Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát előnyösebb nevelni,...

Egy kutyát előnyösebb nevelni, mint egy kisgyereket?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a kisgyerekeket, folyton sírnak, hangoskodnak, sok idő, mire szobatiszták, hisztiznek, amikor nagyobbak, megsértődnek, ha valamit nem engedsz nekik, akkor azért sírnak, sőt ordítanak. Megtiltasz valamit nekik, akkor már bosszúból csinálják, összetörnek dolgokat. Akaratosak...

Mindenkinek mondom, akkor meg mondják, hogy akkor egyedül fogsz élni.

Mondom nekik, hogy kutyám lesz. Nem sok idő, mire szobatiszta lesz, nincs bennük gonoszság, nem bosszú állóak, szót fogadnak, nem ordítanak egész nap, minden h*lyeségért, maxiumum ugatnak, de le lehet szoktatni róla, egy gyereket szoktassanak le hisztizésről, ordításról.

Ugye, hogy egy kutya sokkal jobb, mint egy kis gyerek?


2011. márc. 6. 09:45
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Egy gyerek,ha jól neveled,akkor esetleg majd 50 év múlva megfogja a kezed, megkérdezi,hogy mit szeretnél anyukám,ad egy pohár vizet, orvost hív,stb.

A kutyád 15-20 év múlva elpusztul. És ha be is szerzel egy másikat, az sem lesz ott,nem fogja a kezed,nem vigasztal, stb...

2011. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 Ninna ♥ ***** válasza:

Összehasonlíthatatlan a kettő. Gyerek, és kutya. Teljesen más szerintem a nevelés szempontjából is.


Egy gyereket ha a kezdetektől fogva úgy nevelsz, hogy alázatos, és udvarias legyen a felnőttekkel, és tudja, hogy hol a határ, akkor nem fog olyanokat ordítani az anyjának, hogy gyűlöli. Engem, és a testvéremet is felnevelt az édesanyám, sosem vertek meg minket édesapámmal, mindenünk meg volt, mindent megkaptunk amit ők is jónak láttak, rengeteg közös programot szerveztek velünk, egész életünkben volt kutyánk, és mégis alázatosnak, és udvariasnak neveltek minket a felnőttekkel szemben. Jó, nem mondom, hogy nem volt olyan, hogy visszabeszéltünk volna a szüleinknek a nővéremmel, de akkor is megbeszélték velünk, hogy ilyen nincs. A kutyanevelést édesapám vállalta magára, két nagytestű terrier keverék kutyusunk volt, amikor 4-5-6 éves korom körül voltam, és mindig nehéz dolga volt a kutyákkal, pedig ők is megkaptak mindent. A mai napig is van kutyájuk a szüleimnek, és mindig azt mondja édesapám, hogy imádja a kutyákat, imádja a gyerekeket, de összehasonlíthatatlan a két dolog. Egy kutya, és egy gyerek is rengeteg szeretet tud adni, és kell az embernek, hogy legyen kutyája, szeresse az állatokat, legyen kiről gondoskodnia stb. De egy ember gyerek nélkül csak félember, hisz gondolj bele, az a gyerek belőled is van, a te géneidet hordozza, benned növekedett 9 hónapig, te vagy az anyukája.. és az első szava, az első mosoly, mindent kárpótol :) Sajnos a mai szülők nem nevelik normálisan a gyereküket, de még mindig lehet őket úgy, csak normális szülők kellenének hozzá. Ha valaki nem szereti a gyerekeket pl. mint te, annak nem kell gyerek, nem kötelező a gyermekvállalás.

2011. márc. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
67%

Perzse... És az az ember, gyerek, aki lop, embereket bánt, ől, másokat ver, kirabol, iskolában társait nem hagyja tanulni, az biztos az anyja rontotta el a nevelésben ugye?

Hagyjuk már!

Szerintem egy gyerek olyan 8-9 éves korára felfogja, hogy amit tesz, az rossz, és nem foghatja arra, hogy a szüleim rosszul neveltek...

Egy kutya soha, de soha nem fog szándékosan lopni másoktól, embereket kirabolni, másokat harapdálni, mert csak így tartja a kedve!

Az állatok nem hasonlíthatok össze az emberekkel.

Igen, mert az állat nem képes fájdalmat, kín okozni a másiknak, akár állat, akár ember!

Szóval egy kutya ezerszer többet ér, mint NÉMELYIK ember!!!

2011. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

És az az ember, gyerek, aki lop, embereket bánt, ől, másokat ver, kirabol, iskolában társait nem hagyja tanulni, az biztos az anyja rontotta el a nevelésben ugye?


Igen. _Vagy mert ezt a példát látta otthon,vagy mert nem figyeltek rá eléggé. Ha egy gyerek eleve problémás,odafigyeléssel,legrosszabb esetben gyógyszerrel kezelhető.

2011. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Ugye ez csak egy hülye provokatív kérdés?Nem lehet a kettő közé párhuzamot vonni.A gyerek az gyerek, a kutya meg kutya.Előnyei és hátrányai mindkettőnek vannak, de nem lehet választási kérdéssé tenni hogy ezt vagy azt.
2011. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Hol itt a provokáció?
2011. márc. 6. 15:01
 37/43 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy te hànyéves vagy? Egy gyerek sem hűlyének, hisztisnek születik, hanem a helytelen nevelés miatt vàlik azzá!
2011. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

"mennyire hühén :) ...viselkedett és hogy megkeserítette az életemet, még véletlenül se szüljön gyereket, nehogy az élet visszaadjon neki egy ugyanolyan gyereket mint ő volt."


Kedves 10:17-es!

Én nagyon nem szeretnék a gyerekED helyében lenni! Ne lepődj majd meg mikor majd vén trotty leszel és azt fogja mondani neked a gyerekED amikor járásképtelen leszel és magad alá sz@rsz az ágyban és éppen téged pelenkáz hogy "anya most nagyon hüly_én viselkedsz, csak megkeseríted az életemet, inkább dögölnél meg!"


Vagy ne lepődj majd meg ha 20 évesen tőled 300 km-re megy el továbbtanulni és összeteheted a majd a két kezed ha 5 évente egyszer kegyeskedik Téged majd ilyen beszólások után meglátogatni!


Ne feledd azt sem hogy a szavaknak is erejük van és azt hiszem nem ő tesz neked szívességet- nem is ő tehet róla, hogy megszületett, hanem AZT TE AKARTAD! Ez egy nagyon szem_ét hozzáállás és ne lepődj majd meg, ha megjön a kislányod esze, mert az biztos hogy ha most még mosolyog rajta, a fejemet tenném rá, hogy SOHA EL NEM FOGJA felejteni, hogy miket vágtál a fejéhez!!!! És pont ezért kell akkor szülni, mikor már kiélted magadat, nem pedig a gyereken leverni, hogy hú Te milyen nagylelkű anya vagy, közben meg egy utolsó aljas szem_ét, aki így áll hozzá a SAJÁT gyerekéhez...pfúj...kár hogy az ilyen szülőket mit Te nem lehet felvinni a Taigetoszra és mélybe hajítani! És még Te tartod magadat ANYÁNAK???? jesszus....

2011. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Mondja már meg nekem kinek árt a kérdező a véleményével, hogy ilyen gyülölködést vált ki belőletek? Nincs neki gyereke akinek ártana. A ti életetek valamiben rosszabb lesz ha ő nem szereti a gyerekek vagy mi? Árt a kicsiteknek?

És én sehol sem láttam, hogy egyenlőségjelet tett a gyerek és a kutya közé, csupán mindkettőt nevelni, foglalkoztatni kell, mindkettő élőlény. És valakinek gyereke és kutyája is van, valakinek gyereke, valakinek kutyája és mindegyik lehet boldog és egyik sem kevesebb értékü ember csupán ettől!

2011. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Hogy folytoassam még: ő nem a rossz oldalakat emeli ki, hanem egyszerüen neki ez nem jön be. Szóval nem a rossz oldalát emelik ki a gyerekeknek hanem egyszerüen csak nekik az rossz. Hiába mondjátok, hogy milyen jó amikor azt mondja anya vagy szeretlek vagy akármi, mert az NEKTEK jó. Másoknak meg nem jelent semmit tehát nekik az nem jó oldal. Mint pl hiába mondod valakinek, hogy milyen jó édes a süti, ha valaki utálja az édeset... De ezzel KINEK ÁRT MONDJA MÁR MEG VALAKI!?? Valaki csak egy értelmes érvet mondjon arra hogy miért zavarja ha valaki úgy gondolkozik mint a kérdező.
2011. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!