Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálnak a férjem kutyái?

Miért utálnak a férjem kutyái?

Figyelt kérdés
4 éve ismerem a férjem, és tavaly szeptember óta össze is költöztünk ( esküvő után ) . A kutyák nem szoktak meg és néha úgy érzem soha nem is fognak. Egy német juhász és egy jugoszláv farkasölőről van szó. Nagyon szépek, aranyosak, de ha engem meglátnak, majd megbolondulnak. Iszonyatosan utálnak. Nem is merek közel menni, mert nem tudom mi történne, ha véletlenül elérnének. Egyébként imádom az állatokat, a szüleimnél van egy cica és egy kutya, akik imádnak és én is imádom őket. Soha nem volt a kutyákkal problémám, de ezekkel nem tudok mit kezdeni.
2009. febr. 16. 09:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%

Etesd Te a kutyákat! Ha máshogy nem megy, akkor bottal told oda nekik a tálat! Idővel egyre közelebb engednek. Sajnos van ilyen is kutyáknál. Lehet soha nem leszel jó pajtásuk, de a helyzetet meg kell tanulni kezelni.

Sok szerencsét hozzá.

A farkasölő egyébként sem könnyű eset, elég önálló fajta.

2009. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az anyósomék kutyájától félek. Ő egy 72 kg-s roti. Elég nagyra nőtt, de nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy nem ismertem őt amikor kicsi volt és így nem tudtunk össze haverkodni. Pedig rettentően szeretem az állatokat nekem is van 2 kutyusom és a környék összes kóbor kutyáját én etetem, soha nem harapott meg kutya és soha nem is féltem úgy egyetlen kutyától sem mint az anyósom Macikájától. Ismerem ezt a fajta kutyát és tudom, hogy elég ki számíthatatlan. Nekem is volt régen egy ilyen kutyusom, nagyon okos kutya volt, de mindenki félt tőle, mert elég vérengző volt, meg fogott mindent ami mozgott, csirkéket, macskákat, patkányokat. 1x még a barátnőmet is megharapta :( Igaz az a barátnőm hibájából történt, mert megijedt tőle és szaladt előle. Gondolom a férjed jól ismeri a kutyáit és hallgatnak rá. Azt javasolom, hogy egyszerre csak az egyikkel próbálj barátkozni és csak akkor ha ott van a férjed is. Mert egy jól szocializált kutya aki hallgat a gazdájára nem fog bántani ha ott van a gazdija. De semmiképp nem szabad megalázkodni a kutyának, húzd ki magad, lássa rajtad, hogy határozott vagy, ne érezhesse, hogy ő a főnök. Mikor a férjed is ott van szépen lassan közelíts a kutya felé, had szaglásszon meg, adj neki valami kaját és beszélj hozzá. Szerintem így a leghatásosabb. Én soha nem mernék egyedül bemenni az anyósomék udvarába ha nincs velem a párom vagy apósom, ugyanis csak rájuk hallgat a Maci kutya. Ha egyikük sem lenne velem biztos, hogy megharapna. De így még sosem volt baj. Igaz mostanában nem járok az anyósomékhoz a kutya miatt, mert kisbabát várok és félek, hogy ha fellök a kutya valami baj lesz. Jobb az elővigyázatosság, a kutya azért mégis kutya marad, akármilyen jól szocializált.

2009. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Azért utálnak mert a területükön vagy, a gazdijuk párja vagy, irigyek és féltékenyek, állatnál is van ilyen. Óvatosan bánj velük, nézz határozottan a szemükbe. Próbáld meg nem kimutatni hogy félsz. Erre a szemezés a legjobb módszer. Egy idő után elfordítják a tekintetüket és a fejüket. Akkor van nyert ügyed egy kutyaismerő rokonom szerint. Ezt jó ha többször eljátszod velük. Amúgy megszeretni nem biztos hogy fog, de elfogad vezérnek a párod mellé. Bonyolult a lélektanuk. Ha gyereket akarok a kutyát jó lesz távol tartani tőle.
2009. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
A kutyával való szemezés nem éppen veszélytelen! Nekik nem annyiból áll a rangsor, hogy ki tud tovább pislogás nélkül a másik szemébe nézni! Ezzel csak tovább feszítheted a húrt, ami támadáshoz is vezethet.A szemkontaktus akkor célravezető, ha már kialakult a rangsor, de akkor sem minden esetben, kutyája válogatja, hogy mennyire tűri el.
2009. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy a farkasölő mellett van egy méterfákból álló farakás, ha meglát, felkap egyet és azzal rohangál, közben iszonyatosan morog. A németjuhász meg elég ha a lépteimet meghallja, már jelez a másiknak. Nem merek még a közelükbe menni sem, a férjem kíséretében sem. Pedig én nagyon tudnám őket szeretni, mert olyan gyönyörűek és a szemük is kedves. Ők nem érzik, rajtam hogy szeretném őket szeretni? Érdekes módon a szüleimnél lévő kutya elfogadta a férjemet, igaz kicsit féltékeny, ha összebújva lát minket, de nem elutasító egyáltalán, szemben a férjem kutyáival.
2009. febr. 16. 10:32
 6/28 A kérdező kommentje:
A szüleim kutyája egy kezesbárány staffordshire terrier.
2009. febr. 16. 10:37
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Ők azt érzik, hogy félsz tőlük. Próbálj meg a férjeddel együtt odamenni hozzá(juk), gugolj le, mutasd neki(k) a kezed, hogy meg tudjá(k) szagolni (lehet, hogy érzik rajtad a másik kutya szagát, és a cicáét is). Nyújts neki(k) valami finom falatot. Elsőre szerintem ennyi. És minden nap kicsit tovább maradj (de csakis a férjeddel együtt).

Lehet, hogy egyenként össze is tudnál velük barátkozni, úgyhogy szerintem így kéne megpróbálni, mert ha együtt vannak, akkor valszeg egymást hergelik csak inkább. Sok sikert és próbálj meg nem félni tőlük, szerintem féltékenyek rád.

2009. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora kutyákhoz gugoljon le? Na persze!! Ez nem játék! Kutyaiskolát kellene felkeresni, ahol esetleg van olyan kiképző, aki házhoz megy, és megfigyeli a kutya viselkedését, majd ez alapján tanácsot ad, segít!
2009. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt probald ki!

A kutyat ne hergeld azzal,hogy a szemebe nezel!!!!!

Ha ott a párod,mellette csináld.Eloszor mindenkepp szajkosarban.A rangsorban elso kutyával kezd!A másik már gyerekjatek.

A tálat amibol eszik,vedd el tole,mosd el, fertotlenitsd stb.

Tegyél bele,mondjuk virslit es a kutyat ultesd le.Fogd a kezedbe a talat,és kezd el enni a kaját elotte!!!!

A vegen tedd le elé!Megeheti a maradékot!

A kutya falkaallat,es te a szemeben legalul vagy a rangsorban!

Szepen lassan felekerulhetsz a ferjed melle,1-2 het alatt,de ezt igy hosszu lenne leirni.Ha gondolod,emailben szivesen segitek!Nekem egy full képzett pittem van....

2009. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 11:05-ös, pont maiatt írtam, hogy a férjével együtt menjen mindenképp. Szerintem érthető volt.

A kutyákat, főleg, ha ingerlékenyebb típus, rendkívül zavarja az, ha valaki feléjük magasodik, ettől még ingerültebb lehet. Le kell menni a "szintjére", hogy lássa, hogy egyenrangú félként kezeled őt. Ha behúzod füled-farkad, azt megérzik, és az felingerli. (vadász - zsákmány...)

Egyébként nem volt világos, hogy ki vigye el kutyasuliba. A férj, akit amúgy is szeretnek és hallgatnak rá, vagy a feleség, akit épp utálnak? A kettőt egyszerre vigye? Vagy hogy gondoltad?

2009. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!