Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 9 éves Spánielünk nagyon...

A 9 éves Spánielünk nagyon beteg. Csak fekszik, enni nem akar a vizet is kihányta. Állatorvos adott neki 5 injekciót, holnap kell visszavinnünk vérvételre. Mit tehetnénk vele? Nagyon szeretjük!

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 12:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ha minden, még a víz is visszajön belőle, akkor tényleg lehet, hogy bélelzáródás lesz.... Én felpakolnám és elvinném egy rendesen felszerelt klinikára...
2011. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
a doki végigtapogatta, bélkenetet is vett.Röntgen vizsgálat nemvolt.
2011. febr. 19. 13:36
 13/22 anonim ***** válasza:
Az az égvilágon semmit sem jelent! Azt a kutyámat, akiről írtam, az első doki gastritissel (gyakorlatilag gyomorrontás, gyomorgyulladás) kezdte kezelni. Egy kedden arra mentem haza, hogy egész nap hányt. Felpakoltuk, irány a doki. Áttapogatta, benyúlt a fenekébe is, majd "megállapította" a gastritist. Adott valami gyógyszert és diétát írt elő. Csak én olyan vagyok, hogy tök mindegy, minek hívják a dokit és mennyi ideje járok hozzá, ha látom, hogy nem boldogul a kutyával akkor viszem tovább. És mivel a kutya változatlanul nem evett, viszont hányt, elvittem egy másikhoz. Az azt mondta, babézia és erre kezelte. Nos, valószínűleg az IS volt neki, mert egy kicsit jobban lett. Benne maradt a joghurt, viszont a másnap esti pici tápot következő reggel sugárban hányta ki. Irány a 3. doki, akkor már az Egyetemen. Vérvétel, kezelés gastritisre és babéziára is, nem tudja mi a baj. Másnap vissza, többek között a véreredmény miatt. A vérkép tök jó, legalábbis ahhoz, hogy babézia legyen, vagy piszkosul korán kapta meg a gyógyszert. Viszont ez a doktornő (érdemes megjegyezni a nevét, mocskosul jó diagnoszta: Dr. Vizi Zsuzsanna), aki a sorban már a 4. orvos (egyébként mindegyik!!! előtte áttapogatta a hasát és a végbelét is!!) rájön, hogy a végbélben túl kevés a kaki. Annyira, amit a nem evés sem indokol, azt mondja akkor is többnek kell lennie. Nekünk még semmit sem mond, de a röngtenre már igén, úgyhogy először el is küldtük az asszisztenst, hogy nem, nem mi vagyunk a hasi röntgen. Pedig igen, akkor ő már tudta, mi lesz a baj. Az első, akkor felvétel semmit mondó. Az szerint, ami látszott rajta, még akár gyulladás is lehet. Kontrasztanyag, erős hányáscsillapító, másnap vissza. Kapaszkodj meg, még az sem egyértelmű!!! A doki akkor mondta azt, hogy ő akkor most felnyitja és megnézi, hogy van-e ott valami vagy passzázszavar. VOLT! Csak nem okozott teljes elzáródást és nem adott röntgen árnyékot sem.... Ha én akkor hagyom az első vagy akár a második dokinak, hogy kísérleti nyúlként próbálkozgasson rajta, akkor a kutyám hosszú hetek szenvedése után elpusztul. TE döntesz, de ha annyira szarul van a kutyád mint írod, akkor igenis vidd el máshová. Egy hasi áttapogatás édes kevés, ezt gyakorlati tapasztalatból mondom!
2011. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Csak sajnos én a 17 éves fejemmel édeskeveset tudok csinálni.Anyáék holnap viszik el a vérvételre, mást nem tudtam elérni.
2011. febr. 19. 14:21
 15/22 anonim ***** válasza:
Menj el velük és ne hagyd magad, beszélj a dokival a dologról finoman, de határozottan! Esetleg megpróbálhatod felhívni azzal, hogy a kutya változatlanul nagyon rosszul van és hasonló esetben másnál ez elzáródás volt, tudna-e holnap egy hasi röntgent vagy ultrahangot csinálni?
2011. febr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Minden esetre köszönöm a segítségeteket!Amit tudok megpróbálok elérni a szülőknél, és az orvosnál is.
2011. febr. 19. 14:29
 17/22 anonim ***** válasza:
Drukkolok nektek! Majd írd meg, hogy mi történt, jó?
2011. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Mindenképpen itasd, ha kell fecskendővel, vagy valahogy, ez a legfontosabb.

Májgyulladás is lehet, annak is ezek a tünetei, de szinte minden így kezdődik. Remélem rendben lesz.

2011. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
remélem csak jókat fogok írni
2011. febr. 19. 15:04
 20/22 A kérdező kommentje:
kapott tegnap infúziót, már kétszer hányt vagy pisilt.Most viszont olyan a hasa mintha lenyelt volna egy focilabdát.Este 7kor vérvétel
2011. febr. 20. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!