Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kegyetlenség lenne fojtónyakör...

Kegyetlenség lenne fojtónyakörvet használni nagytesű kutyánál?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 19:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nagy kutyánál kell a fojtó.Nem azért hogy állandóan befojtsd, hanem hogyha mégis elindul,akkor meg tudd állítani. nem tudsz megfogni egy pl.szuka után induló, vagy mókust meglátó 80 kilós kant, mert nem bírod el.

és a legjólneveltebb kutya is elindulhat egyszer valamire.

2011. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Mi is fojtót használunk staffordra.

Kölyökként sima nyakörve volt, aztán átváltottunk haltira, nem húzott vele annyira, de nem voltam vele maximálisan megelégedve.

Kb 1 éves volt mikor átváltottunk 1 soros fojtóra, azzal ugrásszerű lett a javulás.

Elég hebrencs, így séta legelején az első pisiig, valamint ha kutyát lát még mindig húz, de így sem teljes erővel és ezektől eltekintve viszont nagyon kellemes vele a séta.

Sosem húztam én sem és ő sem magát úgy, hogy fulladozna, vagy kellemetlen lenne neki, viszont ezzel én gyorsabban tudok korrigálni, mint a haltival. (Ami azért fura nekem, mert mindenütt azt olvasom, hogy pont fojtót ne használjunk a láb melletti séta tanításához.)

2011. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kis és nagytestű kutyust képeztem már ki, így a tapasztalatomat mondhatom!Én soha többet nem tetem nyakörvet kutyára, miután megtapasztaltam, milyen gyorsan képezhető az EGYSOROS folyt lánccal! A nevével ellentétben az nem folyt, csak arra a pici időre, amíg nem azt csinálja amit szeretnél megtanítani kutyusoddal.de igazán csak akkor működik igazán, ha pici korától ezzel kezded!Ha késlekedsz a használatával, akkor nehéz hozzászoktatni!A tanítást úgy tudnám példázni,hogy minden feladatot a fele idő alatt képes a kutyus megtanulni! Persze, a gazdinak is kell tudni, hogyan kell a parancsokat kiadni, hogy azok a kutya számára is érthető legyen. Azt tanácsolnám mindenkinek,hogy minél előbb tesz a kutyusra folytó láncot, annál kevesebb gondja lesz később!
2011. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Nem kegyetlenség, csak felesleges. Jólnevelt kutya nem húz és teljes mértékben kézbentartható. Ha meg neveletlen, akkor a fojtó is annyit ér, mint halottnak a csók. Aki szerint egy 80 kilós kutyát meg lehet regulázni egy fojtóval, annak üzenem, hogy az enyém csak 65 kilós, de garantálom, hogy semmilyen fojtóval nem tudnád megtartani, ha menni szeretne. Én ellenben a fixre állított lánccal laza pózázon tudom sétáltatni és szabadon engedve is le tudom tiltani bármilyen állatról. Ma este konkrétan egy őz ugrott fel tőlünk 25 méterre, el is indult utána a kutyám, de első szóra megállt és visszajött. Higgyétek el, hogy sokkal nagyobb élmény egy szófogadó, megbízható, jólnevelt kutyával eggyütt élni, mint fójtóval rángatni az állatot. A boxer meg főleg nem olyan hűdenagy kutya, hogy egy hagyományos nyakörv vagy egy fix lánc ne legyen elegendő neki.
2011. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 zsuzsabazsa ***** válasza:

Rigler Zoltánnál van a pont.


Igaza van minden tekintetben.


Azzal még kiegészíteném, hogy a kutya mikor már laza pórázon jön mellettünk akkor egy sima bőr nyakörv elé még tegyük fel a fojtóláncot amíg 100%os nem lesz.

2011. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Én maradok annál a megoldásnál, ahol nem kell a fojtó, dehát ízlések és pofonok... :)
2011. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Butuskáim, lehet,hogy nem voltam érthető,és azoknak ismét megmagyarázom!A 10-12 hetes kutyusra már rá kell tenni! De miből gondoljátok,hogy a kiskutya hülye?Nem az! nagyon gyorsan megérzi mit kér a gazdi,és nem kell rángatni, hanem egy pici igazítás/húzás/,természetesen a parancs,mit szeretnénk elérni. sokkal gyorsabban megtanul mindent,mint bőr nyakörvvel. Én azt nem mondtam,hogy egy neveletlen idősebb kutya egycsapásra jólnevelt lesz!A másik, soha,/pici korban sem,/nem szabad hosszú pozázzal sétáltatni, ne szokja meg a kutyus,hogy össze-vissza szaladgálhat a pórázon, mert akkor teljesen mindegy milyen nyakörv van rajta,elhúz!Pórázon jól kell viselkedni,aztán menni kell olyan területre, ahol el szabad engedni,és póráz nélkül szaladgálhat. A nevével ellentétben,ha jó időben elkezdődik a folytó hoz szoktatás, minden eszköznél humánusabb,mert soha nem szorít,ha jól megtanítjuk a használatára! De,-CSAK,-az egysoros folytóról beszélek!

Még valamit: ha kutyaiskolába viszitek a kutyát, a tanításhoz ott is folytót ajánlanak,bőrt,csak az őrző-védő feladathoz. Na,vajon miért?Nem az a cél a kutya suliban,hogy szenvedést okozzanak a kutyusnak,csak ezzel a módszerrel sokkal könnyebb a tanulás,azért hogy nagy korára,engedelmes,jó kutyus legyen,akivel kellemes a séta,nem rángatás,fegyelmezéssel telik!Természetesen lehet más vélemény is, csak az jó lenne,ha nem úgy adná elő az írója,hogy mindenki hülye, csak az ő véleménye a helyes!Sajnos, sokan azt hiszik,hogy ha van egy kutyájuk,akkor már ők szakemberei a kutya tartásnak,és esetleg tapasztaltabbak véleményét vonják kétségbe!

2011. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"ha kutyaiskolába viszitek a kutyát, a tanításhoz ott is folytót ajánlanak,"

Szerencsére a mi kutyaiskolánkban nemcsak hogy tilos a fojtó, de még ráadásul póráz nélkül is dolgozunk a kutyákkal. Még jó, hogy van alternatíva, ugyanis nem szívesen járnék olyan kutyaiskolába, vagy olyan kiképzőhöz mint te vagy. Nekem viszont úgy tűnt, hogy pont te vagy az aki a saját módszerét adja elő úgy, mint ami kizárólagosan hatékony lehet.


Amúgy sétáltatáshoz én is egysoros láncot használok, de nem fojtóra állítva, hanem símán átvetve a kutya nyakán és a karabírbe akasztva mindkét karikát. Egyszerűen azért, mert könnyen feltehető és egy mozdulattal levehető, nomeg nem teszi tönkre a hosszúszőrű kutyám szőrét.

2011. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
41%

Utolsónak!!


A kutyaiskolák 90%-a fojtónyakörvet használ. Vajon miért? Azért mert hasznos. Ahová te jársz az meg olyan amilyen.


Biztosra veszem a te kutyád nem olyan fegyelmezett mint a Rigler Zoltán kutyája.

2011. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ilyen biztos vagy a dolgodban! :)
2011. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!