Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért nem ugatja...

A kutyám miért nem ugatja azokat, akik jönnek hozzánk?

Figyelt kérdés

Akárki csönget és aztán bejön egyszerűen nem ugatja, csak ugrik rá... mit tehetnék ellene?


1 hónap híján 1 éves !


2011. márc. 26. 18:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Lehet alapból gyenge jellem, de lehet majd változni fog. Nekem amúgy boxerem van, 9-10 hónaposan is már elég nagy volt, viszont ha sétáltunk és kiszaladt egy kutya vicsorogva egyből hanyadt feküdt megadta magát (mondjuk ez valamilyen szinten jó is volt, mert így nem nagyon szoktak bunyók lenni). De ez így ment még egy ideig, hogy megadta magát minden kutyának. Illetve a területét sem védte később.

Majd 2-3 éves korára már igen domináns szuka vált belőle ,szinte felemelt lábbal jelöli a fákat illetve ha találkozunk másik kutyával, egyből beáll kihúzza magát, ha odamegy egyből lenyomja a fejével a nyakát, de nem bántja persze. A házat olyan boxeresen védi :) kutyát, macskát lát tombol, postásra, részegre, öregre csak vakkant és morog. Ennyi! De nekem ez bőven elég. Szerintem te is várd ki míg kialakul véglegesen a jelleme.

2011. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Barátként tekint mindenkire, támadó jellemet csak ritkán veszek észre rajta, nagyon ritkán !


Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ!

2011. márc. 27. 08:52
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is örülj neki hogy ilyen rendes kutyád van.. :))

Nem várhatod el tőle hogy elkergessen mindenkit, már a méretei alapján sem. Neki ilyen a természete.

Amugy nekem is van 1 drótszörü keverék tacskóm, van vagy már 10 éves, ő akkor kezdett el ugatni mikor uj kutya került a házhoz , most ők ketten igy együtt ugatnak :DDD

2011. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
ez aranyos :) köszi
2011. márc. 28. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!