Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya megszaglászik,...

Ha egy kutya megszaglászik, meg se mozduljak?

Figyelt kérdés

Álltam a megállóban, volt egy kóbor kutya, oda jött, és megszaglászott. Ugye, nem fogom arrébb rúgni, mert nem zavar, meg szeretem a kutyákat, de arrébb léptam, és hirtelen, megugrott a kutya, megijedt, és hátrébb lépett. Erre, én is meglepődtem, és azt hittem most megtámad.

De, csak megijedt, és tovább ment.

Ilyenkor nem szabad megmozdulni?

Arra gondolok, hogy a kutya megijed tőlem, és reflexből támad, szóval védi magát.


2011. márc. 31. 19:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ez a kutya, az elmondásod alapján félénk volt, lehet hogy azért szagolt meg, hátha adsz neki kaját, inkább akkor van baj, ha a kutya nem fél, csak jön, ilyenkor 90%-hogy veszett, és el kell menekülni, szerencsére itt nem ez állt fent.
2011. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Légy ilyenkor határozott, mozdulatlan,nyugodt.

Ha pedig az a helyzet, hogy egy alvó kutya mellett kell elmenj, akkor is légy magabiztos és ne arra törekedj, hogy nehogy felébredjen, mert engem már harapott meg kóbor kutya ilyesmi helyzetben és nem volt kellemes, főleg, hogy jó nagy sebet csinált és be kellett vigyenek a kórházba.

2011. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
kóbor kutya...eléggé megviselt lehet...szóval annyi a teendő hogy kerüld a hirtelen mozdulatot...várd meg még megszagol...majd tovább megy :)
2011. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
szemkontaktus, érintés, és beszéd élkül ha nyugodtan megáll az ember, nem tesz semmilyen hirtelen mozdulatot nem hátrál és nem fordít hátat akkor semmi baj nem lehet...megvárja amíg megszaglásszák aztán meg a kutya eldönti, hogy mit akar-vagy odébbáll vagy kér egy kis kaját:) vagy ha marad melleted nyugodtan akkor érdemes foglalkozni vele...
2011. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Orton96

Elmondanád miért kellett volna szegény kutyust orrba rúgni...?

Hány éves is vagy...10-15...? Az értelmi képességeidből ítélve nem lehetsz több.

2011. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!