Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Némerjuhászkutya panellakásban?

Némerjuhászkutya panellakásban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 20:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

ma 20:51

Akkor vagy kövér, vagy szép.

2011. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Ha magát a fajtát szereted, a fajtamentőknél sok szép, de már nem kölyök kutya van. A kicsit korosabb kutyáknál már elmarad a fiatalkori elevenség, meg, ami vele jár. Kaphatsz egy nagyon ragaszkodó, hálás kutyát.
2011. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 rucijja ***** válasza:
Nem állatkínzás, az enyémek munkakutyák, nagyon jót tett nekik a lakás ,sokal jobb a kapcsolat köztünk!Lehet ,hogy egyszerűbb kidobni az udvarra és akkor nincs gond vele, de az enyémekkel napi 1 tréning ,meg 2 séta és izmosak gyönyörőek ,kiegyensúlyozottak!!!!Ja ,teszem hozzá ,dolgozok, kicsit korábban kelek ,mint az átlagember, de ennyi áldozatot simán megér, nem ugatnak, talán a kisebbik ritkán.Bútort ,ilyesmit ,nem szednek szét,néha egy-két apróság bánta, de azért mert elől hagytam!!
2011. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Itt van a környéken egy bácsi aki mindig itt sétáltatja a németjuhászát, kertes ház sehol, szóval gyanítom ő is lakásban tartja. Gondolom megoldható, bár én nem vállalnám be.
2011. márc. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem akkor sem oda való. Nem azt gondoltam "telekre kidobni"! Egy családi ház szép nagy udvarán tudom elképzelni, mint házőrzőt. Nekünk is volt nagy testű kutyánk, családi házban, akkor jött be amikor akart, de volt nagy udvara, és vígan őrizte a saját kis portáját. Ez való nekik. Nem véletlen van szoba kutya, azokat kell a lakásba bevinni, vicces lenne őket házőrzőnek tartani egy nagy telken. Ilyet még nem láttam,ellenben 70-80 kg-os kutyákat 36 m2-es panelban. Egyértelmű állatkínzás, a gazda csak magára gondol. Elvannak persze, hogy elvannak, mit csináljanak? Ki nem ugorhat az ablakon, ha már oda vitték, de nem oda való szegényke. Sajnálni tudom. Ne mindig magunkra gondoljuk emberek!!!!!
2011. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A német juhász nem házőrző. Munkakutya, még ha mára kissé kiveszett némelyikből ez a tulajdonság .Szüksége van a fajta legtöbbjének a fizikai terhelés mellett az agy tornáztatására is.
2011. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss egy német juhász hol 70-80 kg vagy nem vagy tisztába a fajtával és itt próbálsz okoskodni vagy egyszerűen buta vagy.
2011. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%
Ja mer az az ember aki kirakja a kertbe az nem magára gondol hagyjuk már kirakja aszt mondja magának hogy na kertbe van de jó neki kérdem én viszi sétálni és viszi más kutya közé is hát nem hinném.Úgyhogy ezt a hülyeséget azonnal felejtsd el mer ez baromság.
2011. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi is panelban tartottuk a nj. Igaz nem kölyök korában került hozzánk, hanem két évesen. Első fél évben nem mertük haza hozni mert kerti kutya volt, így a nővérem kertes házában volt elhelyezve. Apum vele járt dolgozni telephelyre, és először nővéremékhez kellett átmennie a kutyáért. Aztán amikor már szétszedte a teljes hátsó részt az udvaron, akkor mondták nővéremék hogy jobb lenne ha elvinnénk. Na így került hozzánk a harmadikra. Én örültem neki a legjobban, pedig nem az én kutyám volt, nem én vettem. De hozzám ragaszkodott, és nekem fogadott szót a legjobban. A lakásban soha semmikor semmihez nem nyúlt, sőt még a földön felejtett ételt se lopta el.

minden másnap ment dolgozni ( biciklivel apummal ) és reggelre jól el is fáradt. De ez nem érdekelte, és akkor is jönni akart velem amikor totál kimerült. Volt hogy én is bevittem a munkahelyemre, mert a főnököm imádta. ( bent volt az irodában a főnököm lábánál :-D )


Kérdező én is azt ajánlanám, hogy ha nem tudod magaddal vinni mindenhová, akkor érdemesebb egy idősebb felnőtt nj-t magadhoz venni. Van a fajtamentőknél vagy a sintér telepen olyan is, amelyik már az alap dolgokat ismeri.

A kölyök kutya először tuti hogy sírni fog, eleinte azért mert hiányzik neki a mama a tesók, és teljesen egyedül magányosan elhagyatva fogja magát érezni. Ekkor van az hogy konfliktus alakul ki a szomszédokkal a kutya miatt.

Sok sikert!

2011. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!