Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyázás miért olyan fura?

A kutyázás miért olyan fura?

Figyelt kérdés

Akárhová megyek mindenhol olyan rettentöen furának tartják, hogy én kutyázok. Felnőttek, gyerekek egyaránt. Még azok is akik kedvelnek. Akik meg nem azok egyenesen ki vannak rajta akadva. De mennyivel furább kutyázni mint bicajozni, vagy futni, lovagolni, focizni, sakkozni, úszni, zongorázni?? Egy hivatásos sportolótól senki sem akad ki pedig pedig az egész napod és életed a sportnak alárendelni nem átlagos dolog. És én hol vagyok ettől? Csupán csak kutyázgatok. Vagy az a fura, hogy egy állatra fordítok ennyi időt? De ennyi erővel sokkal furább az akinek a sakktáblája vagy a hangszere a mindene (mert aki komolyan csinálja annak az, nem?)...

Miért van az, hogy az iskolában ha megkérdezik, hogy ki sportol, akkor nem jó ha azt mondom, kutyázok mert az nem sport? Vagy, hogy ezek a sportolók dicséretet kapnak. Például az is aki LOVAGOL. A lovaglás miért sport, a kutyázás miért nem? Mikor esetenként én nagyobb versenyeken indulok mint aki lovagol...


2011. febr. 25. 16:35
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
75%

És mitől sport a lovaglás?

(én nem mondom h nem az de akkor miben más a kutyázással szemben a hobbi pacizás - nem a versenyszerű -, az amikor az ember kimegy lovagolni egy héten 3*1,5 órát, miben különbözik attól h én kimegyek egy héten 3x az agility pályára edzeni a kutyámmal, vagyis "kutyázok" (és sokan azért használják gyűjtőfogalomként a kutyázás szót, mivel az emberek többségének gőze sincs róla, h mi az h agility, bikejöring, canicross, dog dancing, frisbee, mondioring, obedience stb.)??)

2011. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Abban sem látok sok logikát, hogyha bikejöringezek akkor sportolok, de ha 'csak' agilityzek és a két lábamon loholok a kutyával akkor nem... Biztos bennem van a hiba...
2011. febr. 25. 17:10
 13/37 zsuzsabazsa ***** válasza:
85%

Ezen kár vitatkozni.

Mert a kutyázás is sport. Persze akkor, ha valaki versenyszerűen csinálja.

Van agility, munkakutya, freezbe......stb.

Az, hogy nem tartozik az Olimpiai sportok közé az azért lehet, mert még nem olyan régóta űzzük mint a lovas sportot.


Nem tartom elképzelhetetlennek azt sem, hogy idővel az lesz.

2011. febr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
77%
Megjegyzendő: rengeteg régóta űzött sport sem olimpiai sportág. Ez nem mérvadó és nem maghatározása a sportnak. Azért van olyan fogalom, h olimpiai sportág.
2011. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Engem nem nagyon érdekel, hogy Olimpián van-e, vagy kap-e támogatást mint a többi sport. Csak az hogy az emberek kicsit természetesebbnek vehetnék. Ez is csak ugyanolyan dolog mint aki zenél, vagy lovagol, vagy sízik...
2011. febr. 25. 17:28
 16/37 anonim ***** válasza:
75%

Én megértem a kérdezőt.


A lovaglást elég nagy hülyeség példának felhozni, ugyanis egy hobbi lovast nem fognak egy teljesen betöretlen lóra rakni. Mindezt úgy mondom, hogy elég sokáig jártam lovagolni és 7 évesen is már simán ügettem, vágtáztam.

Sokkal könnyebb dolgom volt a lovakkal, mint pl. a mostani cane corsommal, aki iszonyúan domináns és nem akar engedelmeskedni, pedig járok vele kutyasuliba és sokat foglalkozom vele.


Az agility, dogdancing stb. pedig ugyanolyan sport, mint a futás. Nem véletlenül hívják kutyás SPORTnak.

2011. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
66%
A kutya ma még a legtöbb ember számára annyit jelent, hogyha nagy, őrzi a házat, ha kicsi, lehet szeretgetni. Nem olyan sok még az olyan, aki különböző kutyás sportot választott. Nem sűrűn szerepel a NAGY,ISMERETEKET ADÓ TY-ben egyik kutyás sport sem. Az átlagember pedig onnan szedi az ismereteit. Ami nincs a TY-ben, az sokak számára nem is létezik.
2011. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
68%
Nem baj, 17:33-as, adj két nagy maflást a cane corzódnak és rendbejön! :))) Legalábbis "borsófőzelék" szerint...
2011. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
75%

A 87%-os válaszoló nagyon jól megfogalmazta:

"becsmérlően beszélni valakinek a munkájáról, hobbijáról....hááát...úm. magyar mentalitásra vall."


Kérdező! Egyébként meg ki nem szarja le, hogy ki mit gondol? Szereted amit csinálsz, vannak céljaid, imádod a kutyádat. Ennyi épp elég. Aki lenéz az meg hadd fröcsögjön, ha nincs jobb dolga. Ennyi!

2011. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
23%

Ülj már fel egyszer egy lóra, kérlek! 10 perc után olyan izmaid fognak sajogni, amikről el sem hitted volna, hogy léteznek. 30 perc után már járni sem fogsz tudni, és a kezdő lovasokat sem szabad 35-40 percnél tovább lovagoltatni. Aki profi lovas, az olyan izommunkát végez, hogy pár év után 50 kilót simán összenyom a combizmaival.


Te milyen izmot fejlesztesz kutyázással?


Persze tudom én, engem is mindig cikiztek gimiben azzal, hogy a lovaglás nem sport, mert csak a ló megy, de aztán én lettem a legjobb táv-, és magasugró, futó, minden, és előbb-utóbb felkopott az álluk.

Én agilityztem is, és lovagoltam is, és a két dolog messzemenőkig eltér egymástól. Ahogy egy korábbi hozzászóló megfogalmazta, a ló meg is ölhet, kitörhet, bakolhat, van, hogy a hátán az életedért küzdesz,és már nem is látsz az adrenalintól, mert náluk mást jelent a dominancia, mint a kutyáknál, és azért sport, mert kalóriát éget el, néhány alkalom után már az izmaid is kidagadnak.

Én mondjuk nem voltam komoly versenyeken a kutyámmal, de egy öt perces rohangászás szerintem nem sport.


Ennyi erővel számítson mindenki sportolónak, aki képes szaladni a busz után. Jah, és nehogy beletiporjak valakinek az érzelmeibe, legyen minden ember sportoló, hiszen ha valaki képes felkelni a kanapéból, és elmenni a hűtőig, az már kemény izommunkának számít egyeseknek.


Vagy vegyük a kockákat. Ennyi erővel ők is sportolók, hisz a Wow-ozás kemény ujjmunka.


Olyan sport, hogy kutyázás, nincs. Legfeljebb hobbi van.

És lehetne itt vitázni, hogy ennyi erővel a sakk sem sport, mert ők még a s.eggüket sem emelik föl az asztaltól stb. Ez van. A kutyázás nem sport, ahogy számos más testmozgás sem számít annak, és vannak olyan sportok, amiket max játéknak lehetne hívni.

Ne csodálkozz, hogy furcsának tartanak. Azért van, mert amíg a kutyázás nem elismert sportjáték, addig te sem sportolsz, csak játszol a kutyáddal, és az emberek idegeivel.

2011. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!