Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tisztelet jele ha előre...

A tisztelet jele ha előre enged a kutya az ajtóban. De ennek magától kell működnie?

Figyelt kérdés
Kiskorában keveset tanítottam még én is gyerek voltam, azt se tudtam mi az hogy falka és rangsor. Szerencsére nem problémás, nem agresszív kutya. Viszont lenne egy kérdésem. Ugye ha előre enged az ajtónál az a tisztelet jele, de ezt tanítani kell vagy ha teljesen tisztel magától is megteszi? Mindig rohan kifelé/befelé ha sétálni megyünk arra már megtanítottam hogy a bejárati ajtónál én megyek be először ezt be is tartja, de csak velem. Ha minden ajtónál megtanulja ezt, akor jobban fog tisztelni, vagy az lenne a jó ha ezt magától tenné meg tanítás nélkül?
2011. febr. 22. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:
56%

Én azt gondolom, ez is, mint sok más dolog, szoktatás kérdése! Nem ettől lesz valaki falkavezér, mert a vezérség sokkal összetettebb dolog. Egyébként ha valóban a kutyád fölött állsz, ami főleg belső kisugárzáson, határozottságon és a helyzetek fölötti uralmadon múlik, akkor ez a sok apróság már teljesen mindegy.

Ugyanígy, nem attól fog laza pórázon sétálni egy kutya, mert a gazdi a falkavezér. Erre is meg kell tanítani.

Ezek a trükkök arra jók, hogy egy kevésbé magabiztos gazdi pozícióján kommunikációval erősítsenek. Azonban az egész mit sem ér, ha nem vagy határozott és nem vagy ura minden helyzetnek.

Ha a kutyám az én döntésem végett mehet ki előttem, azzal nem csökken a felém tanúsított tisztelete. A baj akkor van, ha én akarok először kimenni, de mégis ő megy ki elöl. Tehát ha Te engeded a kutyádnak, akkor teljesen mindegy.

Azonban érdemes egyértelműnek lenni, valamint következetesnek. Ha valamit elhatározol, akkor azt mindig minden helyzetben csináld egyformán, követeld meg.

Nálunk nincsen arra szabály, hogy ki megy ki először az ajtón. Nálunk az a szabály, hogy mielőtt kimegyünk, ültetés van és csak akkor indulhatnak, ha erre engedélyt adok. Van, hogy én megyek ki előbb szétnézni (utcára lépés előtt), ha csak a lépcsőházba megyünk, akkor mehetnek előttem is. Egy a lényeg, mindig ültetés, és csak szóra mehetnek. Ez a mi szabályunk, persze mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik.

Egyébként egy idő után úgy megszokják, ha következetes vagy, hogy már mondani sem kell. Az enyémek most már maguktól ülnek le minden ajtónál és addig nem mennek ki, míg nem küldöm őket. :)

2011. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!