Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha a kutyám...

Mi a teendő ha a kutyám nyulat lát és kitépi és utánuk szalad?

Figyelt kérdés

Kint voltunk gyakorolni a behívást, egyszer csak az erdő szélén a szántóföldön két nyúl előbukkant a messzeségben, a kutyám meg tegyed .... A szívverésem majdnem megállt, de aztán 5-10 perc múlva jött vissza parancsra.

Járt már valaki így?


2011. márc. 17. 18:03
1 2 3
 11/28 Bányai Károly ***** válasza:
100%
A huskyk eléggé öntörvényűek tudnak lenni, de hogy nálatok hogy van ez a keveredéssel, az már nagy kérdés. Mindenesetre az jó ötlet, hogy a legnagyobb futásban sokkszerűen megállítani, de nagyon kemény munka lesz. Nálunk volt olyan, hogy szaltót dobott a kutya, én meg léptem előre kettőt, akkorát rántott rajtam, pedig 20 kiló, én meg 80. A tied nagyobb lesz. :-)) De könyv tényleg hasznos.
2011. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Már egy csomó kutyás könyvet elolvastam, de egyikben sem volt hasonló, no meg a gyakorlat is már. Első kutyám, tehát nem vagyok nagyon tapasztalt gazdi ezen a téren, de gyakorlunk rendszeresen, suliba is jártunk, de most kissé elbizonytalanodtam. A közömbösséget kellene valahogyan gyakorolni, na de hogyan?
2011. márc. 17. 18:41
 13/28 A kérdező kommentje:
Borzalmasan öntörvényű, de javulgat. Nap mint nap ezen dolgozunk. Szívesen veszek bármilyen tanácsot tapasztalt gazdiktól.
2011. márc. 17. 18:42
 14/28 A kérdező kommentje:
Az ajánlott könyvet meg jövő héten mindenképpen megveszem. Köszi!
2011. márc. 17. 18:44
 15/28 Csurmi ***** válasza:
78%

Bármekkora is a kutyád, ha vaddisznót üldöz akkor én a kutyát félteném.

Ha megsebesítene egy vaddisznót a kutya, akkor a disznó a kutyát is simán megölné, vagy súlyosan megsebesítené, és Téged is. Ha a disznó sebesülten meglát Téged, amint pl. a kutyádat próbálod meg ellátni, rád is rád támad.

Ha valaha erre kerülne a sor, és látod hogy ott van egy vadkan sebesülten, bármi van a kutyáddal ne menj oda, hívj segítséget azonnal.


Ezért tanítsd meg gyorsan a behívást a kutyádnak! :-)

2011. márc. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Eddig azt hittem minden rendben a behívással, vagyis majdnem. Úgy éreztem 99%-os, de most már kételyeim vannak. :)

Azt azért tudni kell, hogy az én kutyám nagyon makacs (husky dominál benne), szóval nem tudom, hogy valaha lesz-e 100%-os a behívás. Lehet, hogy csak most gondolom így, mert kissé elkeseredtem, de nem adom fel. :) De nagyon félek, hogy ha lesz még egy ilyen eset a vadász lelövi. Most ezen stresszelek, sajnos ilyen típusú vagyok.

2011. márc. 17. 19:31
 17/28 xnorkax ***** válasza:
Nagyon jó válaszokat kaptál eddig, én csak azt tenném hozzá, hogy megpróbálhatod ilyen helyzetben azt, hogy ha kirántotta a kezedből a pórázt elindulsz a másik irányba futni. Tudom, hogy a vadászösztön erősebb lehet, de egy próbát megér. Viszont ez tényleg veszélyes. :S Velünk is volt ilyen, egyszer meg a motorosok után futott vagy 200 métert a kutyám, az is nagyon meleg helyzet volt. :/ Néha én is érzem úgy, hogy egyik nap tök jó a behívás, másnap meg mintha mindent elfelejtett volna. ><
2011. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Szoktam más irányba szaladni, de most nem tudtam hirtelen, hogy mi is van. Nem tudtam beazonosítani a nyulat, nem mintha nem láttam volna életemben, csak messze volt és csak annyit láttam, hogy valami mozog, azt hittem kutyák. De érdekes, hogy csak a szántóföldön kergette, mikor már az erdő széléhez ért, megfordult és szaladt felém.
2011. márc. 17. 19:52
 19/28 anonim ***** válasza:
Gondolom, fiatal kutyád van még. Megtaníthatnád az ultrahang sípra. A hosszúpórázos mellett még talán ez működne. Sípolsz, jön, kapja a vacsorát, jutalom falatot.
2011. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Általában ilyenkor a kutyában az üldözési feltétlen reflex kioltja a többit, vagyis, amikor elindul a vad után, nem fogja észrevenni, ha az ellenkező irányba futsz. És a hívást sem "hallja". Nem is létezel ekkor a számára. Ezért ilyenkor célravezetőbb gátlásra építeni, mintsem reflexre, mert nem találsz olyan erősen rögzült reflexet. Én fél éves munka után ott tartok, hogy ha megindul, és határozottan rákiáltok, hogy NEM, akkor lefagy. Tkp. feltételes gátlás alá kerül. De ha elindulnék másfelé, nem venné észre egyik kutyám sem. Amikor láb mellett vannak "lefagyva" nagyon erősen fixírozzák a vadat. Ha ilyenkor nyakonlegyintem finoman, akkor a reakcióiból látszik, hogy azt sem tudja, hogy ott álltam mellette. Tökéletesen meglepett pofát vág, alázatos fültartást vesz fel, és csóválja a farkát, előtte meg pattanásig feszült felálló fülű szobormerevségben van.
2011. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!