Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a pincsimnek...

Betszy kérdése:

Mit tegyek ha a pincsimnek tegnap óta megy a hasa?

Figyelt kérdés
Ma már orvoshoz nem vihettem,nem evett semmi különöset,általába szalámikat,csontokat eszik.Semmi tetermeket nem evett a héten.De minden orában fosik egyet.És a belhátsolábát is emelgeti.Alig tud járni.Alszik,és csendes mint meg soha.Holnap elviszem az orvoshoz de addig mi legyen?
2011. márc. 6. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
bolus tabletta, probiotikum (kutyáknak való ha az nincs akkor probiotikus joghurt) e mellé rizs és sima főt hús, reszelt alma ha nem javul akkor doki, és előbb széklet vizsgálat és utána antibiotikum...a dokik szeretik anti bogyókkal megoldani a gondokat de ez nem tesz jót a kutyának, inkább próbáljátok előbb a probiotikumot
2011. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ninna ♥ ***** válasza:
Nem csoda, hogy beteg a kutya. Szalámikon és csontokon élni? Egy kutyának normális kajára van szüksége, amiben megvan minden ásványi anyag, nyomelem, és vitamin. Egy pincsi nem eszik sokat, pár ezer forintból kijön az étkeztetése havonta prémium táppal is, és a legjobbat kapja. Orijen, Acana, Royal Canin, ilyeneket nyugodtan lehet neki adni, és házikosztot is kaphat mellé természetesen, de a szalámikat és csontokat felejtsd el. Csontból is a csirkecsontokat mellőzni kell, egyedül olyan csontokat kaphat fogtisztítónak, vagy rágókának, amik nem törnek szilánkosra, a többi fajta csont nem való neki, főleg nem főéteknek.
2011. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hell-ikon ***** válasza:

Hasmenést bármi okozhat (pl. vírus), nem csak az étrend.

Ha mást nem is legalább 1-2 széntablettát adj neki, keverheted a vizébe is, de adhatod közvetlenül neki is.


Nem biztos, hogy megfogja a hasát, de ártani nem árt.

Holnap reggel pedig irány a doki.


Ügyelet sincs ahova vihetnéd? Mert ha esetleg pl. parvó, akkor azt minél hamarabb el kellene látni. Az az elesettség amit írsz a kutyáról, mindenképpen aggasztó.

2011. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bocsi de ha nem érdekelne a kutyám nem irnám ki ezt a kérdést,és azért kap csontot,szalámit,néha virslit,konzervet és tejet mert mást nem eszik meg.Probaltam mindenfele tapot nem szerette.És most kapott egy fél tabletátt,hasfogot.remélem segít.A rizset nem akarja megenni és nem tudom mit adhatnék,huzza az orrát.
2011. márc. 6. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:

a parvó véres hasmenéssel és hányással jár és hányással. A corona vírus szintén. Ha ilyen szemetet eszik nemcsoda, hogy megy a hasa.Számos oka közül a helytelen étrend, a túl zsíros, fűszerezett, romlott, tejtartalmú étel váltja ki a hasmenést, de bélférgek is előidézhetik. A hasmenést okozhatja valamilyen izgalom, vagy stressz is, de az ilyenfajta hasmenés hamar elmúlik, és nem igényel különösebb kezelést, csak a már leírt rizses, főt húsos, probiotikus diétát 3-5 napig.

Ellenőrizd nincs e kiszáradva (Ínye milyen színű. Ha megnyomod, elfehéredik kicsit, majd hamar visszaszalad a vér? ) nézd meg nincs e láza.

2011. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
bocsi de mindegy szereti e vagy sem, elé teszed előbb utóbb ha éhes lesz megeszi. 9 kutyám van mind ugyanazt az Eukanuba tápot eszi vagy Pro plant (hogy legyen néha változatosabb) és lás csodát megeszik, a 3 hetes kölyök is megeszi a tápok mellett ajánlatos tartani heti egy nyers napot de a kutya nem kaphat szálkás csontot (nyúl,csirke), se tejet mert az tönkrevágja a gyomrát
2011. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

pedig a rizst meg kell ennie, keverd bele a húst és hozzá reszelt almát mert az alma pektint tartalmaz. (pektin megváltoztatja a széklet víztartalmát, növeli a viszkozitását, ezért mind székrekedés, mind hasmenés kezelésére alkalmazható)

nem akarlak megbántani de az én kutyáim a sós vizet is megisszák ha én azt mondom nekik ( a sós víz hánytató hatású)nem szabadna, hogy ennyire a fejedre nőjön, az ilyen bolti szalámikat és csontokat pedig felejtsd el...a tejről nem is beszélve..

2011. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hell-ikon ***** válasza:
Kezdeti szakaszban nem szükségszerű a vér jelenléte a székletben.
2011. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Parvó "A széklet híg, sárga, majd véressé válik. Hasfájás tapasztalható, amelyet az állat hasának áttapintásakor élénken jelez. A súlyos hasmenés igen intenzív folyadékvesztéssel jár, melynek következtében súlyos fokú kiszáradás"
2011. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyusaimnak volt corona vírusa, de szerencsére egy nap alatt helyre jöttek. Arra figyelj, hogy ne száradjon ki. Nekem a doki ajánlotta a kamilla teát, persze cukor nélkül, és a kefírt.
2011. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!