Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kegyetlenség lenne fojtónyakör...

Kegyetlenség lenne fojtónyakörvet használni nagytesű kutyánál?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 19:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretném kérni tőled,hogy írd le légyszíves melyik az a kutya iskola, mert biztosan valami jobb módszerük lehet.Jó lenne konzultálni a vezetőjével,hátha tanulhatnék valami új módszert, amivel ti tanultok!"Jó pap is holtig tanul!"Én a saját tapasztalatom mondtam,/olyan 25 éves/de lehet,hogy már vannak újabb irányzatok,amit szívesen elsajátítanék! VÁROM ÍRÁSOD? és remélem megosztod velem is iskolád elérhetőségét!
2011. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Természetesen! Nem egy ilyen iskola van, hanem egyre több. Egészen biztosan hallottál már róluk:

[link]

A tükör iskolákban nincs fojtó és pórázas rángatás, egyszerre több kutya dolgozik a pályán szabadon egymás mellett.


Még egszer megismétlem, mielőtt sértődés lenne belőle, nem állítom, hogy a Te módszered nem működik, mindössze azt állítom, hogy van más alternatíva is, ami nekem és még sok más hobbi kutyásnak jobban bejön. Persze tisztában vagyok vele, hogy sokaknak meg nem jön be, de elférünk egymás mellett. :)

2011. márc. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Megint ott vagyunk,hogy a válaszolók összekeverik a nadrágot, a nadrággombbal! a kérdés nem módszerekről szólt! Én ahhoz próbáltam segítséget adni,hogy ha valekinek csak arra volna szüksége,hogy ne büntessék meg az utcán,hogy a"jól nevelt" kutyáját póráz nélkül sétáltatja, kíváncsi lennék, hogy ezek a csoda módszerekkel mikor vihetnéd biztonságosan utcára sétálni? És higgyétek el, a folytó nem folyt,azért írtam azt is,ha megfelelően használják!Az én kutyáim,3 hónaposan kiállításon tökéletesen viselkednek,és soha nem kínoznám,mindig a kutyus vezeti a gyakorlást,és szinte,játékosan, saját magát vezeti rá a póráz helyes használatára.De természetesen,a többit,ha mást is szeretnél megtanítani,arra már sok más módszer létezik.Persze az sem mindegy,melyik a hatékonyabb!Mindenki a sajátjára esküszik,de itt a kérdés nem erre vonatkozott,hogy melyik módszerrel képezzük kutyánkat!Én arra válaszoltam,ha veszünk egy kölyök kutyust, akkor azonnal kezdjük meg a pórázhoz szoktatást!Ezt pedig,az én módszeremmel tehetjük meg a leg gyorsabban,hogy két-három nap maximum,20 percnyi próbálkozás után vígan sétáljon mellettünk,biztonságban,laza pórázon,nem fuldokolva.Még valamit!Sajnos a magyar nyelv nem ismeri a "folytó" szó árnyalatát! Mindenkinek a szó hallatán az ugrik be,hogy a póráz végén egy fuldokló kutyust vonszolnak!Második séta alkalmával már úgy sétáltatható a kiskutya,hogy csak lóg rajta a póráz,és nem kell rángatni,csak esetleg egy nagyon pici húzással, irányítani! NEM FOLYTANI!!De mindig láb mellett, biztonságban lesz a kutyus!
2011. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nézd, most te szólsz le valami olyat, amit nem is ismersz. A csodamódszerről annyit, hogy régebben úgy tudtam végigmenni a kutyámmal az utcán, hogy ugrálva vonaglott a póráz végén amikor a kerítés mögött másik kutyák ugattak. Mindegyikhez oda akart menni. Természetesen húzott is, mint a legtöbb kezdő gazdi kutyája. Most úgy sétálunk a városban, hogy a nyakörvére akasztom a póráz egyik végét, a másikat meg átvetem a vállamon és meg se fogom. Ha húzna, vagy menni akarna, akkor megtehetné, mert nem fogom a pórázt, mégis kilómétereken át jön mellettem. Akkor is, ha macskát lát. Természetesen nem tökéletes a viszonyunk, még ezután is sok munkánk lesz vele, és előfordul, hogy rá kell segítenem a pórázzal, de elég, ha csak a kisujjam köré tekerem a pórázt. Azzal ugyebár jelentős erőt nem tudok kifejteni, tehát tényleg csak irányításról van szó. A kutya amúgy 65 kg, én meg 73. Az fizikai erőviszonyok elég egyértelműen a kutya javára dőlnének, ha nem lenne szófogadó. A város szélén pedig elengedem és mehet szabadon a többi kutyapajtásával játszani, miközben a gazdikkal mi sétálunk és beszélgetünk. Le tudom tiltani őzről, nyúlról, be tudom hívni ha kell. Számomra ez a lényeg. Ja, persze kiállításra is járunk, és hiába akarja néha "megenni" pár másik kutya, őt ez nem hozza ki a sodrából. Pedig sajnos nem volt mindig ilyen!


Mégegyszer mondom, én csak alternatívát kínáltam a fojtó helyett: "Nem kegyetlenség, csak felesleges."

A kérdező el tudja dönteni, hogy neki melyik módszer jön be jobban, vagy hogy egyáltalán milyen iskolát talál a környéken.

2011. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Bocs, ha nem érted mit írok! Bizonyára jó az a módszer is amit te csinálsz,de nem vagyok benne biztos,hogy egy 14 hetes kutyussal ez működne!De az amiről én beszéltem,az ALAPOK,AZONNALI megtanulása,hogy akkor is elvihesd sétálni, amíg a te általad isteni módszer,/mert ugye más nem jó,-ja,meg felesleges/, még nem működik!Nem vagyok benne biztos,hogy 10-12 hetes kutya esetében tökéletesen alkalmazható! Hangsúlyozom,ha eddig nem voltam elég világos, ha ügyesen tanítasz, a folytó soha nem folyt!!!!

És képzeld,minden általam megtanított kutyus,teljesen laza pórázzal tud, 2-3 nap után közlekedni, már ebben a korban is!Csak a gazdi biztonságérzete miatt kell a póráznak ott lenni,meg az idős hölgyek miatt,hogy ne tegyenek megjegyzést,mert kutyáim ekkor már 12-15kg.-osak!Ne érts félre,7-8 hónapos korú kutya esetében,tényleg sok módszert lehet alkalmazni,persze, sok esetben az is számít, milyen a kutya fajtája,hogy dönteni lehessen a legmegfelelőbbről.A te általad említettnél,még sok más módszer is létezik. Mindnek van előnye,és hátránya a másikkal szemben.Sok függ attól is mit szeretne a gazdi elérni a kutyájával!Te többet mint az átlag kutyás,de vannak olyanok is,akik "csak" egy kulturáltan közlekedő kutyussal sétálni szeretnének,nekik, a rengeteg feladat felesleges! Sok idős ember vásárol magának kutyát.Ők már nem akarnak kutyaiskolában rohangászni,de szeretnének egy fegyelmezett kutyával sétálni.Erre is ad választ a módszered?Persze,tudom ad,be ezt magyarázd meg a 60 éves házaspárnak,akik társat keresnek kutyájukban, ők ne tartsanak kutyát,mert nem tudnák "tükrös"iskolába vinni kedvencüket? 

2011. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 zsuzsabazsa ***** válasza:

Épp tegnap kaptam egy felkérést, hogy egy törpe Snacit kellene megtanítani úgy pórázon sétáltatni, hogy ne húzzon.

Idáig egy széles bőrnyakörvvel sétáltatták, de azon a kutya húzott, mikor kutyákat látott, meg galambokat.

A kutyus 6-hónapos és mivel a gazdájának olyan jó beleérző képpeségei vannak a kutyázáshoz /ami ritka/ más probléma idáig még nem adódott. 6-hónapos létére azt is mondhatnám, hogy hallgat a fegyelmezésre.

Szóval, végtelen fojtó láncot vettünk a kiskutya részére és azt megfelelően rá is raktam a kutyára a bőrnyakörv elé.

A lánc lazán lógott a nyakában. Mikor a kutya elkezdett húzni, egy parányi korrigálás elég volt ahhoz, hogy a kutya rájöjjön arra, hogy nem húzhat.

Összesen 3-4 szer korrigáltam a kutyát, /azért írom a korrigálást mert ebben a szóban nem találtok kivetni valót./ és többre már nem is volt szükség, mert a kiskutya laza pórázon és láb mellett jött velünk.

A kutya gazdája meg volt elégedve.

Mint már egy régebbi válaszban is írtam, nem mindegy, hogy hogyan tesszük fel a kutyára a fojtóláncot.

2011. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Zsuzsa, teljesen igazad van, itt nem az a kérdés, hogy milyen módszerrel lehet kutyát kiképezni. Én is úgy gondolom mint te. Az alapokat, az első sétához, a leggyorsabban és humánusabban így lehet megtanítani.Mert a kutya nem hülye,nagyon gyorsan tud reagálni, az általad finomabban leírt korrigálásra.Igen,sokan ettől a durván hangzó szótól vannak megijedve,hogy FOLYTÓ! Pedig,szerintem sokkal humánusabb, mint a bőr nyakörv,amit egy bizonyos szintig meg kell szorítani,hogy ne bújjon ki belőle. Az egysoros folytó lánc pedig csak log a kutya nyakában,csak annyit érez a kutyusunk,hogy mellette van a gazdi.
2011. márc. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!