Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Yorkit! A főbb...

Szeretnék egy Yorkit! A főbb tudnivalókat tudom de sajnos nincs tapasztalatom a téren hogy mivel etessem? Minőségi tápra (ami sokba kerül) nem nagyon futja. Mit ajánlotok? Várom a válaszaitokat!

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 13:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
figyeljetek!Szó sincs róla hogy nem birom kifizetni az oltást meg minden kelléket!Csak valaki azt mondta nekem hogy a csillagos égben van a Yorki táplálásának az ára!Ez nem azt jelenti hogy olcsóbbra nem futja!Csak szerettem volna megtudni hogy milyen tápot adhatok neki!Igen jól átgondoltam hogy szeretnék e kutyát!És nekem is többet ér a kutyám minthogy gagyi tápot vegyek neki!Ezért kértem segitséget!Köszi
2011. márc. 26. 10:47
 12/24 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak!

Elég bunkón hangzott a szöveged!SZó sincs róla hogy nem birnám kifizetni a pár ezres tápokat!Én a sok ezres tápról beszéltem és nem az olcsóbbakról!És nem egy korcsot fogok venni!Már megvan a tenyésztő akitől tk-s kutyát fogok venni 80 ezerért!Ha érdekel!

A többieknek!

Nyugodjatok meg fogja futni állatorvosi kezelésre ha esetleg valami baja lenne és egyéb dolgokra is!nekem is fontos a kutyám egéssége és NEM VAGYOK EGY BUNKÓ KUTYAKINZÓ!Énis ember vagyok és szeretnék minnél többet megadni a kuytámnak de luxusra nem futja!

A rendesektől köszi a segitséget!:D

2011. márc. 26. 11:01
 13/24 anonim ***** válasza:

és a kutyára ennyit szánsz? mert gondolom az áraknak nem néztél utána, ha azt sem sikertült megnézned, hogy mennyi a táp, csak valaki mondta, hogy drága....


1,5 kg yorkshire táp 3500 Ft kb, naponta kell egy normál mozgásigényű kutyának kb 70 g belőle....


1500g/70g=21 napra elég....3500 Ft/21=166 Ft/ nap ennyi nincs a kutyára?

2011. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
ja fontos neked minden, csak sokallsz 166 ft-ot egy napra kutyakajára
2011. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Na, akkor ha jól értem az a gond, hogy nem vagy tisztában az árakkal. A prémium tápok csak akkor drágák, ha kis kiszerelésben veszed őket. Mondjuk a legdrágább és sokak szerint legjobb tápból az Orijenből a 20 kg-os verzió kb. 23 ezer forint. És valóban 70 g körüli a napi adagja. Egy ekkora zsák kb. 280 napra elég egy ekkora kutyusnak. Ez azt jelenti, hogy napi 82 ft-ba kerül naponta egy ekkora kutyusnak a legdrágább táp. Persze ha kis kiszerelést veszel, akkor ez változik, mondjuk ha 7 kilósat veszel, ami 9000 Ft körül van, akkor már 90 ft körülre jön ki naponta, ha pedig a legkisebb kiszereléssel operálsz, ami 2,5 kiló akkor 125 Ft naponta.


Ezért mondtuk, hogyha ezt nem engedheted meg magadnak, akkor más dolgokkal is gondok lehetnek.


De ha jól értem, akkor ez mégsem akkora probléma, mint ahogy a kérdésedből feltűnt.


Tehát etess nyugodtan, Orijen puppy-val (ez kicsit drágább, mint a felnőtt, de kevesebb is kell belőle) vagy Acanával, vagy bármelyik prémium minőségi táppal.

2011. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
tudjátok mit már nem is lényeges a kérdés!A kedveseknek köszi!De megoldom magam!Igen mostmár utánanéztem az áraknak és tudom mi mennyibe kerül!Ki fogom tudni fizetni a kaját!A kérdés és hogy nem tudom megfizetni csak a drága tápokra vonatkozott!Köszi az ostorozást de nem kérem a válaszaitokat!Foglalkozztok mással és ne az én csesztetésemmel!Köszi!
2011. márc. 26. 12:14
 17/24 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem akart csesztetni, egyszerűen félreérthető a kérdésed.

Egyértelműen mindenki azt szűri le, hogy nincs évente 8-10 ezer forintod a minőségi kutyatápra. És épp ezért írtuk, hogy ha nincs ennyid, akkor kár belevágni, mert ez a kutyatartással járó kiadásoknak kb. az egytizede.


De tényleg nem akartunk bántani, ha Acana-val, Orijen-nel és hasonló árkategóriájú tápokkal fogod etetni a kutyusodat, az tökéletes. Egy yorki etetése nem kerül több tízezerbe.

Egyébként csak jótanácsként mondom, hogy konzerv kajákat ne nagyon adj neki, mert abból tényleg a prémium kategória az, ami ér valamit. Viszont azon az áron én inkább veszek színhúst, és azt adom a kutyámnak.

2011. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Nemhiszem,hogy rendesen meggondoltad.De a kiskutyának ezekre mindenképpen szűksége van:

-Fésű(1000-2000 ft körül)

-Kozemtikus(Nekünk minden "VASÁRNAP" 500,-ft.)

-Nekünk nem eszi meg a száraz Yorki tápot,meg a simát sem.Házikosztot eszik.Pl:Lehet venni Tescoban,Auchanban,stb.helyeken akár kisboltban is kerek dobozban nem azt a konezrves tápot.Hanem ilyen műanyag dobozban van.88,- ft-körül van.Nekünk csak a libamájasat eszi meg.

+ Ha még kiszámolod a párnáját,játékait,oltásokat ami havonta 4-5 ezer Ft.Akkor..Számolnod kell.Durván téll. 100000-Ft.

2011. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Na az utolsó válaszadó inkább ne szólalt volna meg!A kutyusnak nincs szüksége minden héten kozmetikusra,nincs szüksége drága párnára és a válogatósság kérdése meg a gazda hibája!A jó gazda kutyája nem válogat!!

Jobban jársz,ha törlöd a kérdésedet,mert továbbra is ekkora baromságokat fognak neked írni,csak azért,hogy felvágjanak azzal,hogy nekik mennyi pénzük van!Szia

2011. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

utolsó előtti....a kutyádnak mi szüksége van a kozmetikusra? semmi...házikoszt? 88 forintos kiskonzerv? tönkrevágod a kutyád egészségét!


ja és mutatok neked yorkit: [link]


szóljon valaki, ha ilyen kutyát látott valaha sétálni, én egy ilyen kutyával találkoztam...és a két kis keverékemhez ODAENGEDTE a gazdája játszani, mert nem hajasbabának és csecsemőpótléknak tartotta, hanem kutyának

2011. márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!