Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetes korban lehet...

Hány hetes korban lehet elhozni egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Fajtától is függ? Golden Retriever kiskutyáról van szó :) Mindenki mást mond, azaz akiktől érdeklődtem ez ügyben, de mikor a legjobb? :) (Értelmes válaszokat kérnék) Köszi :)
2011. márc. 26. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
legalább a 8 hetes kort érdemes megvárni, becsületes tenyésztő nem is adja ennél korábban.
2011. márc. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki, aki mást (kevesebbet) mond, azonnal agyonlőni.


8 hét!

2011. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
8%

Szia! Én úgy tudom 8 hetes kora elött nem szabad elhozni. Mikor elmúlt 8 hetes a kutyus, már elhozhatod, de ha vársz 9 hetes koráig az nagy baj, a kutyus több időt tölt az anyukájával és a testvéreivel, és esetleg még megtanul tőlük új dolgokat. De 9 hetesen szerintem már azért hozd el, hiszen egy kutya kölyökkora az egyik legszebb időszak, nyílván te is szeretnéd minnél többet kapni belőle.


Hallottam már tenyésztőt, aki azt mondta, hogy ő 12 hetes kor elött nem ad oda kutyust egyáltalán. Nekem ez nem szimpatikus. A kutya a 8-tól 12 hetes időszakban a legfogékonyabb, szerintem egy tenyésztőnek sincs joga ettől megfosztani. De ez csak az én véleményem.

Én is goldit szeretnék, és úgy tervezem, hogy olyan 8-9 hetesen fogom majd elhozni, persze csakis egy rendes, hozzáértő, tisztességes tenyésztőtől!


Te is csak ilyen tenyésztőtől vegyél goldit, mert ha szaporítótól veszel nagy az esélye, hogy egy problémás kutya kerül a családba, és az se a kutyának, se nektek nem lenne jó.

2011. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
elírtam: szóval ha vársz 9 hetes koráig, az SE nagy baj.
2011. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 8 hét. De általában 8-12 hetes koruk között szokták. Aki hamarabb oda adja, 6,7 hetesen (vagy még fiatalabban?!) azzal ne is foglalkozz. Na de ha tenyésztőtől vásárolsz, biztos lehetsz benne, hogy 8hetesnél fiatalabb kutyát nem fogsz kapni tőle. Tehát alapból kizárva, hogy rossz helyről vedd.
2011. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Szóval 8hét a legalkalmasabb! Köszönöm a válaszokat

Májusra szeretnénk kutyát, olyan 15.-e körül.

Nem találtam egy olyan helyet sem sajnos. Családom szerint majd májusban keresgessek.. Hát én nem is tudom, még ötletem sincs, hogy honnan kéne.. Jobb szeretek előre tervezgetni.

2011. márc. 26. 14:05
 7/19 anonim ***** válasza:
Te fogod elvinni az állatorvos barátotokat mikor kiválasztod a kölyköt, nem?:)
2011. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Biztosan van olyan tenyésztő akinek lesznek május közepében elvihető kölykei. Elég sok kennel van.

[link]

Itt ha kicsit lentebb tekersz bal oldalt Kennelek (Magyar - HU) néven ott vannak felsorolva a magyar kennelek.

2011. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

De, igen jön velünk az állatorvos is, de nem biztos. Mindenben nem tud segíteni, nem bombázhatom állandóan a kérdéseimmel :) Erről a témáról, akkor fogunk beszélgetni, ha majd már menni kell a kicsiért :D . Ők is tenyésztők, de nem Goldent tenyésztenek.. ez most más :D

A szüleim azt mondták, hogy én találjak , keresgessek helyeket, aztán ha találkozunk az orvossal, megemlítjük neki, hogy mit találtam :D Ezt magamtól kell megoldanom, de már annyit keresgettem, de mind ami jó lenne, elég messze van, Pécs környékén, de az meg innen Hajdú-buhar megyéből kicsit sok :D Egyik ismerősöm 25.000 ft-ért vette a Golden kutyáját, egészséges a mai napig a kutya, ha jól tudom fajtiszta, de nem törzskönyvezett, így akkor rendben van az ár? :)

2011. márc. 26. 15:47
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, azért csak az a piszkos pénz a fontos?

Vagy tenyésztő, vagy 25 ezer Ft.Az ismerősödnek idáig szerencséje volt a kutyával, ami nem azt jelenti, neked is az lesz. Annyi ideggyenge, harapós, vagy félős goldent látni.

Ma goldent olyan helyről kell venni, ahol munkavizsgásak a szülők.

2011. márc. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!