Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyázás miért olyan fura?

A kutyázás miért olyan fura?

Figyelt kérdés

Akárhová megyek mindenhol olyan rettentöen furának tartják, hogy én kutyázok. Felnőttek, gyerekek egyaránt. Még azok is akik kedvelnek. Akik meg nem azok egyenesen ki vannak rajta akadva. De mennyivel furább kutyázni mint bicajozni, vagy futni, lovagolni, focizni, sakkozni, úszni, zongorázni?? Egy hivatásos sportolótól senki sem akad ki pedig pedig az egész napod és életed a sportnak alárendelni nem átlagos dolog. És én hol vagyok ettől? Csupán csak kutyázgatok. Vagy az a fura, hogy egy állatra fordítok ennyi időt? De ennyi erővel sokkal furább az akinek a sakktáblája vagy a hangszere a mindene (mert aki komolyan csinálja annak az, nem?)...

Miért van az, hogy az iskolában ha megkérdezik, hogy ki sportol, akkor nem jó ha azt mondom, kutyázok mert az nem sport? Vagy, hogy ezek a sportolók dicséretet kapnak. Például az is aki LOVAGOL. A lovaglás miért sport, a kutyázás miért nem? Mikor esetenként én nagyobb versenyeken indulok mint aki lovagol...


2011. febr. 25. 16:35
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
65%

Na én ezt a vitát inkább nem olvastam végig, inkább a kérdésre válaszolok.

Engem is sokan furának tartanak és nem igazán értik a dolgot, magát azt, hogy kutyázás. Hogy miért? Mert az embereknek fogalmuk sincs, mit jelent KUTYÁZNI! Agility, frizbi, engedelmes, terelés, dog dancing stb...

Mert ma mi az átlag kutyatartás?

Vagy: méteres láncon kikötve az udvar hátuljában, moslékot etetve.

Vagy: a csili-vili flexipórázon rángatva az acsarkodó kiskedvencet.

Aztán az ilyen emberek, ha azt látják, hogy te rendesen viszed a kutyádat sétálni, tanítod, foglalkozol vele, normális ételt adsz neki, SPORTOLTOK, ha olyan, akkor kutyakozmetikába viszed, akkor te leszel az UFO.

Az embereknek fogalmuk sincs, hogy mi az: KUTYÁZNI, voltaképpen azért néznek furán, mikor ezt mondod, mert el sem tudják képzelni, hogy ezalatt mit érteszt, nem tudják, mit lehet egy kutyával kutyázni azon kívül, hogy vakargatod a kanapén a hasát vagy elé lököd a moslékot... Hát ezért.

Ne tudd meg, mikor elmegyek vidékre a szüleimhez, hogy néznek rám, hogy két kutyám van lakásban, meg hogy néznek rám, mikor kiviszem őket a faluban sétálni, mindenki utánam fordul döbbent arckifejezéssel... :) De mikor meg póráz nélkül kifektetem a zebránál a járdán, akkor meg csak lesnek és kapkodnak a levegő után, hogy milyen okos kutyák. :)

2011. febr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

22:32 sajnálom hogy ekkora gyülölet és lenézés van benned a kutyák iránt a lovakkal szemben... Ez már beteges ellenkezés és felsöbbrendüség bizonygatás... Miért is játszok én más idegeivel? Kinek fáj az ha kutyázok és beszélek is róla? Bezzeg ha lovagolnék az jót tenne az idegeiknek? Neked fájdalmat okozna ha a kutyázást sportnak nevezné valaki? Sértené az érzéseid, elrontaná az életed vagy magyarázd már meg ezt a nagy ellenállást? Volt egy kutyás aki nagyon betett neked vagy ki sértett meg ennyire?

Ha te nem is voltál komoly versenyen a kutyáddal akkor honnan is gondolod hogy jogod van eldönteni hogy egyszerü a dolog? Sőt irásod szerint csak egy sportot próbáltál vele összesen. Miért gondolod, hogy csak mert a kutya 20 kg, attól hirtelen olyan egyszerü lesz elérni nála hogy a saját akartából hagyja hogy irányitsam? Ha olyan egyszerü dolog miért nem vagy te a bajnok? Hidd el nem kell ahhoz 500 kg-nak lenni hogy meg tudj ölni egy embert. Szerintem mindenki tudja, hogy egy kutya is milyen veszélyes. Meg tudod én a szabadidőmet nem úgy szeretem tölteni hogy az életemért küzdök és nem látok az adrenalintól, hanem úgy hogy együttmüködök egy barátommal és közös akcióban veszünk részt mindkettönk különleges élvezetére... Ettől te jobb leszel mert bátrabb dolog, vagy mi a fene? De mind1, akárhogy erőlködsz én nem fogom a lovasokat szidni, mert ebben biztosan jobb vagyok nálad. :)

2011. febr. 25. 23:10
 23/37 anonim ***** válasza:
73%

22.32-es: én lovagoltam 5 évig. Tudom jól, hogy milyen izmokat dolgoztat meg. Senki nem azt mondta, h a lovaglás nem sport. Fogd már föl!! Ellenben nagyon szívesen kimegyek veled lovagolni :o) úgyis nagyon hiányzik és mostanában nem volt rá lehetőségem. Köszönöm! :o)


Milyen szinten agilityztél és nem utolsó sorban milyen gyors kutyával? És egyáltalán mit nevezel te agilitynek?

Mert amire sok ember azt mondja h agility (2 akadályt átugrik a kutya egymás után) az azért messze nem az. Viszont aki már versenyszerűen űzi ezt a SPORTot, az keményen edz, és egy-egy 150 m-es pálya lefutása, úgy h mindenhová odaérj, az ideális íven vezesd a kutyát, ahhoz együtt kell dolgozni a kutyával, olyan sprinteket kell beletenni egy-egy futamba, hogy abban igazad van, h talán egy versenyen (kb 30-40 mp alatt) nem fáradsz el benne, de edzésen, amikor nem egyszer futsz le egy kombinációt, nem egyszer gyakorolod a pallót oda-vissza, az egyáltalán nem kevesebb izommunka, kalóriaégetés mint bármilyen sport ahol futni kell. És ha nem hiszed, nyugodtan ki jöhetsz velem egy edzésre, és csak megpróbálhatod utolérni a kutyámat a pályán...


Kapj már magadhoz, és fejezd be más emberek munkájának a földbetiprását.

2011. febr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 zsuzsabazsa ***** válasza:
79%

Kedves 22:32-es

Ne is haragudj, de kikérem magamnak és az összes sport kutyás társaim nevében is, hogy te leminősíts minket.

Aki hobbi-ból kutyázik az is sporttól akár versenyszerűen teszi akár nem.

Aki meg munkakutyázik versenyszerűen az meg pláne.


Nem hiába az a nevünk: sport kutyások.

Vannak sport rendezvények, sportbizottságok, sportegyesületek...stb.


Mi is rendszeresen lejárunk a pályára edzeni a kutyával, versenyekre felkészülünk, és versenyzünk.

Ha helyezést érünk el, díjat is kapunk.

A dátumot nem tudom biztosan, de az 50-es években indult útjára kutyasport.

És még nem is említettem a vadászkutyásokat akik szintén sportolnak a kutyáikkal.

2011. febr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
33%

22:32 vagyok, és én egyáltalán nem az ebeket szidtam. Nekem is sok állatom van, és elhihetitek, hogy kutyát sem azért tartok, hogy legyen valami a lánc végén.


Én csak ezért a mondatért kaptam fel a vizet: A lovaglás miért sport, a kutyázás miért nem?

-Hát a választ előző hozzászólásomban leírtam, és úgy nyilvánítottam véleményt(hogy a legtöbbetekkel ellentétben) mindkettőt tapasztaltam.


Én is sétáltam több tíz kilométert kutyával, és mint leírtam agilityztem is, mégsem tartom sportnak, mert egy pár perces futkorászás az én véleményem szerint nem számít annak.


Még mindig úgy gondolom, hogy ezek hobbik, és szerintem nem csak én, hisz mint a kérdező leírta, mindenki furcsának tartja, ha a kutyázást említi az általa végzett sport gyanánt.(Még akkor is, ha a gyk-sok többsége ezek szerint aktív sportoló. Akarom mondani kutyatartó...)


Kioktatni sem kell, hiszen ismerem a kutyás sportok világát, tudom mi az a dog dancing, bikejöring stb., szóval aki úgy gondolja, hogy csak azért nem tartom sportnak, mert nem ismerem a kutyák világát, akkor az nagyon téved.


Aki meg velem szeretne lovagolni, annak üzenem, hogy ha legközelebb Miskolcon jár, keresse az "Arabost".

2011. febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Az iskolai kérdés az csak egy dolog volt. A legtöbb ember már azt nem érti mikor kérdezi mit csinálok, hogy mi a francért kell kutyázni. De ő meg bicajozik, deszkázik, zenél, fut, gyúr stb, és azt nem gondolja furának... Én erről beszéltem főként.

És biztosan nem érted a kutyás sportokat, ha még a kipróbálása után is csak annyira becsülöd, hogy "futsz 5 percet"... Akkor miért nem tudja bármelyik h*lye megcsinálni? Az hogy fel tudod mondani a dogdancing jelentését még nem jelenti azt hogy érted is. Te most komolyan le vagy ott ragadva, hogy a ló nagyobb mint a kutya és borzalmas izomlázad lesz tőle meg van olimpián is ezért nehezebb és magasabbrendü?

Értsd már meg, én nem azt akarom, hogy hivatalosan legyen sport a kutyázás, hanem azt, hogy az emberek ne semminek tekintsék... Neked mondd már meg hogy ez mit fáj? Mert lehet te nem érzed, de rajtad kivül mindenki más látta milyen hévvel védted a lovaglást, amit senki sem bántott... Ennek biztos van valami oka.

2011. febr. 26. 21:07
 27/37 A kérdező kommentje:
És nem veszed észre hogy pont te vagy az 'kutyatartó' aki csak úgy sétálgat a kutyájával meg nevelgeti és szórakozásból kipróbálja vele az agilityt? Az a fajta akiről beszéltél... De mit nem lehet felfogni azon, hogy vannak akik ennél kicsit komolyabban üzik? Miért nem azt mondod, hogy hát igen, agility világbajnokok vagyunk szóval én már csak tudom hogy a lovaglás nehezebb? Mert akkor már valszeg nem igy gondolnád...
2011. febr. 26. 21:11
 28/37 anonim ***** válasza:
33%

Véleményt akartál hallani nem? Azért írtad ki a kérdést!

Ez nem szeretetotthon, itt mindenki megmondja a véleményét, kőkeményen.


És én azt írtam le, amit nem akarsz hallani. Nem gondolom, hogy ettől én lennék a mumus.


Világosan elmondtam már több százszor, hogy mit gondolok, és a lovaglás védésével csak azoknak replikázok, akik lesz@rozták azt a kutyázás javára.


Én egy olyan véleményt képviseltem, amit azoktól hallanál, akik furának tartanak. Ők se fogalmaznának másképp, ezért ezt a véleményt is tisztelned kell, vagy legalábbis elfogadnod.

Arról meg ne nyissunk újabb vitát, hogy a deszkásokról mit is gondolok.


És azért a lovaglást ragadtam ki a kutyázással szemben, mert ezt a sportot végzem, ezért nem úgy szólok hozzá a témához, hogy lövésem sincs a dolgokról.

A sakk mellett is kitarthattam volna, hiszen sakkoztam is régen, csak ebben az esetben osztom a véleményed, mert nem tartom sportnak, csak logikai játéknak.

És hidd el, te még egy jobbik eset vagy. A szomszédom is sportol, akarom mondani kutyázik, de nála ez annyit jelent, hogy napi háromszor megengedi a kutyának, hogy elvégezze a szükségleteit a közeli parkban.


Te legalább mozogsz annyit, amennyit az egészséged megkíván...

2011. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
50%
Kutyatartási szokásaimról nincs jogod véleményt mondani, hiszen nem ismersz. Ennyi.
2011. febr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Miért fogadjak el egy olyan véleményt ami szerintem nem igaz? Azt el tudom fogadni, hogy ' szerintem a lovaglás sport a kutyázás meg nem, vagy hogy szerintem a lovaglás jobb' de azt nem aki kijelenti, hogy márpedig jobb és képes. Nem, nem az csupán neked. Ettől még tisztelni lehetne azt is aki mást csinál. És itt még mindig nem bántotta a lovaglást senki a kutyázás javára. Egész egyszerüen azért ez a legjobb példa mert a lovagláshoz is kell egy állat, meg a kutyázáshoz is, az egyiket mégis tisztelik a másikat meg kiröhögik.

Te vagy itt aki általánositas és lealacsonyitasz másokat, hogy a kutyázás annyi hogy leviszem a kutyát sétálni 3x egy nap, de én örüljek mert én még jobb vagyok egy kicsit hogy legalább mozgok vele. Kolyan nem látod ez mennyire nevetséges, hogy folyton ezt ismételgeted? Fogd már fel, hogy vannak másmilyen kutyások is! Olyanok akik komolyan edzenek és nem csak futkorásznak 5 percet. Ez kb olyan mintha azt mondanák, 'cö mi az a lovaglás, hetente 3x körbelovaglod az erdőt, közben meg fizetsz másoknak hogy lapátolják alóla a kakit, ez aztán a baromi nagy sport'. Jól esne? Mikor mindenki tudja, hogy nem csak ilyen lovasok vannak.

2011. febr. 26. 21:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!