Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fogja tudni mondani az...

Meg fogja tudni mondani az állatorvos?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy néz ki valami baja van a kutyusomnak. Napok óta alig eszik. Először azt hittem unja a kajáját, de most már olyan házi kosztot sem akar nagyon megenni, amit eddig megevett. Nagyon kedvetlen lett, nagyon száraz az orra, sokat fogyott. Ránézésre is látszik,hogy gond van.

Ma elvisszük dokihoz, csak nem tudom mekkora az esély, hogy tud valami értelmeset mondani! Mármint, hogy a kutya nem tudja mondani,hogy mi fáj,mi baj! Soha nem volt még kutyám, állatorvoshoz sem nagyon jártam ,ezért nem tudom,hogy mennyire hatékonyan tudnak diagnosztizálni! Egy biztos, annyira rossz látni így, hogy már kezdünk a férjemmel kiborulni. Nagyon szeretném, ha rendbe jönne. Rossz, hogy tippem sincs mi lehet a baja!


2011. márc. 28. 14:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az állatorvosok TÖBBSÉGE sajnos általában annyit csinál, hogy mér egy lázat, hallgat egy tüdőt, szívet, aztán bead találomra valamilyen szélespektrumú antibiotikumot, meg egy kis gyulladáscsökkentőt. Ez egyébként sok esetben segít is (mert ugye szélesspektrumú) de ha ilyen komoly gond van, én nem nyugodtnék bele. Nekem tök korrekt az orvosom és kisebb problémánál volt olyan, hogy kerek perec megmondta, hogy nem tudja mi lehet a gond, de szerinte vagy az antibiotikum, vagy a gyulladáscsökkentő lehúzza (és le is húzta) de ez sima túlzott nyálzás volt úgy, hogy sem a szájban nem talált hibát, sem a nyálmirigy nem volt gyulladt.


De ilyen probléma esetnén mindenképpen alap lenne egy vérkép + ultrahang, tehát ha ilyet nem csinál a doki, akkor szerintem egyenesen menj is el egy másikhoz, aki nem találgat, hanem diagnosztizál.

2011. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Na voltunk dokinál!

Szegénynek jó alaposan felnyúlt a fenekébe, mondjuk ezt nem tudom minek, de ott mindent rendben talált! Aztán meghallgatta a tüdejét, megnézte a torkát és azt mondta,hogy piros a torka és kezdődő tüdőgyulladás jelét hallja. Adott neki 3 szurit, abban állítólag van étvágynövelő. Szerdán vissza kell mennünk!

Hát remélem,hogy tényleg ez a baja! Reggel még nem láttam,hogy jobban lenne, bár mintha már egy picivel többet evett volna! Azért kicsit félek,hogy nem ez a baja és nem fogja tudni a doki megtalálni!:(

2011. márc. 29. 08:02
 13/17 anonim ***** válasza:
ez valószínű kennelköhögés ami a mi influenzánkhoz hasonló betegség, -hogy ne fertőzzétek tovább a környéket kerüld a kutyafuttatókat és a kutyahaverokat amíg meg nem gyógyul-ez valószínű kezelés nélkül is egy héten belül bekövetkezik
2011. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

De én szkeptikus vagyok még mindig! Köhögni nem nagyon hallottam, csak tüsszögött egy kicsit. Nem tudom hányt-e azóta, de szerintem nem! A doki hétfőn azt mondta,hogy ez olyan erős gyógyszer,hogy nemsokára látom a hatását. Hát a kedve lehet, hogy jobb, de az evés még mindig nem nagyon megy. Lehet,hogy most már válogat és ez csak hiszti?

2011. márc. 30. 08:00
 15/17 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd az evést. Amíg nem egészséges, nem úgy eszik, ahogy szokott. A gyógyszer miatt sem.
2011. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Tényleg simán lehet, hogy fájt a torka és azért nem evett. Ha ezt a doki egyértelműen megállapította, akkor valószínű, hogy igaza van.


Próbálj neki adni egy kis kamilla teát, az lenyugtatja a torkát, illetve ha tudsz neki adni B-vitamint, az nagyon jó étvágynövelő, ráadásul segíti a nyálkahártya regenerálódását is, talán hamarabb jobban lesz tőle.


És ne olyan kajával próbálkozz, ami ropogós és rágni kell, hanem szaftos dolgot, akár levest is adhatsz neki, azt könnyebben lenyeli.

2011. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem erőltetem akkor, csak olyan rohadtul aggódom!:)

Hát nem tudom, de azt vettem észre,hogy pont a csontos dolgokat eszi csak meg! Tegnap csirkenyakat adtam, azt megette, de a comb húsosabb részét nem, meg a konzervet sem! Már ki vagyok! Mit adjak neki?

A kamillateát kipróbálom! Ma viszem vissza a dokihoz!

2011. márc. 30. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!