Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Yorkit! A főbb...

Szeretnék egy Yorkit! A főbb tudnivalókat tudom de sajnos nincs tapasztalatom a téren hogy mivel etessem? Minőségi tápra (ami sokba kerül) nem nagyon futja. Mit ajánlotok? Várom a válaszaitokat!

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 13:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

minőségi tápra nem futja? egy yorki kajája max 5 ezer egy hónapban...ha erre nincs pénzed, akkor a kutyára (kb100ezer,

oltásokra (kezdő sorozat 15ezer biztos van), és a felszerelésre miből lesz pénz?

2011. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Mondok egy példát 2500 forint egy kg Eukanuba Yorkshire terrier táp, ez elég neki egy hónapig. Ha erre nem futja akkor a kutyusra, az oltásokra, a bolha irtásra, a szőre gondozására hogyan fogja?

A fésű egy ezres kb, de ebből nekünk 3 db van, csattok hajgumik, szőrkondicionálók, kímélő samponok - 2500-3000 forint. A kozmetikus szintén 3000 forint, tavasszal-nyáron kéthavonta.

A kölyök kori oltások is 3-4 ezer körül vannak, ez is havonta.

Jól meggondoltad te ezt?

2011. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
az én kutyámat januárba vettük 60.000ft volt a táp 1kg 1000 ft a fültisztitóspré 2000ft ágya 1800 bele a párna 900ft sampon 900ft hámja 1800 póráz 4000 ft egy hónapba csak 1x kell fürdetni . én azt mondom hogy nem egy olcsó kutya de ha télleg szeretnél akkor rákell szánni durván 100.000ft
2011. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Egy yorkira költeni kell.

- fekhely 3000-6000 között

- fésűk 2-3 ezer

- játékok 500/db határ a csillagos ég

- kölyök oltások 4000/ darab ebből kell 5 vagy 6

- a kozmetika is min 3000

- kell bórvíz a szemét tisztítani ez 500

- fültisztító cseppek ez is 500 körül van

- szőrápolók 3000 körül

- néha szükség van zöldkagyló kivonatos tablettákra az ízületek védelméért ez egy dobozzal 5000, de elég fél évre

Próbáltam az átlag árakat írni, szerettem volna éreztetni, hogy ezek mellett eltörpül az etetési költség, ami 2-3 ezerből kijön havi szinten.

Szóval érted.

2011. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
És ne felejtsd el azt sem, hogyha megbetegszik, az 15-300 ezer forint is lehet. Ha nem engedheted magadnak, akkor önzőség kutyát tartani...
2011. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Egy yorkshire terriernél az etetése jelenti a legkevesebb kiadást. Havi 1.000 Ft-ból kijön a legjobb minőségű táp is.

Évenként 2 kötelező oltást kell kapnia + féreghajtó. Ez is olyan 10-15 ezer ft között van.

Havonta legalább egy ezres a bolha, kullancs elleni csepp. És olyan nincs, hogy nem teszem rá, mert ha minden héten begyűjt 1-2 kullancsot, akkor pikk-pakk babéziát, vagy lyme-kórt fog kapni, és annak a gyógyítása 30-50 ezer ft között van.


Figyelj, tényleg jó szándékkal mondom, de ha nincs havi 5000 Ft-od a kutyára, akkor ne erőltesd. Mert ha valami baj lesz (márpedig lesz, ugynis mindig történnek balesetek) akkor a szíved fog megszakadni, hogy nem tudsz rohanni vele az állatorvoshoz.

2011. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
24%

Az a baj , hogy leszidtok valakit akit csak kérdezett valamit. Egyből hülyének nézitek stb. Na akkor most itt vagyok én csaka saját tapasztalatomm le.

Etethettem volna drága tápokkal de nem tettem meg a kutya rá se szagolt. főtt hűst eszik, parizelt, joghurtot , gyakorlatilag mindent ami könnyű a gyomrának és gyorsan megemszthető...természetesen semmi baja nem lett tőle. oltatni 1 évbe 3szor viszem azt is 7000 ft-ból meg lehet úszni. ugyanis 2 darab kombinált oltást kap évente a második emléksztető az elsőre.Ebben minden benne van ami a 10 oltásban amiket írnak hogy annyi kell neki. Egy évba egyszer be kell neki adnia veszettségellenit. NEM KELL TÚLOLTATNI! a kutya attól sérülékenyebb lesz és romlik az immunrendszere. hiszen ne feledkezzünk meg róla egy eredetileg patkányfogás céljából használt kutyáról beszélünk, nem egy cukorbabáról. Namost kutyafésű...1 fésű is elég nem kell rögtön 4db a legdrágábból és a babáknak való puhaserkéjű fésű is tökéletesen megfelel aminek a legdrágább fajtája kb olyan 500forint. ha egy normális állatorvosod van, aki nem úgy van vele hogy minél több pézt csikarjon ki belőled akkor ezeket mind elmondja. Nekünk egy nagyon öreg de tapasztalt állatorvos professzor az orvosunk és nagyon rendes. Kérhetne persze ő is 10 oltást de ha 3oltásba benne van mindaz ami 10be, ebből a 10ből körülbelül fele csak ilyen vitamin injekció. Ő is ajánlott egy rendkívűl jó sampont amit ő kevert ki, 400ft-ból megúsztam. énis fürdettem drágával de hamar visszazsírosodott neki, amióta ezzel a keverttel mosom 1 hónapig gyönyörű a szőre. Kozmetikát teis könnyen el tudod sajátítani kivágod tappancsai ujjai közül a szőrt , fenekéről picit a füle tetejéről. egyedül amire drágábbra költök az körülbelül 3ezer forint /hónap az egy fül és szemtisztító kombinált folyadék. örülök hogy segíthettem:)

2011. márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értekaz utolsó válaszadóval!Az előző kommentekben író személyek felesleges 10 ezreket dobnak ki az ablakon fölöslegesen,de gondolom ők biztosmegtehetik!Nem kell,hogy az ember gazdaglegyen,ahoz,hogy kutyát tartson!Én a kutyáimnak saját magam varrom kézzel a fekhelyet,amihez az anyagot durkálóban veszek meg,alaposan kimosom,veszek bele szivacsot,varrok rá huzatot és kész a pár szár forintosfekhely,amit saját igényeidnek megfelelően alakíthatsz és még óriási szakértelem sem szükséges hozzá!A áp minőségével egyetértek,hogy ilyen pedigree,chappi és egyéb bógli reklám dolgok semmire valók!A hajgumit megveszed a 100as boltban 10ft-ért darabját,a pórázt meg a nyakörvet én max2000ből megúszom,mert fölösleges a legpöpecebb,elég olyan,ami azt acélt szolgálja,hogy megtudjam sétáltatni a kutyust!katasztrófa,hogy egyesek,hogy lehurrogják azokat,akiknek nincsolyan sok pénzük és kutyát szeretnének!Igen isvegyél egy yorkit,ha azt szeretnél és neki ajó eledel és a sok sok szeretet többet fogjelenteni,mint a hajgumijavagy a drága póráza!Sok sikert neked:o)
2011. márc. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Utolsó 2 válaszoló!

Szó sincs róla, hogy gazdagok lennénk. Az én kutyám évente 2 kötelező oltást kap meg, ez mondjuk 10.000 ft, évente 4x féreghajtó, ez összesen 1.000 Ft. Havonta spot-on, kb 1.000, az egy évbe 12.000 ft.

Ez a MINIMUM, amit egy kutyára költeni kell! Évente 23 ezer forint.

És a kérdező azt írta, hogy nincs pénze egy jó minőségű tápra...Acana-t kimérve is lehet kapni, 8-9 ezer forintból kijön az egész éves adag.

Akinek nincs ennyi pénze, azt én igenis lebeszélem a kutyatartásról!

Egy kutya nem tudja magát ellátni, nekünk kell érte felelősséget vállalnunk. És tök felesleges a fejünket a homokba dugni, és azt gondolni, hogy a mi kutyánknak soha nem lesz orvosra szüksége, vagy ha igen, hát akkor majd valahogy megoldjuk...

A kutyámnak tavaly toklász ment a fülébe, vinnem kellett az ügyeletre, hopp 7.000 ft.

1 hónapja csináltattam neki teljes vérképet (szerintem néhány évente ezt is illik megnézetni), újabb 9.000 Ft. És egész véletlenül kimutatta a labor, hogy szívféreg parazitája van, csak azért mert tavaly valószínűleg megcsípte egy fertőzött szúnyog. Ezeket nem lehet kivédeni, ha bele szakadok sem!

Viszont ha már tudom, hogy baja van, akkor most arra is áldoznom kell, hogy kikezeljék, különben pár hónap múlva nem lesz kutyám.


Igen, lehet úgy is csinálni, hogy évente max 10.000 forintot szánok a kutyatartásra.

De nekem ennél többet ér a kutyám, ha beteg, vagy valami baja van, akkor igenis kifizetem azt a 10-20 ezer forintot.

2011. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

nem az a baj, hogy esetleg nem vesz meg a kutyának, minden szart


de ha minőségi tápra nincs pénze, ami havi max pár ezer egy 2,5-3 kgos kutyának, akkor hogy lesz pénze MINŐSÉGI kutyára...egy tk nélküli szaporított, beltenyészetes korcs yorkiutánzat 30-60 ezer...ok tegyük fel összespórol 30 ezret, vesz egy beltenyészetes kis ideggyenge kis korcsot, aminek nyilván minimum 1 oltással kevesebbje van, mintha tenyésztőtől vette volna...+ eleve betegesebbek az ilyen kutyák, tehát több a várható orvosi költség...ezeket miből fogja fedezni?


a kutya egy élőlény, persze nem kell a legdrágább táppal etetni, de egy közepesen jó minőségű táp kg-ja 800-1200 Ft...ráadásul egy yorki kicsi és ha szaporított korcs, akkor a gyomra is általában kényesebb, tehát a chappy nem épp neki való


Ezen kéne elgondolkodni, nem azon, hogy hány sípoló játéka és fésűje van...


első voltam...

2011. márc. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!