Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fél éves bernim nagyon...

A fél éves bernim nagyon barátságtalan az idegenekkel. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
ha vendégek jönnek elmegy egy másik szobába,hiába hívják elmegy,ha odamennek és sikerül megsimagatniuk beúzza a farkát.4 kónapos korában hoztuk egy szaporítótól,nálunk semmi olyan dolog nem érte,ami ezt kiválthatta volna.Az idegenekhez tárgyához sem akar menni (pl motorral jöttek és azokat is kerülte,beült a ház ajtajába)Kutyasuliban jól viselkedik,kutyákkal jól kijön.Én vagyok a falkavezér de úgy sem nagyon jön oda a többiekhez ha én ott álok,csak ha a szélén állok,akkor csak finoman odalép aztán elszalad.Mi történhetett és mit kéne csinállnom vele?
2011. márc. 14. 17:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami nagyon rossz élménnyel függ össze a dolog. Nem bízik az emberekben. Még az is lehet, hogy bántották. Szerintem fokozatos szoktatás mellett csökkenni fog a félelme. Ráerőszakolni nem kell semmit, ezzel csak növekedik a félelme. Ki kell várni, hogy ő maga közeledjen az emberekhez. Ha rendszeresen fordulnak meg nálatok vendégek, akkor hozzászokik az idegenekhez és előbb utóbb rájön, hogy nem akarja bántani senki.
2011. márc. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!