Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e igény ma magyar országon...

Van-e igény ma magyar országon, jó minőségű, törzskönyves kutyakölykökre?

Figyelt kérdés
Mostanában szeretnék elkezdeni tenyészteni egy fajtát,de mindenhol azt hallom,hogy a megszületett minőségi kicsiket,legalábbis reális áron nem lehet eladni.15 éve mániám a fajta,a tenyésztéssel is tisztában vagyok.Mire kölyök lenne nálam az kb 2.5 év.Még a kiválasztott tenyészállat sem született meg...
2011. febr. 16. 10:18
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat.Kb a 12:11-es véleménye van a legközelebb a terveimhez.Azzal a különbséggel,hogy annyi elfogadott típus van cavalierből,nekem viszont egy az igazi.Külföldi kennelek honlapjain is van mindenféle.Egy kinti vonal itthoni képviselőinél jobban ki tudom választani a szülőket.Remélve,hogy a kicsi a szülőkre üt.Utána lehet keresni a hozzá való párt,akár kint is. A Magyarországot először egybe írtam,de a lökött gép aláhúzta.Szétválasztottam tetszett neki,gondoltam legyen igaza.
2011. febr. 16. 23:36
 22/28 Csurmi ***** válasza:
31%
Kedves Nemtudommianeved, szerinted igényes gazdik ha nem közvetítőkön keresztül szereznek kutyust akkor kitől?
2011. febr. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Én egy igényes gazdi vagyok. Soha nem vennék kutyát közvetítőtől! Na meg még mit nem!

Hogy honnan vettem, vennék és fogok venni? Közvetlen a tenyésztőtől!

És nem olyan "embertől", aki közvetítőknek gyártja a kutyákat futószalagon!

2011. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Csurmi!

Közvetlenül a tenyésztőtől vennék, ugyanis kíváncsi vagyok személyesen a kutyáira, a hozzáállására, a tartási körülményekre stb. ...és egy igényes tenyésztő is csak úgy ad el kiskutyát, ha az illetőt közvetlenül, személyesen ismeri, találkozott vele, megbizonyosodott róla, hogy jó helyre kerül a kölyök, tudja vele tartani a kapcsolatot, ha úgy adódik vissza tudja venni a kiskutyát. És én más milyen helyről nem is vennék kutyát, csak ahol ilyen feltételeket támasztanak velem szemben is.


Aki közvetítőn keresztül vesz és ad el kölyköt, azt sok mindennek nevezném de igényes vevőnek és tenyésztőnek nem. Számomra az egyik legundorítóbb dolog a közvetítőn és állatkereskedésben kiskutyát venni....

2011. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Csurmi ***** válasza:
64%

Teljesen egyetértek hogy a közvetítőket nem szabad használni.

Aki kutyát akar majd a világ másik feléről ideutazik, megtanul magyarul vagy fogad egy tolmácsot, közben szállodában lakik hogy meismerje a helyi tenyésztőket, és kivárja itt azt a 6 hetet amíg elkészülnek a papírja.

De ha nincs ennyi ideje majd ideutazik legalább 2x, és elmegy Mucsaröcsögére minden Kennelt személyesen megvizsgálni.

Nem beszélve ennek a költségéről, amit persze ki fog fizetni, és magyar speditőrcégeknek is kicsengeti azt a laza 700.000 Forintot amit egy kutya szállításáért kérnek. Tényleg ez a jó módszer!

2011. febr. 18. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Te el vagy tévedve barátom, de nagyon!

Elmondom neked, h hogy működik a kutyavásárlás külföldről és h én hogy csináltam. Kiválasztottam a kennelt ahonnan szerettem volna. Megérdeklődtem, h milyen párosítások lesznek akkortájt amikor én szeretnék kiskutyát. Az egyik nagyon tetszett, attól a kantól szerettem volna és a szuka is nagyon bejött. Lefoglaltam egy szukát. Vártam. Közben rengeteget beszélgettünk, h mire szeretném a kutyát, milyen jellemű kiskutyára gondoltam stb stb. Majd írt a tenyésztő, h a szuka elkezdett tüzelni és x időpontban be is lett fedeztetve. Újra vártam. Ultrahang bizonyította a vemhességet. Várakozás, majd megszülettek. Én voltam az első választású. A választás két körben online történt :o) Leginkább a tenyésztőre bíztam magam, hisz ő látja a kölyköket nap mint nap, látja a fejlődést, már nem ez az első alom akiket fölnevelt, így nagyjából képben van, h egyes kölyökkorban mutatott tulajdonságok miként fejlődnek ki az évek során. Ezen kívül csinált nekem videókat. Így együtt választottuk ki a számomra legmegfelelőbbet - és most már majd 1,5 év távlatában és ismerve a többi kölyköt, a legjobban döntöttem. Kivártam amíg elhozhatóak lesznek, majd elutaztunk érte. Ott aludtunk egy éjszakát náluk, még jobban megismertük egymást, ő is meggyőződhetett h jó helyre kerül a kölyök, és én is, h jó helyről jött. A papírokat az ország kennelklubja közvetlenül nekem küldte el pár hónapra rá. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, mindig kíváncsi az új videókra.


És ezt ugyanúgy megcsinálja vki külföldről aki Magyarországról akar kutyát. Van ismerős tenyésztő aki több kutyát adott már el külföldre, többek között a tengeren túlra is. Egy másik barátnőm Ausztráliából(!!!) vett magának kutyát. Ő nem utazott ki, a kutyát feltették a repülőre, majd ő itt várta és vitte is haza. Soha, sehol nincs szükség közvetítőre, ha az ember igényesen, az igényeihez megfelelő kutyát akar venni.

Közvetítőtől max az vesz kutyát akinek nincs arra igénye h megismerje azt akitől lesz a kutya, akinek mindegy milyen párosításból lesz, tök mindegy milyen jellemű kiskutyája. De mondom, igényes, a munkáját féltő és becsülő tenyésztő nem ad közvetítőnek x db kiskutyát h majd passzolja el ahol tudja.

2011. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Kedves Csurmi! Honnét jössz te, a Kőkorszakból? A mai világban az internet adta lehetőségeknek köszönhetően semmi sem lehetetlen! Az előttem lévő nagyon jó leírta, hogy miért is nem akadály akár Ausztráliából kutyát beszerezni.
2011. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Csurmi ***** válasza:

Kedves XY. Bár értem amit mondasz, szerintem Te itt általánosítasz és azt hiszed minden közvetítő kutyafarmokat üzemeltet vagy azoknak szállít. Erre most nyilván kiakadhatnék, de nem teszem, mivel inkább legyél szkeptikus mintsem akár jószándékból akár tudatlanságból egy ilyen "tenyésztő" vagy "közvetítő" karmaiba adnál egy kutyát.


Csak megjegyzem én sohasem ajánlanám senkinek hogy egy Ausztrália-Magyarország távlatban szállítson kutyát. Főleg nem gazdi nélkül. Szerintem a 6-8 óra a maximum ameddig egy kiskutyát kennelben lehet tartani. Hatalmas stressz egy kutyusnak az utazás.


A hozzászólásom lényege az volt, hogy igenis a komoly tenyésztőkre szükség van és remélem lesz kereslet arra, amit csinálnak.


A másik pedig az volt hogy ennek nem segít a nagy magyar kutya "scam". A rossz hír gyorsabban terjed, mint sok tenyésztő több éves jó munkája. Nagyon felháborít hogy amíg az egyik oldalon a tenyésztők a saját pénzüket teszik bele abba, hogy kiállításokra vigyék a kutyákat és hogy mindent megadjanak nekik, a másik oldalon valaki az ő ereményeiken 100ezer dollart csal ki. Ezen mindenki veszít.

2011. febr. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!