Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogom túltenni magam rajt?

Mikor fogom túltenni magam rajt?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom, hogy ez ide tartozik-e, mert lelki gond, de a kutyám miatt...

Január 5-én halt meg a kutyám, epilepsziás rohama lett és mire kiért az állatorvos arra szivinkfartust kapott. Legalábbis ő ezt állapította meg. Én ezt csak délután tudtam meg, suliból hazafelé hívott fel anyu, addig nem akarta megmondani, mert tudta, hogy nagyon szíven fog ütni... Akkor eléggé nekiálltam sírni, de szinte fel sem fogtam, míg haza nem értem. Nem temették el addig, hogy el tudjak tőle búcsúzni, és mikor bementem hozzá a faházba, akkor tudatosult bennem, hogy mi történt és azután folyamatosan sírógörcseim voltak, délután 3-tól míg el nem aludtam. Nem ettem, nem ittam, csak feküdtem és sírtam... Másnap suliba is ugyanez volt, harmadnap már kicsit jobban lettem, olyan szempontból, hogy csak néha-néha kezdtem el sírni. Szörnyen szíven ütött, olyan volt, mintha a legjobb barátom halt volna meg. 4 éves kutyus volt, kis keverék, de kiskorába eldobta az anyja és szinte én neveltem fel a szobámba, én etettem, mindent én csináltam vele míg nem lett "önálló". Ő volt az első kutyusom is. És már majdnem 2 hónap eltelt azóta, de még mindig sokszor sírok miatta, és nagyon fáj még mindig... A szőréből vágtam le egy darabot, itt a szobámba, a labdája is, és egyszerűen ha ránézek csak sírni tudnék... Ha jövök haza, még mostis várom, hogy majd fut felém, ugrál és hozza a labdáját, és egyszerűen ilyenkor "depressziósan" kezdek viselkedni... Mikor fogom túltenni magam rajt? Nem elfelejteni, csak olyan szinten túltenni, hogy szép emlékként gondoljak rá, és ne sírjak mindig, ha eszembejut..?!


2011. febr. 26. 21:08
 1/10 Ninna ♥ ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyeneket kell átélned :(

Ha sírhatnékod van, sírj csak. Ereszd ki magadból a fájdalmat, a feszültséget, az sokat segít. Ne rekeszd magadba a fájdalmaidat, meséld el a szüleidnek, és sírd ki magad. Az idő minden sebet begyógyít, az biztos. Sokaknál beválik, ha egy újabb kiskutyát vesznek magukhoz. Te nem gondoltál még erre? A kutyus pótlására legjobb még egy kutyus. Tudom, hogy nem fogja tudni pótolni az elpusztult kutyusodat, de annyi örömöt, és szeretet tud adni neked.. legalább kárpótolna az eddigi fájdalmaidért, szenvedéseidért. Gondold át ezt.

2011. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát itt nem az a kérdés,hogy mikor fogod túltenni magad rajta,hanem mikor akarod.Ez csak rajtad múlik,szép,hogy nem akarod elfelejteni,és hidd el előbb-utóbb jobb lesz.Csak ennyit tudtam irni,remélem más többet is fog tudni segiteni! Addig is Sok szerencsét!
2011. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"A fájdalom elkerülhetetlen, de a szenvedés csak rajtunk múlik" gondolj arra hogy neki már jobb, és ő se akarja hogy utána búslakodj. Nekem volt hogy 2 héten belül négy állatkámat temettem el, úgyhogy át tudom érezni a helyzeted. Ha úgy érzed készen állsz rá, egy kiskutya talán segít tovább lépni. sok sikert
2011. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Remélem tudsz angolul valamennyire. Nem baj ha sírsz, én is mindig sírok ha ezt látom pedig egy kutyám sem halt meg még.

http://www.youtube.com/watch?v=WVt1pD0sT0k

2011. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
El tudom képzelni mennyire rossz lehet ez Neked. Nekem is volt egy ilyen macskám. Igaz a cicák nem ragaszkodnak úgy az emberhez,de ő is nagy kedvenc volt és nagyon hiányzott,amikor elütötték. Most kutyám van és annyira imádnivaló,hogy nem tudom nélküle elképzelni az életem már. Pedig még csak egy éve van itt és felnőtt korában került ide,de nagyon meg lehet szeretni. Szerintem is az segíthetne rajtad,ha lenne egy új kutyusod. Egy pici kiskutya :) Őt is ugyanúgy megszeretnéd biztosan. És segítene túltenni magad a másik kutyán. Meg hát igen az idő...idővel egyre kevesebbet fogsz sírni. És próbálj meg minél többet beszélgetni barátaiddal,jókedvű lenni. :)
2011. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam már az új kiskutyán, de nem vagyok benne biztos, hogy ez segítene. 1 hónap múlva hozhatnék kutyust, addig még átgondolom. Van amúgy még állatom, 1 cicusom, van még 2 kutyusom, 2 hörcsögöm meg 2 papagájom, de fura, annyira nincsenek ők a szívemhez nőve. Igazatok van, hogy nekem kell eldöntenem ezt fejbe... Próbálkozom... És köszönöm, hogy írtatok!
2011. febr. 26. 21:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én nj. -om 8 évesen lett epilepsziás. Akkor a doki lenyugtatta, és onnantól fogva gyógyszerekkel élt. Kb, fél évig tudtuk húzni az időt.

Miután gyógyszereket szedett, és ennek ellenére egyszer kétszer jöttek a rohamok, már akkor mondta a doki, hogy ha úgy veszem észre, hogy kedvetlen, nem eszik nem játszik, akkor el kéne köszönni tőle.

De ilyesmit nem tapasztalatam nála. Még az utolsó napján is játszott egy nagy tuskóval.

Hasonló képpen történt mint nálad. Csak én nem suliban voltam, hanem pont a dokinál ( asszisztáltam nála ), és mikor végeztünk egy császárral, akkor hívott fel anyum, hogy a kutyám ( kettő volt ) meghalt.

Rohantam haza, és egészen addig nem tudtam elhinni amíg nem láttam a saját szememmel.

A pokrócán feküdt. Végül is anyumékkal séta után lefeküdt mindenki aludni. Keresztlányom meg átment a szobámba ahol a kutya feküdt, és azt vette észre, hogy a másik kutyám a nj. omra tette a fejét, és nyüszít. KÖzelebb ment, és akkor látta, hogy lila a nyelve. Álmában érte a halál.

Persze én is összeomlottam roha...ul. Én is és a másik kutyám is totál befordultunk. Én se ettem a kutya se.

De idővel tompul a fájdalom, bár még most is megkönnyezem pedig nyolc éve már ennek.

2011. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Találtam Neked valamit!


" ALAN NOVAK:A SZIVÁRVÁNYHID!Egy hid köti össze a földet az Éggel,ez a szivárványhid,mely csodás szinekkel ragyogóan ivel földig érő tarka ívvel.Innenső oldalán a hídnak pompázó virágok nyílnak,friss-zöldek a pázsitos rétek,üdék a völgyek,dombvidékek,örök a tavasz,nem esik a hó.Van bőséggel ennivaló,mindig lágy-meleg az idő,a víz is mindig frissítő.Ha egy kedvencünk kihűl,erre a szép helyre kerül.Az agg megtört állatok itt lesznek újra fiatalok,újra épek a megcsonkultak és egész nap csak játszadoznak.Az én kutyám is itt lakik és nagyon vár már valakit.Hisz egy hiányzik csak neki:Nincs itt vele ki szereti,hát hancúrozik egész nap,míg el nem jő a pillanat.Most hirtelen abbahagyja:-orra tágul füle feláll,lába remeg,szűkül a szempár,rohanni kezd,megjött a gazdi!-S hogy megérzett és meglátott,hozzád rohan a barátod,csókolgatod újra meg újra,belenézel hűséges szemébe,és indultok.Majd elérve a csodák útjának végére,a szivárványhídon együtt mentek át és ez lesz nektek az igazi MENNYORSZÁG!"


Engedd Őt el. Várni fog rád:)

2011. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jaj utolsó, ez olyan szép... Belekönnyeztem!:( Utolsó előtti: sajnálom, biztos nagyon fontos volt nekedis... Sokan a suliba röhögtek, hogy de hát ő csak egy kutya... Akik ezt mondták rájuk hagytam, de azóta szóba se állok velük... Lehet, hogy másnak egy állatka nem jelent semmit, nekem jelentett... Amúgy az én kutyusomnál se volt jele, hogy ez lesz, mikor reggel elmentem itthonról még nyalogatott, ugrált meg hozta a labdáját, aztán délelőtt 9 fele kezdődött ez, akkor anyu beengedte a lakásba, azt mondta anyu hogy szédelgett, meg olyan volt, mintha részeg lenne, aztán lefeküdt, reszketett, habzott a szája és összekakilta magát, és akkor hívták az állatorvost, de 10 perc alatt - míg kiért- meghalt... :(

Utolsó, még annyit hozzáfűznék ehhez, hogy ez tényleg segített... Most megnyugodtam, hogy valamikor úgyis látom újra..:(

2011. febr. 27. 09:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy segítettem :)


Biztosan vár Rád. Szerintem menj el egy menhelyre,és válassz egy kiskutyát,hidd el,segíteni fog!

Amikor az én kutyámat elütötték ( ennek már majd 5 éve ) sajnos nem hozhattam másikat,mert épp gimis voltam,nem tudtam volna foglalkozni vele. Most 22 évesen újra van egy kiskutyám,és úgy érzem, az előző kutyum hiánya most kezd enyhülni egy kicsit :)

2011. febr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!