Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova siet a kutya sétáltatásnál?

Hova siet a kutya sétáltatásnál?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos labrador kutyám és ha viszem sétálni az udvaron belül sétál mellettem normálisan (nyugisan), de ha kiviszem az utcára sétálni elkezd húzni, minél gyorsabban menni.

Hiába húzom vissza a pórázt, a nyakörv miatt már köhög, de még akkor is megy előre és húz.

Hogy tudom megtanítani, hogy úgy jöjjön mellettem az utcán is, mint az udvaron?


2011. nov. 16. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Adj neki jutifalatot, amikor lábnál marad, hajolj le hozzá, mondd azt is közben, hogy lábhoz. Meg fogja tanulni, hogy nem érdemes tőled eltávolodnia, pozitív élményhez fogja kapcsolni :)

Az én kutyusom 4 hónapos. De a sétáknál már elég az, hogy 10-15 jutifalatot kap az elején, utána szépen jön a lábam mellett, nagy ritkán elfeledkezik magáról, olyankor elég az, hogy picit húzok rajta, meg néha-néha kap még jutifalatot..

2011. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezer és egy módszer van a leszoktatásra, de elsősorban azért megy annyira, mert tele van energiával, futna, mozogna. Ami nagyon fontos, ne húzd a pórázzal, és ne hagyd, hogy ő húzzon, mert érzéketlen lesz a nyaka, és végül csak a szögest fogja érezni. Tegyél rá fojtónyakörvet (nem, nem fojtja meg, csak ha hagyod), és apró rántásokkal igazítsd vissza normál sétatempóra. Ha nagyon nem megy, vegyél haltit (szájszíj), nagyon szépen meg lehet vele szűntetni ezt a problémát. De a legfontosabb, hogy mozgasd le, labdázzatok sokat, furrasd, járjatok kutyák közé. Nem várhatod el tőle, hogy szépen sétáljon, amíg nincsenek levezetve a felesleges energiái, és tombolni akar.
2011. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*furrasd = futtasd
2011. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


A dolog nyitja az, hogy kutyád folyamatosan figyeljen rád és ne magát tartsa a főnöknak séta közben.

Türelem is kell hozzá, nameg kitartás is, mert ez a szellemi harc arra megy, hogy ki tudja jobban uralni a másikat.


Jutifalat az szerintem csak ideiglenes megoldás. El tudsz vele érni célokat, de azok össze lesznek párosítva a táppal. És ha nincs nálad ösztönző eszköz, akkor nem lesz feladat végrehajtás sem.


Nos első körben érd el, hogy kutyád rád figyeljen. Ne használj mást, csak dícséretet pozitív megerősítésnek és szídást, vagy semmit(levegőnek nézed) és kizárást büntetésnek.

Az a lényeg, hogy mikor kiadod a figyel utasítást és látod, hogy kutyád rád figyel dícséred.

Ha nem, akkor addig ismétled egyre jobban és keményedő hangon amíg rád nem figyel. Ilyenkor csak a jól van, vagy ügyes nyugtázást érdemes használni. Dícséretet csak akkor, ha elsőre megvolt az utasítás teljesítése.


Miután már figyel rád el lehet kezdeni megtanítani neki a lassan, mellettem, szépen utasítások jelentését.

A lassan és szépen utasítások jelentése nagyjából ugyan az, de a lassant a séta közben a szépent meg más kutyák találkozásakor és játékkor érdemes használni.

Lassan utasítás: mikor érzed, hogy feszül a póráz szépen és halkan (mivel kutyád füle nagyon jó csak szereti tettetni, hogy süket) mondod neki a lassan szót és finoman visszább húzod. És ezt addig ismételed, míg fel nem fogja mit is akarsz tőle, de mielőtt az utasítást kiadod és látod, hogy nem figyel rád, figyelmét magadra kell irányítanod és csak azután adhatod neki a lassan utasítást.


A mellettem utasítás esetén is először a kutya figyeljen rád. Majd álló helyzetből idulva azon az oldalon amelyen sétáltatni szoktad, az azon oldali kezdből a pórázt a hátad mögött átveszed a másik kezedbe, miközben a kutya oldali kezedet tenyérre a kutya felé fordítva , lassú séta mellett megakadályozod, hogy kutyád előre menjen.

Közben mondod a mellettem utasítás és ha kutyád közben megpróbál előre menni, azt az orrára adott finom tenyeres koppintásokkal és a póráz olyan igazításával korlátozod, hogy ne tudjon az általad szabott határon átlépni.

Amikor hosszabb ideig nem kell vagy nem ér hozzá a tenyeredhez a kutyád orra, akkor a lassan utasítás kimondása után lehet séta közben dícsérni, de előre nem engedni.


Nagyjából ennyi.


Sok sikert!

2011. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A jutalomfalatos módszert próbáltam eddig. Majd fel borított mikor meglátta a kaját. Ugrált rám.

2011. nov. 25. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:

több módszert is próbáltam már, íme, ami legjobban működött. ha elkezd kúzni, akkor rászólsz, hogy lassan, majd megfordulsz és elindulsz a másik irányba. megtesztek 5-10 métert, majd mehettek megint az eredeti irányba. ezt folyamatosan addig, amíg fel nem fogja, hogy akkor jut el gyorsabban egy adott ponthoz, ha lassan megy :) az enyém elég hamar felfogta, de az elején minden nap újra kellett kezdeni.


a lényeg, hogy ne add fel, mert ennél már csak nagyobb és erősebb lesz. ha kell, akkor fél óráig járkáljatok fel-alá :)

2011. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

A kiscsikót is ha kiengedik a karámból fékeveszetten szaladgál, örül a bezártság utáni szabadságnak. A kutyád is ilyen. mivel a kerten belül semmilyen inger nem éri, így a kapun kívül éli meg a szabadság vágyát. Siet, fut, tengernyi illat ezernyi információ tárulkozik elé.

Rendszeresítsd a sétát napi szinten, nem baj egyenlőre ha húz téged, de amikor már látod, hogy lenyugszik vagyis enerválódik akkor kezdd el vele a többiek által leírt gyakorlatokat. A legjobb kutya a fáradt kutya.

2011. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!