Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Nem bírok vele!

Mit csináljak? Nem bírok vele!

Figyelt kérdés
A kutyám szétszedte már 4-szer a kerítést megkötöttük megcsináltuk a kerítést és elengedtük! De már a szomszédok se bírják és muszáj megkötve lennie! Annyira sajnálom, hogy láncon van már kb. 4-5 hete Golden és Labrador keverék 1 éves fiú és nagyon rossz sétálni nem tudom vinni mert húz és borzasztóan erős de nagyon nagy a mozgásigénye minden nap foglalkozok vele de amióta meg van kötve kicsit mint ha szófogadóbb lenne de még van hogy ha odamegyek hozzá ugrál és az újabb szórakozása hogy megfogja a bokámat és nem enged el de nem fáj nem harap! Próbáljam meg megint sétálni vinni hátha jobb lesz? És nem lesz baja a láncon? A lánc 4 méter de nem maradna láncon mindig csak valami nagy méretű kennelt kéne csinálni! És ha tudnám akkor hordanám sétálni jól megfuttatnám de nem tudom!
2011. ápr. 2. 13:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egy kutyát bizony néha el kell verni! Egy vesszős fenyítés nem verés...nem keverendő! És igen is a falkavezér is odakap a másiknak ha olyat tesz... Néha alkalmazni kell mert a kutya nem mindig ért a szóból, főleg ha neveletlen.. A fenyítéstől nem lesz semmi baja, csak megtanulja hogy a gazdája nem egy plüss mackó amit harapdálhat! Nekem is vannak kutyáim, nagy juhász kutyák, érdekes lenne ha harapdálnának..A kutya a gazdáját tiszteli, nem játékként kezeli! A kutya így teszteli meddig mehet el..
2011. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Különbséget kell tennie játék és komolyság között! Ha játszunk akkor játszunk, ha munka van akkor munka van...és igen is ha rám ugrik mikor mondjuk mész haza normális ruhában az nem elég jó dolog, egy vesszővel a lábszárára csapsz és NEM!-el ráparancsolsz..másképp nem fog menni, ha könyörögsz neki nem fog komolyan venni elhiheted...
2011. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Vesszővel verni... gratulálok...

Kutyázom egy pár éve,de sosem emeltem kezet egyikre sem.Máshogy is elérheted,hogy falkavezér légy. Olvas el Jan Fennel: kutyapszichológia művét. Nyilvánvaló,hogy nálatok a kutya a vezér,és ebből adódnak a gondok.

2011. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az tenne be ha nálunk a kutyák lennének a vezérek... mellesleg nekem nincs gondom a kutyáimmal! Az hogy te nem emelsz rá kezet, az a te dolgod, de a vesszővel való fenyítés mióta verés? Mellesleg én se tegnap kezdtem a kutyázást, és semmi probléma nem adódott egy egy kölyökkori fenyítésből! Próbáld ki, hogy 3 komondort kérjél meg szépen, meglátjuk ugranak e neked! Kutya tartást, nem könyvből kell olvasni...Ha meg nem fenyítesz néha akkor viszont tényleg gondjaid lehetnek!
2011. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem nálatok,hanem a kérdezőnél.

Komondort ugyan nem neveltem,de pl. agresszív malamuttal találkoztam már a menhelyen,és ma már örökbefogadták. Az én egyik kutyám utcáról befogadott,és nem volt kezesbárány. Ma már az. Nekem elképzelhetetlen lenne így kutyázni,én Jan Fennel módszereit alkalmazom.

2011. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen borzasztóan imádja a vizet van neki egy teknő az udvaron amibe hetente cserélem a vizet most, hogy jó idő van abba szokott fürdeni és a patak a házunk mögött folyik oda engedtem ki tavaly nyáron most nem tudom, hogy ki merjem-e engedni nagyon féle, hogy nem jön vissza és tudom, hogy nem léne láncon tartanom de nem is fogom ez csak átmenetileg kennelt fogunk neki építeni de nagyon nagyot nem picikét és azon az ingyenes találkozón is oktatják a kutyákat minden hónapba van és felvettem a kapcsolatot a rendezővel megkérdeztem, hogy kijön-e házhoz néhány alkalommal de még nem választolt csak a teganpi üzenetemre de ez most mindegy!
2011. ápr. 3. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!