Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeditek össze a...

Miért nem szeditek össze a kutyátok után a kutyakakit? Tisztelet a kivételnek!

Figyelt kérdés
Borzalmas, hogy mindenhol kuyta kakába botlik az ember. Peremkerületi budapesti vagyok, a parkos részen a fűbe piszkítanak a kutyák, a gyereket nem lehet ráengedni a fűre, mert tele van aknával, sokszor van a járdán is... És ez felháborít! Szeretem az állatokat, csak a gazdájukat nem értem. Miért nem tiszteljük meg egymást azzal, hogy figyelünk a másikra, és a környezetünkre? Nyilván vannak kivételek, de sajnos nagyon kevés. Nap, mint nap látom, hiszen órákat vagyok lent a gyerekkel...Illetve akik nem szedik össze, azok mit szólnának, ha én meg lehordanám a kakis pelus vagy bili tartalmát?
2011. márc. 24. 15:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
azt nem tudom hogy miért nem szedik össze sokan de egyébként k.va kevés az olyan hely ahol van fű, nagy terület és én is jól érzem magam. már minden második fűcsomónál ott a hülye tábla, hogy kutyát bevinni tilos! de a járdán nem értem hogy miért hagyják ott a kutyagumit.
2011. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, kifogás az mindig van, de azért örömmel olvasom, hogy van még néhány ember, aki összeszedi a kutyája után az összeszedni valót. És igen, sajnos sok olyan hozzáállású emberke van, aki nem törődik vele, még ő van felháborodva, és szítja ezzel az ellentétet a kutyások és nem kutyások között. Holott azt gondolom, hogy tudnánk békében egymás mellett élni mindenféle probléma nélkül. Aki meg nem szedi össze, mert mint ahogy az egyik hozászóló írta, hogy kifogás az mindig van...az nem tudom, hogy mit szólna, ha a pici gyereke (mert vagy volt, vagy lesz neki...) kismotorozás, szaladgálás, labdázás közben beleborul tenyérrel a kutyapiszokba... Az meg, hogy nincs zacskó, szerintem nem lehet kifogás. Nekem sem biztosít az önkormányzat pelenkát, magamnak kell megvenni. Hiszen én vállaltam a gyereket. És ez így igaz a kutyásokra is...

Az meg hogy a fűre ki van téve, hogy kutyát odavinni tilos, hát jó...igazából sajnos ez nagyon kevés embert érdekel, ugyanúgy odaengedik a kutyát. És nyilván nem azért van a park, hogy a kutyák oda ürítsenek.

16:03-asnak: annál értelmesebbnek tartom magam, hogy lehordjam a bébikakit, de amint mondtad annyi kutyakaka van, hogy az már fel sem tünne talán. De nem tudom, hogy 10-ből hány kutyás dicsérne meg érte. Szerintem senki...De lehet hogy egyszer ki kéne próbálni.

2011. márc. 24. 21:40
 13/19 anonim ***** válasza:
13%
én is ellenzem hogy nem szedik fel néhányan, de azért ne hasonlítsuk össze a kutyakakit az emberi kakival, mert a kutyáé lebomlik és a talajnak is jót tesz. ezzel nem azt mondom, hogy jó dolog a kutyát odakakiltatni ahol gyerekek játszanak de ha egyszer ott a park ahol sok füves hely és nincs tiltva a kutya akkor nehogymár ne vihessem be mert sok gyerek ott fetreng. oda kell figyelni, vagy a játszótérre vinni a gyereket!
2011. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Én azt nem értem, hogy aki nem szedi fel, az saját maga nem lép bele? Vagy ti nem szerettek a fűben üldögélni? Pont aki kutyázik, az van kitéve leginkább a kutyakaka problémának. Mi járkálunk be alabdáért a bokorba, mi mászkálunk a fúben, a mi kutyánk viszi haza a lábán, és mi dobjuk bele a labdát is. Legalább saját magunk miatt, miért nem lehet lehajolni?


Egyébként én is azt nyomom amit Z.O.L. ha ott egy másik, karnyújtásnira, felszedem azt is.

2011. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nyugodtan oda lehet vinni a kutyát, csak össze kell szedni utána a kutyakakát! A gyerek meg tudod egy olyan lény, aki szeret a fűben szaladgálni, és ha méterenként kutyagumi van, akkor állhatok én ott mellette. És felháborítónak tartom, hogy az ilyen felfogású kutyások miatt, mint te, van kitéve a gyerek a fertőzéseknek, és nem játszhat felszabadultan, mert folyamatosan rá kell szólni, hogy ne menj oda, mert tele van aknával... De majd egyszer te is megtudod, ha lesz gyereked...és mondjuk az édesanyja vagy te egy percre nem fogod a kezét a fűben és beletenyerel...Amúgy igen, van játszótér is...és tudod van egy olyan is, hogy csúnyán megbüntethetik azokat, akik nem takarítanak össze a kutyájuk után. Csak erre sajnos nincs kapacitás. Pedig asszem lenne az önkormányzatoknak bevételük.
2011. márc. 24. 22:09
 16/19 A kérdező kommentje:

Z.O.L. és akik még összeszedik a többiek után...köszönet érte, példát vehetnének rólatok! :) És kedves utolsó! Igen, ti meg pláne ki vagytok téve ennek a kutyagumi ügynek...

Ha másokért, gyerekekért nem, akkor legalább magatok miatt szednétek össze kedves nem összeszedők!!!

2011. márc. 24. 22:11
 17/19 anonim ***** válasza:
ZOL én nem gerjeszteni akarom, de amikor mutogatom neki a 100db-os uzsonnászacsival teli övtáskámat, akkor sem tudja megérteni. Kiborít néhány nyugdíjas, akiknek nincs jobb dolguk mint mérgezni a kutyákat, meg azzal a dumával jönni hogy ne ide szarassuk stb... Egyébként én tudom milyen az az ember, ebben az életében soha nem lesz kutyabarát soha, soha és soha. Szerencsére megmondtuk neki tegnap a magunkét, és végül csendben maradt. Azóta csak csukott ablakon bámul:D Én a kutyafuttatóban szoktam egyre gyakrabban összeszedni, mert a kutyák belefetrengenek sajnos:(
2011. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%
Már megint miért kell a kutyásokat baszogatni? Te felszeded a gyereked után a szemetet, meg a sz@rt. Mert én már unom, hogy sok anyuka a bokor, fa tövéhez kakiltatja a kisgyereküket és aztán ott is hagyják fel se szedik.
2012. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
HÁHÁ!
2012. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!