Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most már tényleg nem tudom...

Most már tényleg nem tudom mit tegyek? Valóban lehet egy kutya ennyire "szerelmes"?

Figyelt kérdés

Már írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban. Egy éves kan kutyánk kb. két hete nem nagyon eszik. 3 napja egyáltalán semmit, inni iszik, de nem annyit,mint előtte. Nagyon bágyadt, gyenge! Dokinál már kétszer voltunk. Kapott antibiotikumot és étvágynövelőt. Azt mondja,hogy nincs szervi baja, tüzelő szuka van a környékben és azért ilyen! Ergo szerelmes.

Anyóst is aggasztotta, felhívta állatorvos barátját, aki ma megnézi, de telefonon azt mondta,hogy ő nem gondolná,hogy a "szerelem" lenne az oka, mert azért ennyire nem amortizálódna le. Nagyon félünk, napról napra soványabb, és tényleg, szerda óta egyetlen falatot sem evett!


2011. ápr. 1. 14:25
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tudom,hogy írtad, csak azt érzem, hogy ki vagyok én,hogy megmondjam a dokinak,hogy milyen vizsgálatokat csináljon! Annyira biztosan mondta,hogy mi lehet a baj, meg vizsgálta is elég sokáig, hogy elhittem neki!

De ma, ha viszem a másikhoz, akkor mondom neki! Nem az a gond,hogy annyira messze van Pest,bár 120 km, hanem, hogy sajnos a munkánk olyan, hogy nem tudjuk felvinni, vagy legalább is rendszeresen nem! De reménykedem,hogy ez a doki megtalálja a baját!

2011. ápr. 1. 15:59
 22/25 anonim ***** válasza:
Egy labor vizsgálat nagyon indokolt lenne.
2011. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Remélem azóta már elvitted dokihoz!!!!!És meg is írod,hogy mit mondott!!!!
2011. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát nem semmi kálvária volt tegnap! Szóval elvittem egy másik dokihoz. Ő egyből azzal kezdte,hogy parvo-s a kutya, és nem biztos,hogy megmarad. Kérdeztem,hogy ha megkapta az oltásokat, hogy lehet parvo-s. Mondta,hogy biztos,rossz oltást kapott. Sajnos mi hülyék, elhagytuk az oltási könyvét, kaptunk másikat, de oda csak a 3. oltást írta be anno a doki. Na mindegy, adott 3 szurit, ebből az egyik szteroid, amire mondta,hogy ettől sokat fog inni, tegyünk a vizébe majd egy kis szőlőcukrot. Hát reméli, hogy megmarad. Na itt már nagyon sírtam. Ja, mért lázat és azt mondta,hogy lázas. Mondtam,hogy a másik doki is mérte kétszer, de nem volt az!

Amikor kijöttünk felhívtuk azt a dokit (párom barátja), aki anno az oltásokat adta és mondta,hogy nem hülye, tudja mit adott a kutyának és nem lehet parvo-s. Meg,hogy vigyük vissza az első dokihoz,mert őt elismeri szakmailag, a másik meg soha nem talál el semmit, kis állatot meg nem is vinne hozzá. Visszamentünk, csinált labort. Nem voltak rossz eredményei, nyilván a vesére vonatkozó érték nem annyria volt jó, de ez érthető is ugye! Mondta a doki,hogy higgyük már el,hogy fiatal kutya és a hormonjai ennyire befolyásolják az étvágyát. Mondta,hogy ez nem parvo, mert annak más tünetei vannak, meg eleve egy éves kutya nem nagyon szokott parvo-s lenni. Ő is mért lázat, neki nem volt lázas!:)

Na mindegy, adott neki megint valami két szurit, és tegnap este már egy picit evett. Csak most meg azt nem tudjuk,hogy a szteroid miatt evett, amit a másik doki adott neki, vagy azért amit ez a doki adott neki? A lényeg,hogy evett! Nagyon örültem neki! Ma még nem tudom,hogy evett,mert a férjemmel van otthon, de mindjárt hívom.

2011. ápr. 2. 09:08
 25/25 anonim ***** válasza:

Nekem van tapasztalatom rutinos, rendszeresen fedező kannal és valóban volt olyan hogy 1-1 napig nem evett amikor a saját szukánk tüzelt, de napokig sose tartott a nem evés, csak a hiszti. Szóval szinte kizárt, hogy az miatt lenne mert "szerelmes".

Vegyetek neki CALO-PET pasztát és figyeljetek, hogy nehogy kiszáradjon.

2011. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!