Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt mindenki csak ivartalaníto...

Itt mindenki csak ivartalanított kutyákkal tud a kiképzésben célt elérni?

Figyelt kérdés
Folyton azt olvasom, : ha morog a kutya, ivartalanítsd. Ha a kan a tüzelő szukák után sír és vonít, ivartalanítsd. Akármilyen probléma adódik akkor mindig az ivartalanítást javasolják. Senkinek nincs vér a pucájában, hogy egy ivaros kutyát annak rendje és módja szerint fegyelmezzen? Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mert ne fedezzen.
2011. febr. 17. 01:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

De mint a mai helyzetből látszik nem mindenki akarja, tudja megnevelni az ivaros kanokat, igaz, az ivartalanítottakat sem. Egyébként kan kutyáknál is meg lehet előzni vele betegségeket. Akkor meg miért ne?


"Én valahol gyengeségnek tartom azt, hogy akkor tud valaki a kan kutyájával,kiképzésben célt elérni, ha kiherélteti."

Igen, és?

2011. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 rékakutyakiképző ***** válasza:
Kutyakiképzőként azt mondhatom, hogy nincs jelentősége a kan kutyák ivartalanításában olyan szempontból, hogy szelídebb lesz, mivel ez nem igaz. A gazdi fogja úgyis képezni, és a tévhittel ellentétben a kankutyák megtartják az alapvető tulajdonságaikat, vagyis így lehet domináns(nem megoldás ilyen szempontból a kasztrálás)! Minden a gazdán múlik, hogy meg tudja-e tartani a vezéri posztját.
2011. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Így van, a szexuális dominancia csökken csak, illatva a megváltozott illat miatt nem nézi be magának a többi kan annyira, ettől kicsit könnyeb lehet az élet. De jelentős változást csak az esetek kisrészében hoz.


Szóval köztünk szólva én teljesen egyetértek a kérdezővel, de ezt a véleményem hajlandó vagyok állatvédelmi szempontok alá rendelni.


Az én kutyámnak amúgy olyan szuka szaga lett, hogy szerintem lassan tüzelni is fog, így aztán ész nélkül dugja az összes kan kutya, a gazdájuk meg persze nem tudja letiltani őket, tehát a fél életem arról szól, hogy én védem be a kutyám seggét. Az enyém még az ivartalanított kanokhoz képest is extra szexi valamiért, volt olyan, hogy volt velem egy épp tüzelő szuka, de a kan akival találkoztunk még így is az enyémet dugta.


Na ezt beszéld meg egy domináns kan kutyával, hogy viselje el. Nem volt egyszerű.

Szóval így magunk között szerintem sem kellene feltétlenül ivartalanítani, de nem szoktam reklámozni ezt a véleményem a már fent említett állatvédelmi okok miatt.


Amúgy nem tudom mit értesz kiképzési eredményen, de erős a gyanúm, hogy te annál komolyabb dolgokat, mint amiket itt kérdeznek. És ahol látszik, hogy van némi hozzáértés, ott nem is feltétlenül szokták/szoktuk ajánlgatni, de ahol morog a kutya a gazdára, verekszik a társával, stb ott ártani nem árthat egy ivartalanítás, és ha mást nem, legalább azt elértük, hogy az a kan, már sose fog fedezni. De még az is lehet, hogy javul a viselkedése.

2011. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Látod.. teljesen egyet értek veled, kedves kérdező. Nekem mindegyik kutyám ivaros, kivéve a szukákat, őket kipakoltattuk. Két ivartalanított szukám van és két ivaros kanom. A kanok egyáltalán nem verekszenek, de más kutyákkal sem vesznek össze (legyen az ivaros kan, vagy szuka). Meg kellett velük kűzdeni míg ezt elértem, de szerencsére én nem az az ember vagyok, aki hamar feladja a dolgot.

Kutyasuliba járok velük (az egyik egy csivava a másik németjuhász), de a legjobb fej kutyák a földön! :)

2011. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én is ivartalanítattam azért h

Később ne legyen beteg, lakásban tartom ne jelölgessen, + ne sírjon a szukák uán. Most mondhatod h a sírást és a jelölgetésről le lehet szoktatni neveljem meg.. De mind a 2 ösztönös nekem nem csinálta de egy ismerősőm nem tudta leszoktatni róla, és végigpisilte a házat....Egyébként előte és most is egy okos szofogadó kutyus:)

2011. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért..:S
2011. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Csakkitty és az alatta levő jót írtatok.

Viszont az engem is dühít, mint ahogy te is írtad, hogy a kan kutyák össze vissza dugnák a kutyádat és nem tudják őket lehívni.

Az ivaros kanokat is meglehet kellőképpen fegyelmezni, csak akarat kell hozzá.

Nálam az elképzelhetetlen, hogy egy tüzelő szukához odarohanjon.

Jó véletlen megesett már, de akkor pórázra teszem és a megfelelő távolságban újból elengedem és onnan már eszébe sem jut, hogy visszaszaladjon.

Különben is a kutyatartás maga egy kihívást jelent.

Tehát én ellenzem a kan kutyák herélését.

Mert akiben nincs elhivatottság az a herélt kutyával sem fog célt elérni.

2011. febr. 17. 16:22
 18/21 anonim ***** válasza:

"Nálam az elképzelhetetlen, hogy egy tüzelő szukához odarohanjon.

Jó véletlen megesett már,..."


Itt a magyarázat. Ezért kell ivartalaníttatni őket. Egy tüzelő szukába pillanatok alatt betalál egy kan, kettőt pilláztál és már össze is ragadtak. Neked az említett esetben szerencséd volt.

2011. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Z.O.L.

Nem győztél meg.

Az a bizonyos eset egyszeri és nem ment el a hágásig. Az ivartalanítás nem indokolt.

De a kérdésem nem ez volt.

Kitty-vel már ezt kibeszéltük. Nekem ennyi elég is.

2011. febr. 17. 17:43
 20/21 anonim ***** válasza:
Nyilván nem tudlak meggyőzni, hisz az már a kérdésedből is érezhető volt, hogy csak a saját elméleted megerősítésére vágysz. Én pedig leírtam a véleményemet, ennyi.
2011. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!