Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás a kutyám, csupa seb,...

Bolhás a kutyám, csupa seb, mivel előzzem meg az ekcémát?

Figyelt kérdés

A kutyát nem olyan rég vettük, s a vétel pillanatába nem tűnt bolhásnak, de itthon elkezdett vadul vakarózni. Orvos javaslatára fürdetjük mosogatószeres vízzel, de úgy tűnik semmi haszna, bár mondta, hogy nem először lesz eredmény.

A sebeket tinktúrával kenegetem, mert nagyon csúnyák, s nem szeretném, ha elfertőződne.

Jön a nyár, jönnek majd a legyek, s félünk, hogy be fogják köpni a legyek. Még csak ilyen vakarás nyomok vannak rajta, de van egy kicsit csúnyább nagyobb seb is, azt mindig lekenjük. Az orvos látta, azt mondta, hogy bolha, el fog múlni a fürdetésnek hála.

Biztos ami biztos alapon adtam neki egy kicsi fokhagymát is( egy kicsi gerezdet, nem nagyot), s csak reménykedek.

Mikor lesz egy kutyus ekcémás?Mivel lehet megelőzni? Hogy tudnám hamarabb eltüntetni a bolhákat? Az orvos türelemre intett, hogy nem lesz semmi baj, de én aggódok, 3 hét múlva jön megint megnézni a kutyust, meg az oltásokat beadni, de ha valami komolyabb baj lesz,akkor hamarabb kijön majd.


2011. ápr. 10. 15:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
milyen szer az, amit akarsz venni és mennyi idős a kutya? milyen tömegű?
2011. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A Neostomosant, ha jól tudom, nem ajánlatos sebes felületen használni. Arra remek, hogy bolhátlanítsátok a környezetet .Sőt...sebes bőrre talán egyik szer, sampon sem jó. Hidd el, jobban járnátok a Strongolddal. Totálisan kiírtja a bolhát már a cseppentés után pár órával.
2011. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nagyon hülye orvosotok van,igazi falusi lódoktor,aki a kutyához semmit nem ért.Bele sem merek gondolni,mit csinálna mondjuk egy gyomorcsavarodásnál.

Én bevinném a legközelebbi normális dokihoz akár tömegközlekedéssel is.

Itt vannak a dokik megyei bontásban:

[link]

2011. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Megnéztem a legközelebb 70 km-re van, tömegközlekedéssel 3 órás az út oda, 3 órás vissza.

Ami közelebb van, 30 km-re, az a mi orvosunk.Mondtam már, hogy annak idején nézegettem, nem lehet ezt megérteni?Tudom, jó szándék, de olvasd kérlek át a kommenteimet is.

Csak a mihez tartás véget, mi Borsod megyébe a határnál lakunk kb, a legközelebbi Miskolcba van, ami nem a mi orvosunk. Mivel itt katasztrófális a közlekedés, a mostanit is meg kell becsülni, mert ő legalább kiszállási díjat nem számol fel.

2011. ápr. 10. 18:00
 15/20 anonim ***** válasza:
56%
Elárulnád azt a csodás mosogatószeres összetételt, amivel megfürdetted a kutyát?
2011. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mi 80 kilométerre lakunk Pesttől,nincs autónk,az itteni doki egy nagy 0.

Én bizony vonatra ültem a beteg kutyával és felmentem egy pesti klinikára.

2011. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

kedves utolsó. Minálunk nincs vonat, ha lenne biz isten megtenném, mivel nincs, így egy zsúfolt járaton kellene kézbe szenvedni a kutyussal( tömegközlekedési járműven póráz valamint szájkosár kell, olyan tömegközlekedési eszközön, ahol mindig zsúfolt, mert mire ide ér a busz, már több falun is átment,s van olyan, amikor kénytelenek vagyunk másik busszal menni).

Az állat nem szoba tiszta, kíváncsi lennék, hogy egy kétszer 1 órás utat hogy teszel meg kutyával, úgy, hogy nem pisilhat, nem kakilhat, valamint le nem tudod tenni, csak a kézbe tudod szállítani( mint írtam, zsúfolt a jármű).

Ugye, így már tényleg nagyon sok gond van, főleg, hogy autónk nincs.Ha idősebb lesz a kutyus, akkor már ennyire sem lehet emberek közé vinni, mint eddig, ugyanis a szentem kuvasz kutya. Tudom, minden kutyát meg lehet tanítani, a mi volt kuvaszunk is kedves, s aranyos volt, nevelve volt, de az idegen embereket megszeretni nem tudta, s nem is akarta. Ő még kicsi, sok emberrel barátkozik, de nem sokáig lesz kicsi, nem sokáig tudom tartani a pórázon...

Néha nem értem, hogy minek írnak ilyen okoskodós emberek, amikor sokat segíteni nem tudnak.

Mindenre válaszolnak, csak elgondolkodni nem tudnak. Mit nem lehet érteni, hogy azzal nem leszek kisegítve, hogy 3 órás utat egy kis kutyuval megtenni nem könnyű?főleg, hogy csak oda az út annyi, s plusz még Miskolcon a közlekedést nem is ismerem, az árat meg ne is számoljuk, s tudom, hogy az állat érdekeit kell nézni, hidd el, mi is azt nézzük, ez miatt mást is próbálunk majd.

Aki meg az össze tevőket kérdezte a mosogató szernek, az meg ne nézzen hülyének, menjen el egy boltba, s nézze meg mik vannak a mosogatószerekbe. Direkt bőrkímélő mosogatószerünk van, a bőrt nem bántja, a kutya nem eszi magát, csak vakarja magát,de mióta elkezdtük azóta már nem annyira sűrűn, vakarja magát, de nem annyira. A bolhák kevesebben vannak. A kutya még kap fokhagymát, a helye már régebben be lett porozva bolha írtó porral, de a kutyát is behintettük tegnap(rá van írva, hogy így is lehet használni), fürdetjük, a sebeket meg kenegetjük fertőtlenítővel(Propolisz tinktúrával), szóval köszönöm a nagy segítséget, s néha abból kéne kiindulni, hogy a kérdésre kellene válaszolni, nem azzal, hogy keressek másik orvost, s engem hülyének nézni. Azért van ez az oldal, hogy tanácsot lehessen kérni.

Ui:Aki nem a kérdésre valaszolt, s másik orvost javasolt úgy, hogy át sem gondolta a dolgokat, le fogom pontozni.

2011. ápr. 10. 19:26
 18/20 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de egy mosogatószernek az a dolga, hogy oldja a zsírt, piszkot. Bolhát nem öl, az tuti.

Szegény kiskutya, a sebeire még rá is kerül ez a szer:((

Nem kell megfogadnod, de tiszta szívvel csak azt tudom ajánlani, felejtsd el a mosogatószert, és a többit. Ha gyorsan akarod, hogy rendbe jöjjön a kutyád, és van anyagi lehetőséged, tegyél rá egy súlyban megfelelő Strongoldot. Az még atka ellen is jó. Egy hónapig nincs tuti bolha. A helyét akár jó vastagon szórd be Piretrin porral. Ha belefekszik, az sem baj.Ha veszel Betadint, mindenre rá lehet tenni. Embernek-állatnak egyaránt.Ha meggyógyultak a sebek, állandó védekezésnek használhatsz már Neostomozan ampullát. Bár olcsó, de ha nem ázik meg, 2-3 hétig véd. Ezzel jól le kell locsolni, hogy a bőréig átázzon és megszáradni hagyni.

2011. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
És még annyit... Ha tartasz a legyektől, az Adventix csepp véd ellenük és a szúnyog ellen is. Igaz, havonta kell megvenni, de nincs bolha, kullancs, szúnyog, légy a kutyán.
2011. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

A sok szkeptikussal örömmel közlöm, a kutyám bolha mentes minden drága kencefice nélkül.

A sebek szépen gyógyulnak, most már bőrnyugtató teával fogjuk fürdetni, azt fogjuk a bőrére masszírozni. Amúgy köszönöm a beszólogatásokat, a mi orvosunk tudja a dolgát, nem fiatal orvos, hanem idősebb, s már elég rég óta foglalkozik állatokkal, kutyákkal.

Tapasztalata van, s nem próbál meg minden drága dologra rábeszélni, főleg, ha nem is hat.

2011. ápr. 13. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!