Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

(gyerekkoromban mindig volt kutyánk, a tartásuk nem teljesen idegen dolog).

Napi 8 órát nem vagyok otthon kb

nem vagyok hiperaktív (ne a legaktívabb kutyát, inkább valami nyugodtabb természetűt)

házból ki-be járhatna ahogy a kedve tartja

madarakat és rágcsálókat is tartok nem bánnám ha nem enné meg őket már az első nap

szőr fajta nem lényeg

ne harci kutya legyen :D

a normális válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 21. 22:51
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

nem az eltartás a lényeg

(nem iskolába járok, hanem dolgozom)

2011. febr. 21. 23:23
 12/41 anonim ***** válasza:

Akkor mégis ajánlom a dogot! :)

Olvass utána, bele fogsz szeretni. :)

2011. febr. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Minden részletet leírtál, csak azt nem h a kutya egy másik (milyen nemű? ivaros vagy ivartalan? Mennyi idős?) kutyával fogja megosztani az életterét...


Egyébiránt berni pásztor.


(bár nekem ez a hozzáállás fura, h csak az a lényeg h fajtatiszta legyen... mivel ezek a tulajdonságok nem egy konkrét fajtára illenek, hanem elég sokfélére... ugyanúgy jó lehet a mopsz, mint a dog - ám a jellemük meg teljesen különböző - nem tudom h szerencsés e így kutyát választani... :o/)

2011. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

én egy Tibeti-masztiffot vagy egy Berni pásztort ajánlok neked. Mindkettő volt nekem, ha megfelelően odafigyelsz rá, akkor imádnivalók és semmilyen kárt nem csinálnak.

Ha pedig kisebb testű kutya kell, akkor én a Cocker spánielt ajánlom.

Képek:

Tibeti-masztiff: [link]


Berni pásztor: [link]


Cocker spániel: [link]

2011. febr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

Azt írta, ne legyen hiperaktív, erre az Angol cockert ajánlják...:D Én bizonyítom Neked, hogy igencsak hiperaktívak, van kettő, és egy vizslám, ő is az.

Először a Bassethound jutott eszembe, esetleg a Bernáthegyi.

2011. febr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

7:45-ös vagyok és a 8:56-osnak mondom:

Nekem volt már Cocker-spánielem, több évig és ha kiskorában elég sokat vagy vele, azután pedig egyre jobban elszakadsz tőle, a végére megszokja és megtanulja az önállóságot. Volt, amikor órákig EGYEDÜL volt bent a lakásban és semmi rosszat nem csinált. Pedig kertes házunk van, de szépen tanítgattam, amíg kicsi volt és megszokta. Szóval én maradok annál, amit eddig is mondtam:

Tibeti-masztiff

Berni pásztor

Cocker spániel

Lényeg, hogy az első fél évben minden nap, vagy majdnem minden nap törődj vele 3-4 órát és legyen veled. Aztán egyre kevesebbet és megszokja majd az önállóságot. Szívesen:-)

2011. febr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

a kistestűek szimpibbek de nem ez alapján döntök :D

23:40-es én így nem mondtam, "hogy h csak az a lényeg h fajtatiszta legyen..." egyébként egy ivartalanított kb 2 éves szuka van aki barátságos szóval ezzel nem lesz gond..

(még annyit, hogy divat kutya NE legyen)

2011. febr. 22. 10:40
 18/41 anonim ***** válasza:
A bernit nem ajánlom annyira. Az enyém éjjel-nappal velem akar lenni. Ezek a kutyák nagyon igénylik a gazdit. Szerintem nehezen viselné,hogy keveset vagy otthon. Inkább vmi önállóbbat. Nekünk a másik kutyán palotapincsi. Azt viszont ajánlom. Ha itthon vagyunk,akkor se érdekeljük,maximum 5 percig. Önállóan eléldegél,csak néha jön bújni,meg kajáért :)
2011. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam,két spanim van. Eleget vagyok velük, amennyi időt rájuk tudok fordítani, azt rájuk is fordítom. Imádom őket. Természetesen, ők is egyedül maradhatnak a lakásban, nem csinálnak rosszat, de nekik nem jó az, ha nyugodtan kell ülniük.... Imádnak rohangálni, bohóckodni, órák hosszat sétálni, labdázni. Gondolom ezt annó neked is elmondta a tenyésztő, hogy mivel vadászkutya ezekre szüksége is van. Nem az a tipikus kutya, aki jól elvan, ha odadobok neki pár játékot. Rengetek foglalkozást, mozgást igényel. Nemcsak az enyémek ilyenek, az ismerőseimé is, a tied különleges lehetett.
2011. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Szerintem westie-t tarts mert az nagyon aranyos kutya! kicsi termetű fehér hosszú szőrű kutya, játékos,lakásban is tartható csöpség.Imád játszani nyugott kis kutya,aki a gazdiját imádja.Nagyon egyszerű tanitani.Nem eszik sokat igy sporolni is lehet vele. Egyedül is megvan,tehát azt a 8 órát kibirja egyedül. én ezt ajánlom neked
2011. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!