Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le az emberek a...

Miért nézik le az emberek a keverék kutyásokat és fordítva?

Figyelt kérdés

Nem egyszer hallottam, olvastam, tapasztaltam, hogy lenézően kérdezték, vagy írtak keverék kutyáról ill. fajtatisztáról.

Tehát miért fáj egyeseknek, hogy valaki kiállításokra jár, és díjakat nyer a fajtatiszta kutyája, és miért fáj a másiknak, hogy valakinek meg keverékje van?

Kutya kutya. Nem ?


2011. febr. 16. 14:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ki az , aki lenézi bármelyik tábort? Miért is kell azzal foglalkozni,hogy másoknak mi a véleményük?
2011. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

ezt már én is észre vettem.

nekem 3 keverékem van abból 2 menhelyi

és a múltkor sétáltattam őket egy srác odajön

megsimogatja kérdezi milyen fajta [közbe mosolyog]

amikor mondom hogy keverék egyből elmegy.

Olyan rosszul esett.:S

2011. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem kell vele törődni.

A gazdag lenézi a szegényt, a szép a csúnyát, stb. Ez emberi randa tulajdonság. Nem mindenkire jellemző. Az ilyenen át kell nézni.

2011. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem két keverékem van, meg egy fajtatiszta huskym, mind a 3 nagyon jó kutya!:) én nem nézek le senkit és hülyeség is az egyik tábornak lenézni a másikat!
2011. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Csurmi ***** válasza:

A fajta egy mesterséges fogalom. 3 szervezet van, akik elfogadnak fajtákat és definiálják mi egy fajta és hogy nézzen ki. Ennek az alapja több ezer éves, és a mai napig sem tudni hogyan lett farkasból kutya.


A XX században nem sikerült egyetlen állatfajt sem háziasítani, pedig sokan próbálkoztak. Tehát, marad az a genetikai állomány, ami évezredekkel ezelőtt valahogyan kialakult, és ebből egy-egy tulajdonságot kiemelnek (fajta).


De ha nem őriznék meg a fajtákat akkor sajnos ezek a tulajdonságok is visszafejlődnek. Szerintem beszélj egy kutyatenyésztővel, hogy mi az hogy tenyésztés, és akkor megérted hogy miről van szó.

2011. febr. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Tudom mi a tenyésztés, és mivel nincsen annyi tőkém, hogy bele kezdjek, így nem fogok hozzá.

Én a keverék kontra fajtatiszta tábort nem értem meg.

A keverék is kutya meg a fajtatiszta is.

Amúgy nekem is van fajtatiszta, keverék, és sintér telepről kutyám. külömböző egyéniségek, de egyformán szerethető mind.

2011. febr. 17. 12:31
 17/18 Csurmi ***** válasza:
A mai fajtatiszta kutyák is keverékek. A Rottweiler például a masztiff és valamelyik északi terelőkutya keveréke, és több száz év alatt fejlődött, de lehet, hogy több ezer. Ha mindenféle fajtát összekeversz, akkor a fajták különbsége elveszik, és egy általában fekete/barna kb 18 kg-os 38-57 cm közti magasságú kutyát kapsz. De ha keresztezel 2 fajtatsizta kutyát, és ki akarsz emelni 1-1 tualjdonásgot tudsz egy új fajtát is kreálni. Tehát lehet hogy egy mai keverék pár év múlva már egy új fajta. Szóval nem tudom mi a probléma a keverékekkel....
2011. febr. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, én minden kutyát ugyanugy szeretek..van is keverék is meg fajtatiszta is..
2011. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!