingje a dolgonak. És az sem segít hogy a legnagyobb európai kutya "scam" 4 magyar nevéhez fűződik, akik kb. 110.000 USA dollárt csaltak ki reménykedő gazdiktól. Ez nagyon nem segít.

Jobb a szerb és orosz tenyésztők híre, pedig szerintem érdemtelenül.

2011. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Csurmi kedves, igényes gazdik, tök mindegy hol laknak, nem közvetítőn keresztül vesznek kutyát...
2011. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

2,5 év múlva is minden ugyanilyen lesz. Azzal kár számolni, hogy addigra ellepik az országot az ideggyenge kutyák és mindenki törzskönyves kutyát fog venni.


Ma sem az a gond, hogy valakinek nem lenne rá igénye, hanem az, hogy egy átlagos magyar család nem teheti meg, hogy 150 ezret kiadjon egy kutyára. Vagyis vagy szaporítótól vásárol vagy elhoz egy kutyát menhelyről, sintértelepről.


Egyébként Magyarország, nem magyar ország...

2011. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Az kamu,hogy vannak olyan országok,ahol nincsenek jó minőségű eladó kutyák.

Aki meg jót akar importálni,az nem magyar kutyát vesz,ott a pénz nem számít.

2011. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!