Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kezdő tenyésztő lennél,...

Ha kezdő tenyésztő lennél, mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az első almunk volt novemberben. Minden kiskutyát eladtunk. Tartjuk a kapcsolatot azokkal a gazdikkal akikkel lehet.

Van egy "gazdi" 2. tulajdonosa az egyik kölyöknek. Megvették 1,5 hét után csörög este 9 kor a telefon hogy szakitottak a nőjével, elkell költöznie a kutyát nem tudja magával vinni, és visszatudja e hozni nekünk a kutyát. Mondtuk igen. Másnap találkoztunk vele, elhoztuk a kutyát. Majd másnap érdeklődött emailbe. Megkérdeztük tőle, hogy nincs e lehetősége rövid időn belül újra a gazdija lenni a kutyusnak. Erre visszaír, hogy izé nem szakitottak, de bizonytalan, hogy mi lesz velük...stb. De hogy gondolkozik még, mert beleölt a kutyába eddig 50ezer ft-ot.

Erre ma írt reggel, hogy pénteken jönne a kutyáért és elvinné mégis.


A kérdés: Ti visszaadnátok neki, vagy új gazdit keresnétek a kutyának?


Én nem adnám vissza, mert pont az ilyen állattartót hívják felelőtlennek, nem játszunk így egy élőlénnyel. Ha felmerül a szakitás egy fél év múlva megint felhív minket hogy visszaadhatja e? Arra jó voltunk hogy egy hétig etettük a kutyát, mert ugye azt se adott a "gazdi" amikor elhoztuk, nekünk meg már csak felnött táp van, de ez még a legkevesebb. Nem dobálózunk egy állattal!!!


köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 31. 07:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nekünk 2 oldalas a szerződés.


Csak a szerződéssel tudod mi a baj?! Ha nem tartják be túl sok mindent nem lehet csinálni...

2011. márc. 31. 08:50
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, mehetsz a bíróságra. És ott úgyis nyert ügyed van, mert a szerződésben le van írva minden, ami az előadó részéről feltétel volt, és a vevő pedig nem tartott be.
2011. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Hosszú procedúra egy peres ügy és nem kevés pénzbe is kerül.


Mire vége lenne addigra már eltelt 2-3 év.


Szerintem ezek a szerződések csak ilyesztegetésnek jók, hogy a vásárlót visszatartsák a benne leírtaktól.

2011. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%

Ebben a helyzetben én sem adnám a kutyát vissza, mert nem egyszer hanem majd sokszor megjátssza ezt veled. Elég egy kapcsolati "válság" és menne hozzád, hogy nem tudja tartani a kutyát. Aztán rohanna vissza mihelyst minden rendeződött.

Szóval ezt ne csináljuk, és ne hagyjuk ezt csináltatni senkivel. Keress a kutyusnak egy rendezettebb körülmények között élő családot.

2011. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én visszaadnám neki a teljes vételárat, aztán ne is lássam többet!
2011. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek veled,én sem adnám vissza,ez ne egy cipő,amire van garancia,ez egy élő állat,egy emberhez szokik,vele éli le az életét(általában!!)

Nem folytatom a beszédet,amúgy milyen kutyus(fajta)??

2011. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szuka Amerikai Staffordshire Terrier
2011. márc. 31. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!