Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kozmetikába (ahová jártok)...

A kozmetikába (ahová jártok) ott lehet maradni a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam, hogy nem. Jó lenne, ha én bent tudnék maradni, mert egyedül nem fog tudni vele mit kezdeni.
2011. márc. 18. 08:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Kutyakozmetikus vagyok.

A kutyának is jobb ha nincs ott a gazdi, mert akkor nem ugrál (ha ott van a gazdi nem érti miért nem mehet oda hozzá), nem érzi magát nyeregben (nem kap oda), stb.

Ha a kozmetikus nem bír a kutyáddal (kötve hiszem, ez a munkája, meglepődnél mennyire máshogy viselkedik a kutya ha nincs ott a gazdi), akkor majd felhív telefonon, ha segítség kell.

Hidd el, ő több kutyával találkozott mint te.

2011. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én két kozmetikusnál is voltam már, mind a kettőnél ott is hagyhattam volna meg ott is maradhattam. Én maradtam, mert más dolgom nem volt, meg az elsőnél féltem hogy hogy reagál majd a kutyám, de én azt vettem észre hogy a legörökmozgóbb kutyát is megszelidít egy kozmetikus, az én rosszcsontom is jó fiú volt a kozmetikus kezébe.
2011. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként nálam pl. bent lehet maradni, de az esetek 99%-ban a gazdi 10 perc után magától elmegy, mert belátja hogy a kutyája a jelenléte miatt nem marad nyugton.
2011. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahová mi járunk egy kis maszek kutyakozmetikus. Első perctől maradunk a kutyussal.
2011. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahová én járok lehet is maradni meg nem is. Én mindig maradok, mert könnyebben dolgozik a kozmetikus ha közben tudom tartani a kutyát. Sőt nyugodtabb is ha én is ott vagyok, mintha elmennék és nem tudná miért nem vagyok vele egy idegen helyen. sok kutyus nem tudja kompenzálni a hirtelen idegen helyen lévő gazdi nélkül maradást ezért sokkal nyugodtabb ha ott van a gazda. A mi kozmetikusunk is azt szereti ha ott van a kutya mellett a gazdája!
2011. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akihez én kaptam időpontot, elég nehezen kezeli a kutyákat, pedig ez a kozmetika már középiskolás korom óta működik, pontosan nem tudom, de minimum 6 éve. Voltam bent nála és láttam, hogy néha majd sírva fakadt, mert nem bírt egy kettővel.
2011. márc. 18. 09:42
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia, én is kutyakozmetikus vagyok, és szerintem nem a legjobb, ha ottmaradsz vele. Sok helyen ezért nem is szeretik.

El sem hiszed, mennyivel könnyebben kezelhető egy kutya, ha nincs ott a gazdája, és nem veri le az "Anya, segíts!!!" hisztit. Kicsit megszeppennek és 5 perc után már együttműködnek. A leghisztisebb is. Nagyon kevés olyan kutya van, akinél tényleg szükséges a gazda jelenléte. Hidd el, a kutyádnak is jobb.

2011. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez kutyafüggő. Van amelyik kutya a gazdival nyugodtabb, van amelyik nélküle.

A mi kozmetikusunk úgy szokta csinálni, hogy mikor új ügyfél jön, elsőre ott marad a gazdi. Ha nem bírja a kutya, a gazdi másodjára már nincs ott, és ezt legtöbbször maguk látják be. De nála is szokott olyan lenni, hogy a gazdi 10 perc után elmegy, mert ő unja. :D

Szerintem egy jó kozmetikus rugalmas, az adott kutya és gazda igényét figyelembe veszi, de aki eleve úgy indít, hogy a gazdi márpedig nem lehet ott, anélkül, hogy ismerné a kutyát, az én szememben nem megbízható. Aztán ha láttuk, hogy a kutya nyugodtabb lenne a gazdi nélkül és úgy javasolja, az már más, de ismeretlenül egyből ezt kijelenteni nem korrekt hozzáállás, mert igenis van olyan kutya, aki a gazdival nyugodtabb, láttam már ilyet is, olyat is.

Leginkább azt nem szeretik a kozmik, ha a gazdi okoskodik közben, vagy menet közben kitalálja, hogy mégse olyan fazon legyen, másik eset, hogy kikötözik, ne adj Isten bánják a kutyát, ezért nem akarják, hogy ott legyen a gazda, ismerek ilyet is.

2011. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kozmetikusfüggő a dolog szerintem, én konkrétan nem kérdeztem rá, hogy maradhatok-e. Akik itt írtak kutyakozmetikusok, igazuk van, sokkal "szelídebb" a kutya, ha nincs ott a gazdi - az enyém legalábbis. Amikor bevittem és feltettem az asztalra, akkor nagyon úgy érezte hogy ő a király, nem állt meg egy helyben, stb, ugyanígy amikor mentem érte, és még egy nagyon picit igazított rajta. A kozmetikus elmondása szerint a művelet közben kisangyal volt, mindent szó nélkül engedett.

Nyilván kutyafüggő is a dolog, de szerintem az esetek nagyobb százalékában ez a jellemző.

2011. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kutyakozmetikus aki nem bir a kutyákkal és kiborul tőlük? Ilyen helyre nem vinném a kutyámat.
2011. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!