Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ezen segíteni?...

Hogy lehet ezen segíteni? Idővel jobb lesz?

Figyelt kérdés

El kellett adnom a kiskutyámat, mert sajnos a suli miatt nem tudtam megadni neki mindazt amire szüksége lett volna. Mielőtt leszólnának, hogy akkor minek vállaltam kutyát, leszögezem, hogy naponta 2szer vittük 1-1 órás sétára, de mivel kis hiperaktiv kutyus volt nem volt elég neki... Mellette persze órákat játszodtam vele, de amikor suliba voltam a lakást szinte szétszedte. Leszedte a tapétát, a személyes tárgyaimat szétszaggatta, pedig nevelve volt... És mivel albérletben élek, ezért ez különösen nagy gond volt.

Ma vitték el. 7 hónapos volt és bár egy kis ördög volt, mégis számomra egy tünemény. Délután óta csak zokogok és nem tudom egyszerűen abbahagyni. Annyira fáj, és annyira hiányzik, hogy azt elmondani nem tudom... :(


2011. ápr. 10. 20:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ugyan, nem eladás céljából? Talán bizony megtartják?

Annyi kutya vár gazdára, ti meg itten szaporítjátok a kutyák számát!

Mi az, hogy nincs abban semmi!

Menj el egy sintértelepre és segíts kiválasztani, hogy melyik kutya legyen elaltatva a helyhiány miatt!

Nézd meg őket, és gondolj arra, hogy a te volt kutyád is szaporít!

[link]

2011. ápr. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Jobb is, ha nem írsz semmit, mert csak hergeled a kutyaszeretőket.

Nincs felelősségérzeted azért, hogy a te kutyád ne hozzon világra létszám feletti ebeket, illetve hogy az emberek inkább örökbe fogadjanak rászorultat, semmit szaporítótól vegyenek!

2011. ápr. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Olvasd végig ezt a kérdést, elég sok hasznos választ adtak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1703476-miert..


Az egyik munkatársam kb. 2 éve vett egy "fajtatiszta" kutyát 18 ezer forintért. Külsőre nem volt vele baj, de egy éves korában elpusztult, volt egy elég komoly öröklött betegsége. Nem sokkal utána vettek egy ugyanolyan kutyát, aki most 10 hónaposan légcsőszűkülete, és kezdődő patellája van. Mondtam neki, hogy tk-es kutyát vegyenek, mert csak azok vannak szűrve, de nem érdekelte. Szerinte feleslegesek a szűrések, hiszen egy kutyán "látszik, ha valami baja van"

Gondolom a Te kutyád nem volt törzskönyves, és ahová került, ott sem tk-es kutya van. És fedeztetés előtt nem fogják őket tenyészszemlére vinni, és a szűréseiket sem fogják megcsináltatni. Felelőtlenség olyan kölyköket eladni/elajándékozni akik mindenféle betegségeket hordozhatnak.

2011. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

egyszóval : FELELŐTLEN ÁLLATTARTÁS !

bármit érzel, megérdemled, mert te a gazdi nem voltál felkészült !!!

tanulj a hibádból,és a következő kutyádnál jusson eszedbe :

neki csak te vagy !

nem kell sajnálni a kutyát, jó helyen van.

te rossz gazda voltál .

( nincs olyan hogy hiperaktív kutyus !!

olyan van ,hogy nem fáradt kutya,olyan van ,hogy unatkozó kutya ! )

egy yorki :):)

gondolkodj , a napi mozgásigénye minimális egy normál méretű kutyához képest!

2 X1 órás séta ??

nem az idő a gond, hanem ahogy abban a 2 X 1 órában bántál vele, meg a többi időben !!

neveletlen, mert elkényeztetett, mert a gazda nem értett hozzá !!

remélem tanulsz a hibáidból, és egy-GGGYYYell több lesz a FELELŐSEN GONDOLKODÓ ÁLLATTARTÓK SZÁMA :)

( de sok nehéz szó van :::))

de sok felelőtlen gazdi !!

2011. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

jaj hagyjátok már békén. nem tudhatja senki, hogy tényleg szaporítók-e akik elvitték a kicsit. és senki nem is kérdezett erről titeket. ha jártatni akarjátok a szátokat, csacsogjatok a barátaitokkal.

szegény lány/fiú tiszta szomorú, mert a kis kedvence nem maradhatott meg lakásban. nem tudhatta, hogy gondokat okoz. plusz bérlők. mit vártok? nálunk is vannak bérlők és meggyűlik a bajuk azzal, hogy nem az övék a lakás. ha övék lenne, valószínűleg náluk maradt volna. és attól, hogy csak a sétát írta le, nem jelenti azt, hogy máskor nem foglalkozott a kutyussal.

és miért ne létezhetne hiperaktív kutya? van hiperaktív ember is. az evolúció szerint az ember a kutyától is származik. szóval génekben lehet hiperaktivitást örökölni (aki ezt nem tudja, ajánlom olvasson el egy biosz könyvet.)

2011. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hogy odaadta, hanem az, hogy nem nézte meg, hova.

Tény, hogy jobb, mintha kicsapta volna az utcára, vagy sintértelepre adja.

De csak kicsivel jobb.


És nem értem, miért védtek mindig minden szaporítót, aki ide írdogál. Elvben elítélitek, de aki szaporítani akar, vagy arra adja kutyáját, azt mind pátyolgatni akarjátok.


Hát kell már végre gondolkozásváltás, hogy el kell ítélni, aki felelőtlenül szaporít és azt is, aki ilyennek ad kutyát!

Tessék tudomásul venni, hogy ez nem állat szeretet és semmit nem ér a sírdogálás. Helyesen kell cselekedni és megelőzni dolgokat. És aki erre figyelmeztet, azt nem leinteni kell, hanem megfontolni és elfogadni.

2011. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!