Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálnak ennyire?

Miért utálnak ennyire?

Figyelt kérdés
kutyafóbiám van,és szinte minden kutya rámugat és rám morog,ha meglát vagy a közelembe ér...pedig nincs rajtam semmi nem tetsző...azt meg nem hinném hogy érzik az irántuk érzett szorongásomat és emiatt csinálják
2011. máj. 30. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan a szorongásodat érzik.
2011. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem érzik. A kutyák megérzik, hogy ki szereti őket és ki nem.
2011. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Párzani akarnak veled!!! O.O
2011. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a bizonytalanság, a félelem, a pánik a gyengeség jele az állatvilágban és ezt megérzi minden állat különösképpen egy ragadozó hiszen egy sebesült préda is így viselkedik=könnyű zsákmány igérete:)
2011. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Abszolút érzik! Látszik az ember mozgásán, de kutya orral még a szagán is érdőzik, ha feszült (adrenalint simán kiszagolják).

Az a baj, hogy ezzel meg persze a te szorongásodat erősítik...


Nálunk a parkban is tökre látszik, hogy aki mit sem törődve a kutyákkal végig megy a parton, arra a kutyák rá se néznek, ellenben aki elbizonytalanodik, ahhoz oda szaladnak.

2011. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érzik!!! Szerintem érdemes lenne kezeltetned ezt a fóbiát, mert elég sok a kóbor kutya és hajlamosabbak olyat megtámadni, aki fél tőlük, meghát amúgy is: gondolom rengeteg barátodnak van kutyája. Nekem gomb fóbiám van de a gombok legalább nem veszélyesek rám nézve, így én nem gondolkodom kezelésen, de a helyedben meggondolnám :)
2011. máj. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nagyon is érzik. Elmesélek egy példát: Volt egy rottweilerünk. A környéken sétáltam vele, természetesen szájkosárban (bár ez nem befolyásolt az eset szempontjából semmit). Egy pillanatra álltam meg, megnéztem valamit a telefonon, mire visszanézek, a póráz végén ott áll a Szultánunk, Vele szemben pár centire egy három éves forma pici gyerek. Szó szerint a kutya pofáját simogatta oldalt. Szultán meg csak állt és hagyta. Pedig a gyerek pont olyan magas lehetett mint a kutyánk. Még az a kis csonk a farka helyén is járt. Engem egy pillanatra levert a víz, de láthatóan elégedettek voltak egymással, én meg bíztam a kutyámban. Végül a kicsi elsétált tovább. Gondolom nagy állatszeretetre volt nevelve, ezt a kutyu meg azonnal megérezte. (Hozzáteszem ez lehet veszélyes is, szerencsére a mi kutyánk fajtája ellenére nem volt tipikusan agresszív.) Ez a te eseted ellentéte, de jó példája annak, hogy mennyire érzik szerintem... :)
2011. máj. 31. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem érzik. Csórikák. Nincs a kutyáknak hatodik érzékük! Csak jobb érzékszerveik.


Ha meglátsz egy kutyát, amitől félsz, egyből begörcsöl a hasad így van? Nnna . Ilyenkor izzadni kezdesz és mivel félsz valami hormontól más szagod, "félelemszagod" lesz.

A testtartásod megváltozik, próbálod minnél jobban kikerülni, minnél "kisebbnek" látszani, a pupillád kitágul. Ezeket a jeleket a kutyák mind nagyon jól érzékelik


Én a helyedben a következőket csinálnám. Ugye, ha ránézel egy kutyás képre, rossz érzésed lesz. Tudod hogy ez csak egy kép , de akkor is. Nyomtass ki egy képet egy olyan kutyáról, amitől a legjobban félsz. (Gondolom ezek a nagytestű "harci" kutyák) Nézegesd ezt a képet pár napig. Utána, ha meglátsz egy kutyát, egyszerűen nézd levegőnek. Húzd ki magad, ne nézz rá, végy egy pár mély lélegzetet, próbálj megnyugodni, gondolj inkább a hobbidra, gyerekedre, a kocsidra, bármire amit szeretsz. Tudd, hogy az a kutya csak ugat, és soha nem fog elérni, mivel pórázon van és a gazdája meg tudja fékezni.

2011. máj. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!