Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírok a kutyámmal. Állandó...

Nem bírok a kutyámmal. Állandóan lopkod. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Állandóan elszed valamit, amit épp talál, mindegy mi az( mosogatószivacsot, ruhákat, újságot, az előbb a telfonomat tokostól) és rágcsálja. Ha rászólok, elszalad előlem, kergetőzünk stb. Nem tudom miért csinálja, godnolom unatkozik, pedig van mozgatva eleget, esténként 2-3 órát sétálunk, futattózunk. Nem tudom, hogy szoktassam el erről a hüéyeségről. Mindenhova fel tud mászni és ha egy pillanatig nem figyelek, egyből ellop valamit és szétrágja. Ha adok valami kaját cserébe, akkor visszadja, de nem hiszem, hogy jó, ha azt tanulja meg, hogy ha ellop valamit jutalomfalatot kap érte. Mit csináljak?
2011. jún. 16. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:

gondolom h még kicsi. mennyi idős pontosan? az enyém is folyton ezt csinálta. :) majd ha nagyobb lesz, leszokik róla. addig nem tudsz nagyot mit tenni. mondjuk az én kutyámra mindig hatott egy nagyon határozott, mogorva nézés, hozzá meg egy: NEM!

de mivel én szerettem vele kergetőzni, előbb utóbb kifáradt és visszaadta. :))

2011. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan kicsi már, 1 éves, és mostanában kezdte ezt a hülységet 1 hónapja kb.
2011. jún. 16. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:
1 éves az még kicsi. :D mást nem tudok, próbálj keményebben rászólni, és ha nem hallgat rád, hagyd ott. ha ez sem válik be, akkor nem tudom..
2011. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem most van 2 egyévesem, és egy 3 hónapos KÁJ-om.

A két egyéves már túl van ezen a korszakon, a KÁJ most kezdi.

Sőt, mások papucsát is megpróbálja elcsenni pl. a strandon!:D

Ez azt jelenti, hogy próbálja a vezető szerepet a saját oldalára billenteni.

Kicsit neveld meg, éreztetned kell vele, hogy te vagy a falkavezér, a domináns.

A legegyszerűbb, ha veszel pár órát a kutyasuliban, ott szakszerűen segítenek, én nem vagyok olyan profi sajnos, hogy látatlanban megmondjam, mi a tuti.:)

2011. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindjárt gondoltam, hogy még ennél a kérdésnél is feljön ez a falkavezér duma!!! Nem unjátok még???
2011. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kergetni, ne kergesd, mert azt hiszi, hogy játszol vele. :)
2011. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy azt hiszi, csak játszom, de mikor a telefonom vagy a cipőm lopja el, akkor csak nem hagyhatom, hogy szétrágja.
2011. jún. 16. 22:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az ilyet kétféle képpen oldottam meg: vagy kinyotottam a hűtőt, arra egyből ott termett és nem érdekelte mi van nála. Vagy pedig, egy kedvenc játékával elvontam a figyelmét és amíg arra koncentrált elvettem a lopott holmit! :)
2011. jún. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!