Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem a kutyámat, szerinte...

Nem értem a kutyámat, szerintem szivat?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos németjuhim, elég érdekes egy állat.. :D Imádom, meg minden, de komolyan nem értem, miért van ez (komolyan néha úgy érzem, flegma mint a franc)?

Ember centrikus, imádja ha simizik, mindenkivel jóban van, de viszont van, hogy csak úgy hirtelen felindulásból rákap valakinek a kezére (főleg ha azon kesztyű van) és harapja, húzza-vonja. Járunk kutyasuliba, tökéletes az engedelmességije, klikkerrel is kifejezetten jól tanul, viszont csibészelésnél legtöbbször "alszik". Fel tudják kelteni az érdeklődés, de csak kis időre, ha rongyozik, akkor elkapja, bár kell egy kis stuffolás neki, meg is fogja, de akkor nem engedi, viszont ha elengedi, akkor tojik rá. Az oktatóim próbálkoznak vele. Zsinóros labdával tréningeljük a suliba, ahhoz sem mindig van kedve, viszont otthon meg ugrik rá azonnal, szaggatja, és rongyozik is mint állat.

Ha otthon van, és kutya sétál el a ház előtt, őrjöng mint állat, ha suliba vagyunk, akkor játszik velük, barátkozik, viszont ha kikezdenek vele, akkor ő is felhúzza magát.

Embert egyáltalán nem ugat, ha idegen áll a ház előtt, fel sem kel, meg sem mukkan. Viszont az utcán ha sétálunk és olyan embert lát aki nem tetszik neki, akkor megáll előtte 1 méterre, felborzolja a szőrét és elkezd morogni, meg erősen ugatni rá. Elhívni nem lehet, csak elhúzni onnan, akkor abba hagyja.

EGyébként egy végtelen játékos, rombológép...


Vélemény.. mi lesz ebből a kutyából? :D:D

Az oktatóim szerint bitang állatot lehetne belőle csinálni, mert olyannak látják, de én nem hiszem el erről a halál nyugodt kutyáról. :)


Egyébként lövésbiztos, és iszonyat jó nyomkövető, már első alkalommal rátalált az eldugott tárgyra...


2011. márc. 18. 13:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondat helyesen, el tudja kapni, az övé lesz.
2011. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!


Utolsó!

Játszunk ilyeneket otthon (bár nem bottal húzom, hanem kézzel), elkapja a rongyot, fel tudom "emelni" vele, már amennyire tudom, ha akarom felhúzom a hátamra vele a kutyát és fog erősen.

De a kutyasuliba semmi... 0 reakció. Áll, nézi a csibészt, néha el el kapdossa a rongyot, de nincs hozzá kedve (de otthon meg tombol, ha meglátja a kezembe, már ugrik), ha a saját rongyával rongyozunk a suliba, szintén ugrik rá, és nem értem, hogy ez miért van.. :S

Lehet, hogy még csak most kezd kialakulni ez benne, hogy mit is kéne csinálni?? MOndjuk kamasz...


Utolsó előtti:

Próbálom leszoktatni a harapdálásról (még van, hogy most is ráfog a kezemre, más kezére), hiába nyomom én vagy más le a nyelvét, ugyanúgy visszakap. De egyébként egy türelmes, nyugodt kutyó, ha valaki elmegy a boxa előtt és nyitva van a csomagtartó és nem vagyok ott simán odamehetnek hozzá, benyúlhatnak, simogathatják. A házat még nem őrzi emberektől, csak kutyákra támad. MOndjuk azt mondják 1,5 éves koruk után kezdenek el a kutyák őrizni.


Komolyan úgy érzem, hogy néha szivat engem ez a kis mocskos... :)

2011. márc. 21. 13:04
 13/13 anonim ***** válasza:

Az iskolában ott a sok kutya. A rongyozásnál idegen ember ajánlja fel neki a fogást. Lehet, az idegrendszere még nem tart ott, hogy teljesen a fogásra tudjon koncentrálni.

Kitartó gyakorlással lehet felhozni. A szüleiről tudni-e, hogy milyen képességekkel rendelkeznek pl öv terén?

Az idegen emberre morgást sürgősen le kell állítani. Nem elhúzni, hanem letiltani egy NEM-el .És nem elmenni onnan, hanem ott megvárni, amíg befejezi a morgást.

2011. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!