Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csinálja ha a...

Szerintetek mit csinálja ha a gazda az agresszív kutyáját elengedi?

Figyelt kérdés
már többször találkoztam olyan gazdikkal akiknek agresszív a kutyája és el vannak engedve az én kutyám pedig semmit nem csinált az meg ok nélkül szaladt felénk és neki támadt eddig a környékünkön 2 ilyen ember van és a gazdájuk hiába szól a kutyának semmit nem csinál félek hogy nagyobb baja lesz a kutyumnak (bichon frise) múltkor egy spániel rontott rá akkor már felemeltem mert szegény már a földön hevert én meg a kutyát oldalba rúgtam akkor abba hagyta és akkor tudtam felemelni az én kutyámat a gazda meg csak nézi és lazán mondja a kutya nevét meg hogy hagyd abba Szuzika..jah és csávó az illető...a másik meg egy palotapincsi aki minden ok nélkül neki ront a kutyámnak és a gazdának hiába szólok nem csinál semmit csak jajj bocsánatot kérek ..köszi ha majd a kutyám tiszta vér lesz akkor is ezt fogják mondani vagy mi ezért ha ezeket az illetőket látom nagy ívbe kikerülöm őket de van amikor hátulról jönnek ... vmelyik nap pedig már egy pitbull keverék volt elengedve megijedtem amikor láttam hogy nincs rajta póráz mert már neki akart menni a kutyámnak akkor amikor még volt rajta póráz nah mondom a gazdája pórázzal alig bírja vissza fogni erre meg elengedi de a kutya fegyelmezetten viselkedett szerencsére amikor szóltak neki vissza ment akkor pedig megkötötték..mit lehet ezekkel a gazdákkal csinálni??
2011. márc. 17. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha van nálatok közterület felügyelet, hívd fel a figyelmüket ezekre a kutyákra. Pár forint büntetés majd észhez téríti őket talán.
2011. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

megkérheted, hogy közterületen pórázon sétáltassa a kutyáját ugyanis ez kötelező indenkire nézve!-ha nem megy akkor a közterületeseknek vagy a Jegyzőnek is szólhatsz!

kérdés, hogy miért a te kutyádnak megy neki mindenki?-alapvetően egy kiegyensúlyozott kutya konfliktuskerülő is, és nem jelent olyan kihívást semmilyen más egyednek, hogy nekimenjenek-ezt a kérdést is érdemes megvizsgálnod!

az ivartalanítást is megfontolnám (gondolom egy elkényesztetett, dominánsan viselkedő kanocskáról van szó)

2011. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én azt veszem észre a környezetemben - és a te írásodból is - hogy az emberek (és ez nagy általánosságban a kistestű kutyák, mint bichon, yorkie stb., gazdáira igaz) nem vagy rosszul tudják értelmezni a kutyák egymás felé leadott jelzéseit, és általában ennek folyománya a kiskutyájuk túlféltése, kutyák közelébe nem engedése, szocializáció hiánya, így már maga a kutya is rosszul fogja értelmezni a másik kutya felé küldött jeleit, ill. ő is félreérthető jeleket mutat.


El tudom képzelni, h sok olyan ember van akinek a kutyája rosszul nevelt, esetleg agresszív. Ám sajnos ugyanennyi olyan ember van akinek a kutyája meg nem tud kommunikálni a fajtársaival, mivel nem volt lehetősége megtanulni.


A "ráront" az mit jelent? Vehemensen odaszalad?


Én a helyedben azért elgondolkoznék azon is h vajon te mit csinálhatsz rosszul. Jártok-e kutyaiskolába, mennyit hagyod h más kutyákkal, esetleg nagyobbakkal is játszol, kapcsolatot teremtsen, hányszor avatkozol be (úgy h elhúzod, felemeled, nem engeded oda stb) olyan dolgokba amit egymás között kéne lerendezniük? Te mennyire vagy tisztában a kutyák testbeszédével, a "kutyanyelvvel"? Tudod-e h sok kutya pórázon teljesen másképp viselkedik a másikkal mint elengedve?


(mielőtt megsértődnél - nem sértésnek szántam, hanem észrevételnek, építő jellegű kritikának. És ne felejtsd el h hangsúlyoztam, h tény h vannak olyanok akiknek agresszív a kutyájuk és el van engedve, de amiket leírtál az szerintem nem ez a kategória - a kutyák nagyon nagy százaléka ok nélkül nem fog odarongyolni és elkezdeni erőből tépni a másikat (nem kellenek az ellenpéldák, mert mindenre van, itt általánosságról beszélek, nem a kis százalékról))

2011. márc. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az előző nagyon jókat írt, tényleg gondolkodj el rajta. Az én kutyám is olyan volt, aki láthatólag nem csinált egyáltalán semmit sem, mégis mindenki betalálta magának, belekötött, mindig bunyóba keveredett, pedig sosem kezdeményezett.


Aztán mikor már komolyabb gondjaim is voltak vele, és elmentünk suliba, ahol az oktatók segítettek kicsit tudatosabban megfigyelni a kutyám viselkedését, testbeszédét, és megmutatták mit kell nézni, akkor én is megláttam, hogy a kutyám tipikusan olyan, mint az a fajta kocsmai verekedő, aki azt mondja: "Na gyere köss belém, szóljál be! Gyere üss meg ha mersz!"


MEg sem mozdul, mégis ezt kommunikálja a társai felé.

2011. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"MEg sem mozdul, mégis ezt kommunikálja a társai felé."


És sokszor ez nem a kutya alaptermészetéből adódik, hanem a gazditól jön, aki nem engedte oda kiskorában a többihez, mindig elhúzta, nem hagyta h lenyomják egyszer-kétszer. Az ilyen kutyák egész életük folyamán csak olyan jelzéseket kapnak h őket nem érheti semmi rossz, a gazdi mindig ott van, ha nagyon nagy baj van, egyszerűen nem tudják elhelyezni magukat a kutyatársadalom hierarchiájában. Pedig a legtöbb kutya szag ill. testbeszéd alapján fel tudja mérni, h melyik az aki felette áll és melyik aki neki alárendelt. De egy alapjellemét nézve, mondjuk nem is omega, de semmiképp sem alfa természetű kutyában folyamatosan azt erősíteni (akár nem tudatosan is!!), h ő alfa - nagyon nem szerencsés.

2011. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindig odaengedtem, és hagytam is, hogy lenyomják, sajnos volt, hogy annyira lenyomták, hogy rohannunk kellett haza betadinozni, mert ömlött belőle a vér. Irtó domináns alkat, de már megtanulta másképp kifejezni a dominanciáját, és ebben elképesztően sokat segített a kutyaiskola. Mostmár egyszerűen csak felállítja a többiekkel szemben az ez az én dolgom szabályt (bevéd egy botot, és senkit nem enged a közelébe, mindezt morgás meg minden nélkül, testbeszéddel), és ezzel mindenkinek tudomására is hozza, hogy ő itt a király, de olyannyira, hogy a kis szaros 28 kg-jával bullmasztiff, meg dobermann sem mer kikezdeni, mindezt bunyó nélkül! Tőle aztán lehet tanulni higgadt dominanciát, én tőle tanultam a legtöbbet arról, hogy hogyan kell agresszió nélkül dominánsan viselkedni. Persze mindezt csak azután, hogy őt megtanítottuk oktatói segítséggel helyesen kommunikálni. Lekopogom, de több mint egy éve nem volt semmiféle balhé, és gyönyörűen kifordul a gázos helyzetekből, legkésőbb akkor mikor szólok, hogy mostmár elég lesz.
2011. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Erről beszélek én is ;o) A kutyának is és a gazdinak is meg kell tanulni a kutya testbeszédet, ha ez kimaradt vagy rosszul rögzült. Sok kellemetlenségtől kímélhetnék meg magukat a gazdák ha erre többen fektetnének nagyobb hangsúlyt.

Sajnos kevés az olyaqn gazdi mint ti... :o)

2011. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen és egyébként az is fontos, hogyha kitör a balhé, akkor nyugodtan lehet mindkét kutyát büntetni, nem érdekes ki kezdte. A másiknak MINDIG meg van a lehetősége elkerülni. Tehát tök mindegy ki kezdte, aki folytatta az ugyanolyan hibás.


Egyébként kérdező, mi a gond azzal, ha odarohannak a kutyádhoz? Az én kutyám is rohanva megy oda mindenkihez, aztán ha látom, hogy parázik a gazdi, vagy hülyén reagál a másik kutya, akkor visszahívom, és nem engedem el láb mellől. Ha vissza hívják akkor mi a gond?

2011. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sok jó dolgot írtatok köszi... az én kutyám viszont egyáltalán nincs elkényeztetve meg nem óvom mindentől csak azé ha kétszer akkora kutya támad rá akkor érthető hogy féltem..amúgy vannak gondja más kutyákkal szokta őket ugatni de leállítom meg egyből látom hogy készül rá vagy nagyon nézz egy kutyát akkor tényleg leállítom a csodálatos kutyadokiból sokat tanultam erről...viszont azt sem értem hogy van kutya amelyikkel elvan és nem bántja van amelyiket igen...de a támadások esetében amikor az én kutyámat támadják akkor tényleg nem csinált semmit szaglászta a fát a kutya meg hátulról hirtelen megszagolta a kutyám megijed behúzta a farkát is de nem csinált semmi aztán amikor a kutyám mögém jött akkor meg jött utána és akkor támadta meg ...vinném én kutyasuliba csak elég drága nincs nekem ennyi pénzem..a közelünkbe 3500FT egy óra ..tényleg fontos a kutyám de most fontosabb dolgokra kell a pénz..
2011. márc. 18. 15:39
 10/11 A kérdező kommentje:
jah meg egyévesen kaptam őt akkor elég fiatal voltam én is és már akkor is sokszor ugatott kutyákat ..most már egy éve nézem a csodálatos kutyadokit és azóta mintha kicserélték volna és én is sokat tanultam a kutyákról..
2011. márc. 18. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!