Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyázás miért olyan fura?

A kutyázás miért olyan fura?

Figyelt kérdés

Akárhová megyek mindenhol olyan rettentöen furának tartják, hogy én kutyázok. Felnőttek, gyerekek egyaránt. Még azok is akik kedvelnek. Akik meg nem azok egyenesen ki vannak rajta akadva. De mennyivel furább kutyázni mint bicajozni, vagy futni, lovagolni, focizni, sakkozni, úszni, zongorázni?? Egy hivatásos sportolótól senki sem akad ki pedig pedig az egész napod és életed a sportnak alárendelni nem átlagos dolog. És én hol vagyok ettől? Csupán csak kutyázgatok. Vagy az a fura, hogy egy állatra fordítok ennyi időt? De ennyi erővel sokkal furább az akinek a sakktáblája vagy a hangszere a mindene (mert aki komolyan csinálja annak az, nem?)...

Miért van az, hogy az iskolában ha megkérdezik, hogy ki sportol, akkor nem jó ha azt mondom, kutyázok mert az nem sport? Vagy, hogy ezek a sportolók dicséretet kapnak. Például az is aki LOVAGOL. A lovaglás miért sport, a kutyázás miért nem? Mikor esetenként én nagyobb versenyeken indulok mint aki lovagol...


2011. febr. 25. 16:35
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Meg tudod az sem egy vélemény aki kiröhög meg beszól... És én még igy is tisztelem őket mert én nem nevetem ki őket... Itt nem olyanokról van ám szó akik szép udvariasan kifejtik hogy ők mást kedvelnek jobban, hanem kökemény lenézésről. Azt kéne elfogadnom?
2011. febr. 26. 21:42
 32/37 anonim ***** válasza:
33%
Ez is egy vélemény, nemde? És nem kőkemény lenézés. Hanem karakán gondolat leírva. A kérdésedből kiindulva egyeseknek úgy tűnhet, hogy te is lenézed az olyan embereket, akik testmozgása sportnak számít. Nekem pl teljesen úgy tűnt, hogy felháborít, hogy te nem tartozol a sportolók közé, míg sok más ember igen.
2011. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
66%

De ne keverd már össze a kutyasétáltatást azzal, hogy valaki sportol a kutyával. A kutyázás gyűjtőszó (mivel ez nem egy fogalom, hanem gyűjtőfogalom) és nem egyenlő a kutyatartással. Ezt nem látod.

Hogy maradjunk a lovas példánál: aki versenyszerűen sportol a lóval, az nem azt mondja h lovagol (megjegyzendő, h már hallottam h valaki azt a kifejezést használja, h ő "lovazik" :o)), hanem azt, h díjugrat, díjlovagol, zsóké, hajtó stb. Nevén nevezi azt a sportot, amit űz. És mindezt azért tudja megtenni, mert az emberek ismerik ezeket a sportokat.

A kutyázás azért terjedt el a kutyás sportok gyűjtőfogalmaként, mivel az emberek többsége nem tudja mi az az agility, obedience, canicross stb. Így egy laikusnak inkább azt mondja aki kutyával sportol, h "kutyázik".... mondjuk ettől függetlenül én mindig azt mondom, h agilityzek...ekkor 10ből 9en nagyot néznek...én meg azt mondom h olyan mint a díjugratás, csak kutyával. És máris kapom a csillogó szemű bólogatást.


De azt, annak fényében h te azt állítod, h agilityztél, ennyire becsmérlően és lenézően nyilatkozol róla. Megkérdezem még egyszer: mennyi ideig, milyen szinten, és milyen gyorsaságú kutyával űzted?

Ill. még egyszer, hátha választ kapok rá...

Egy agility VILÁGBAJNOK, vagy akár csak világbajnokságon részt vevő ember szerinted mennyi munkát, energiát fektet abba, hogy odáig eljusson?


Ők nem sportolnak??

http://www.youtube.com/watch?v=tlxdydZct28

http://www.youtube.com/watch?v=3s9UhGtg2bo&playnext=1&list=P..

http://www.youtube.com/watch?v=dkKfEm6mpdY

2011. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
67%

Azért a deszkázásról is annyit, ha valaki nem csak gurul rajt,a hanem csinálja is, az egy elég komoly dolog. Meg lehet nézni deszkás pasik izomzatát, hát én attól olvadozok. :D Azért ez is tud kőkemény sport is lenné, ráadásul veszélyes is.


Na de. Közel 20 éves lovas múlttal hadd mondjak valamit. Lovagolni lehet kétféleképpen: utazni a ló hátán és LOVAGOLNI. Én díjlovagoltam, ebből két évet versenyszerűen. Egy 5 perces kűrt bemutatni kőkemény fizikai és mentális megterhelés, keményebb mint egy egy órás edzés! Míg kimenni terepre egy kört inkább kellemes, mint fárasztó.

Kutyázni is lehet kétféle képpen: El lehet menni egy hatalmas túrára pl., ami kellemes időtöltés és hasonlóan egy könnyed kilovagláshoz, kellemes fárad el az ember, de ez nem terhelés. Míg - a legszebb példa talán tényleg az agility - egy agi versenyen abban a rövid futamban iszonyú az igénybevétel, ugyanígy az edzéseken is. Aki nem hiszi, próbálja ki egy kicsit komolyabban és megtudja.

2011. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Nekem egyik sporttal, hobbival sincs bajom, legtöbbet csodálom, néhány fura egy kicsit de egyiket sem nézem le szóval nem azért irtam őket...
2011. febr. 27. 14:43
 36/37 anonim ***** válasza:
67%

Én lovagolok is és kutyázok is.

És engem például mindkettőért lenéznek.

Amikor kérdezik, hogy mit sportolok, és mondom, hogy lovagolni járok, akkor látom rajtuk, hogy semmire nem tartják. És szerintem is sokkal megterhelőbb tud lenni fizikailag, mint a kutyázás. Olyan helyeken van izomlázam tőle, hogy csak csodálkozom.

A kutyázás szerintem egy kicsit kevésbé megterhelő fizikailag, bár elismerem, hogy az agility például eszméletlen fárasztó tud lenni.

És én sportnak számítom például az agilityt is. Mert ez is egy sport, csak éppen kutyával. És a többi kutyás SPORT is annak számít.

De az a baj, hogy ha egy nem kutyásnak mondod, hogy kutyázol, akkor az jelenik meg az agyában, hogy néha elviszed sétálni és ennyi. Ezt pedig nem tekintik mozgásnak.

Én is minden nap 2-3 órát töltök a kutyámmal házon, kerten kívül, és mindenki azt mondja, hogy nem vagyok normális... Hát, én meg ezt élvezem.

2011. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben egyetértek veled,ugyanis én versenyszerűen agilityzek,frizbizek és sztem ezek igenis sportok.És amikor megkérdezik hogy mit sportolok akkor ezt válaszolom és elég furán néznek rám,nem értem miért?Pedig ebbe sokkal többet kell mozogni mint a lovaglásba...
2013. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!