Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Betszy kérdése:

Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne akarjon állandóan kimenn és ennyire akaratos, kényes lenni?

Figyelt kérdés

Most érkeztem haza sehol nem volt .Végül a tömbházon kivül egy kertesháznál(ismerösöknél)volt.Szerencsére pár ismerös jó ember bevitte oda mielött a cigányok elvitték volna.És ez nem tudom hogy történt,hogy szökött ki

?Talán a lábamközött ,de hogyan és mikor,én nem is lattam.Jah Istenem és már válogat is és semmi se jo neki.Pedig napi 1 orat kiviszem a parkba és elengedem + még máskor is leviszem és nagyon jol él.Szerintem az én hibám régebben mig még külöön aludt stb. jobb volt.Most mar velem alszik és nem tudom mit miért tesz,pedig szeretem és ő is szeret úgy érzem.Segítsetek

!!!


2011. márc. 8. 19:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
amugy pincsi 3 éves és most is nyal...
2011. márc. 8. 19:47
 2/14 anonim ***** válasza:

kérdésedben a válasz:

napi 1 orat kiviszem+ még máskor is leviszem.."

ha nincs kerted ahonnan nemtud kiszökni akkor 1 óra NAGYON KEVÉS! vidd legalább 2 és fél órára+amikor wczni viszed.

2011. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudj meg de a kutyak llétszáma a vilagon kb. 10-20 százaléka napi ennyit se sétál,és ezt is csak most csinálom.Régebb alig vittem ki 5 percekre és mégis jo volt minnél többet kap annál rosszabb.És 2,5 ora téli hidegben álltatkinzas nem de?
2011. márc. 8. 19:59
 4/14 anonim ***** válasza:

A téli hidegben nem egyszer két és fél órát kellene levinni, hanem háromszor-négyszer egy órát. De legalább kétszer. A kutyus kezdi érezni, hogy gyenge kezű gazda vagy, és érzi, hogy rangban, ha akar, fölötted tud elhelyezkedni. És mivel az ösztöne diktálja, akar is. Elhiszem, hogy szereted, de sajnos az állatoknál nem elég, velük 'állatul' kell nézni a világot. Lehet, hogy te azt hiszed, neki az a legjobb, ha veled alszik, holott nem, mert mivel a rangsorban alattad helyezkedett el, természetes ösztönétől vezérelve védeni akar. Védeni pedig nem tud, ha veled alszik.

Azt hiszed jó neki, hogy ilyen keveset viszed le, pedig baromira hiányzik neki a mozgás, a levegő, a játék.

Gondolkozz el ezen.

2011. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyet értek, az előttem szólóval, többször kell levinni a kutyát!! Kell egy rendszer, amit megszokhat majd, addig visszatartja. Ismerősöm, reggel leviszi, fél2-kor 5-kor 7-kor és 9-kor 10-15 percekre, plusz a heti 1-2,5 óra séta :) Hidd el, ha ezt a rendszert elkezdet, és be is tartod, rendbe fog jönni. De h elkezded, ezt nem szabad abbahagyni, különben összezavarodik, és rosszabbra fordulhat a helyzet. Ezt te döntöd el, és te osztod be. :)
2011. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak hogy érthető legyen. Reggel leviszed mondjuk fél8-kor. Majd d.u fél 2-kor, 5-kor..stb.. :)
2011. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hÁT NAGYÁBBOL IGY CSINÁLOM KIVÉVE AZ 5 ORÁSIT,MERT MÁR OLYAKOR LE VAGYOK VETKOZVE ÉS KI VAGYOK BUKVA A FARADSAGTOL.Szoval ezek szerint nekem nem valo a kuty.
2011. márc. 8. 20:52
 8/14 A kérdező kommentje:
*Szoval ezekszerint nekem nem valo akutya,mert hat én szzeretem és megakarok tenni mindent amit tudok de nem csak az ővé az életem,főleg most készólnöm kell a vizsgákra(nyolcadikba itt romániában ez van).SZovAL Jövőtől talán jobb lesz.Legalább terazsunk lenne.De nem baj mert tavasszal valoszinuleg elköltözünk egy olyan lakásba ahol van terasz.A másik hogy akármennyire és akarnám neki a jobbat nem tudnam odaadni valakinek,miattam is meg miatta is ,mert én nekem magszakadna a szivem(mar probaltam) de neki sem szabad felbontani az életét ,az vele is ki**szás.Szoval probálom a lehetőlegtöbbet megtenni.(ma már megtettem ,nem adtam ma csokit csak egy apro morzsányi csipetnyit,eddig több cikket is kapott)Ezentul rászoktatom a tápra is az ő érdekébe.Tudom szörnyű gazda vagyok ,de még segithettek.Jah s akkor mst aluygyon külön,igaz.Megprobálom.aZ JO HA AZ ÁGYAM MELLETT ALSZIK.?
2011. márc. 8. 20:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a kutyus bent szeretne veled maradni, és ott aludni, akkor hagyd, de ha nem szeretne akkor ne erőltesd :) Ha tudsz, akkor játszatok eleget.. ilyen apróságokkal, dobj el neki valamit, nevess sokat! Ha érzi rajtad hogy boldog vagy, ő is az lesz, főleg, hogy mondod, hogy fáradt vagy, nehéz a suli..stb.. Ez érzi a kutya, hidd el :) Ha játszol vele, akár 5 percet, neked is jobb lesz, ki tudsz kapcsolni :)
2011. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem kamu ez az egész?
2011. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!