Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni a tenyésztőt a szaporítótól?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiskutyát, hogy német juhász vagy cane corso, még nem tudom. Nem szaporítani szeretném vagy kiállításokra vinni, "csak" olyan családkutya lenne. Persze jó, ha őrzi a lakást. :) Nem kéne hozzá még törzskönyv sem. Hivatalos kenneleknél mennyibe kerülhetnek? Vagy ha esetleg úgy döntök (pusztán anyagi okok miatt) hogy háztól veszem, ahol csak véletlenül becsúszott egy alom, akkor mi alapján tudom eldönteni, hogy jó helyről hozom el a kutyust?
2011. ápr. 3. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem fontos a papír akkor nézz körül menhelyeken, sok kutyus vár gazdára, és német juhász van köztük bőven!
2011. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahol nem tudják igazolni a kiskutyák származását (erre a tk-ön kívül a drága genetikai vizsgálat van még), és ahol a szülőknek a fajtára legjellemzőbb örökletes genetikai betegségek szűréseit nem csinálták meg, onnan én nem vennék kutyát.

(Fajtatiszta becsúszott almok nincsenek!! Azok általában az "összetettek két ugyanolyan fajta(júnak kinéző) kutyát és várták h megszülessenek kiskutyák", de nulla szakértelemmel és a fajta érdekeit és a születendő kölykök jövőjének teljes figyelmen kívül hagyásával. Ezek - kivétel nélkül (és a legnagyobb szeretett mellett is!!) - ártanak a fajtának és csak a szerencse dönti el, h milyen lesz a kiskutya akit hazavisz onnan valaki)

2011. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hááát...

Én ismerek olyan tenyésztőt ahol ,,becsúszott" az alom.

Igaz összeillettek papírok alapján a szülők, de a szukát másik kannal akarták abban az évbe fedeztetni. Nem volt nagy baj, és már volt előzőleg attól a kantól alom de akkor is becsúszott.

A szülők tenyész szemlével szűrésekkel rendelkeztek, a kölykök is le lettek papírozva.

Szerződéssel oltásival( két oltással ) tk. lehetett elvinni őket.



Kérdező!

Tenyésztőknél előfordul, hogy szín vagy fog hibás kölykök is születnek vagy rejtett heréjű. Ezek tenyésztésre nem alkalmasak ezért féláron megvehetőek. Van akai ad tk. -et is hozzá, de van aki nem, pont azért, hogy ne lehessen tenyészteni vele. Szerződést mindenképpen írni kell, és ha adja a tk.-et is akkor a tenyésztő kikötheti az ivartalanítást.

2011. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenre lehet ellenpéldát mondani....hagyjuk már. A kivétel akkor is erősíti a szabályt - mivel nem ez az ÁLTALÁNOS!!
2011. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rejtett heréjűt akkor se vegyél ha jó helyről és olcsóbban van,mert egy műtét náluk az alap...A szín vagy foghiba az o.k.
2011. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a fajtamentők oldalát, náluk sok gazdátlan kutyus vár otthonra, de ha nem tetszik egyik se akkor azt ajánlanám, hogy szaporítótól NE vegyél kutyát, mert az ilyen kutyák ideggyengék, betegesek, olykor teljesen eltérnek a fajtájuktól. Illetve keverék kutyákat is el adnak fajtatisztaként. Hobbi tartásra is a tenyésztőtől vásárolj kutyát és hord kutyaiskolába!
2011. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

,,(Fajtatiszta becsúszott almok nincsenek!! Azok általában az "összetettek két ugyanolyan fajta(júnak kinéző) kutyát és várták h megszülessenek kiskutyák" ,,


Akkor miért így írtad ha tudod, hogy vannak tenyésztőknél is becsúszott almok....

Már pedig náluk is elő fordul attól függetlenül, hogy nem általános.

Nem kötekedni akarok, nem azért írtam, de leírtam amit láttam tapasztaltam. Gondolom a kérdező nem csak EGY véleményre kíváncsi, máskülönben nem írta volna ki a kérdést.

Minden jót!

2011. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van németjuhász és cane corso fajtamentés is. Corsokból szoktak lenni pár hónapos és fiatal kutyák is.
2011. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

(kedves 13.32 lovagolhatsz a szavakon, de nem hiszem h ez lenne a fontos a témában... számomra meg az nem tenyésztő akinél be tud csúszni egy alom, érdekes annyi de annyi temyésztő meg tudja oldani h a tüzeléskor ne fedezze be az összes kanja az összes tüzelő szukát, így az a pár akinél becsúszik az miért nem??

Egyébiránt a kérdezp szerintem nem a tenyésztőknél becsúszott - elenyésző számú - alomra gondolt, hanem "a kert végi Rexinek valahogy csak becsúszott egy fajtatiszta apuka...hopp nem kívánt, de fajtatiszta kölykök lettek, de kár...majd eladjuk őket" almokra gondolhatott)

2011. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

13:42.-nek.


Vannak kivételes esetek amikor becsúszik, és mégis normálisan szerződéssel és minden hivatalos cuccal el lehet adni a kölyköket. Ettől még a tenyésztő tenyésztő marad,és jó genetikai minőségű kölyköket ad oda.

Amiről Te beszélsz az szaporításnak minősül.

2011. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!