Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Válogatós kutyával mit etessek?

Válogatós kutyával mit etessek?

Figyelt kérdés

Még egy év alatt van, leendő közepes testű, kis kora óta tápot kap, de az egy napi adagját 3-4 nap alatt eszi meg, és azt is úgy, hogy napokig nem eszik, majd nagy nehezen megeszi az adagot.

Már nagyobbnak is kéne lennie, nincs kinn a bordája, de többen lesoványozták már. Biztos, hogy enne még, mert egyszer kapott farhátat, és olyan zabálást rendezett!!! Már próbáltuk a Flatazort, a Happy dogot, de nem lett változás egyiknél sem. Biztos, hogy nem férges.


2011. ápr. 15. 23:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Próbálj meg főzni neki. Hátha nem szereti a tápot!
2011. ápr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

ha a doki minden szervi gondot kizárt akkor próbálhatsz valami étvágy javítót pl kutya bérescseppet

vagy keverni a kajához valamit amit szeret nálunk a halkonzerv szokott nagyon beválni de lehet leves vagy ilyesmi

2011. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egy éves kora alatt kétszer adtam neki enni. Reggel száraz tápot, este meg a száraz tápot kevertem főtt kajával.

Ha reggel nem ette meg SOHA nem hagytam elötte, hanem elvettem. Este a főttet általában megette, de ha mégse azt se hagytam elötte. És hogy ne menjen pocsékba betettem a hűtőbe.

Főtt kaja lehet sok minden pl. : Rizs darált hússal, farhát, és a levessel leöntöttem az egészet. Lehet tésztát krumplit bele főzni.

Amúgy a tésztát rizst krumplit nem tudja hasznosítani, csak kitölti a gyomrát, és változatossá teszi az étrendjét. De ha megfogadsz egy tanácsot: Ételt soha ne hagyj elötte egész napra.

2011. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem keverd el a tápot olyan kajával amit megeszik, vagy áztasd be neki. Ha semmi nem használ, akkor inkább házikoszt, mint a nem evés. Az én westiem se evett valami jól kölyök korában, aztán utánanéztem, hogy miből mennyi kell a kuttyoknak és olyan kaját kapott, amit mi is ettünk. Fel is hízott utána :D
2011. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Elveszem tőle, de ha odaadom neki, se foglalkozik vele, csak a 3-4, napon.

Akkor ne higgyek abba, hogy a kutyának csak a táp jó? Mert eddig azért nem főztem neki, mert mindenki ellenzi a házikosztot. De azért ez így nem mehet tovább. Attól félek, ha hozzászokik a házihoz, egyáltalán nem fogja megenni a tápot. Vagy akkor az nem baj?

2011. ápr. 15. 23:41
 6/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam már levessel leönteni, egy kis felvágottat belekeverni a szagok miatt, de így sem...Vagyis a felvágottat kiette belőle :)
2011. ápr. 15. 23:42
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

Azt kell eldöntened, hogy a kevés táp van-e olyan jó a kutyádnak, mint a változatos, megfelelő mennyiségű házikoszt...

Szerintem nem.

2011. ápr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Salx Narval ***** válasza:
0%
A kutya nem hülye, a táp pedig ételkiegészítő. Te magad is láthattad,amikor farháttal kínáltad.Nyilván nem lehet mindig hússal etetni, de keverve azért ezt is kell, hogy kapjon.Kíváncsi lennék, neked, hogy tetszene, ha csak tápot kapnál, lehet, hogy te is csak akkor ennéd meg, amikor már nem látsz az éhségtő.A kutyád éhes, etesd változatosan, mindent kapjon.
2011. ápr. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Ha jo minosegu tappal etetsz, amiben benne van minden tapanyag, amire a kutyanak szuksege van, akkor semmi problema. Az tokeletesen megfelel, nem kell azon aggodni, hogy szereti-e vagy nem. TE tudd hogy mi a jo neki, ne o dontse el. Nyilvan valogat, mert megteheti. Tudom, mert nekunk is volt hasonlo problemank, es a kutyasok tobbsege atmegy ezen. En ugy oldotam meg, hogy -oke haver, nem eszel, finnyaskodsz? Akkor nincsen kaja.(pont!)

2 napig nem tettem ele etelt (viz mindig volt), ez nem kinzas, mielott meg valaki beleokoskodna. Egy kutya sokkal tovabb is kibirja etel nelkul. Aztan a harmadik napon ele tettem egy napi adag felet. Erdekes mod kiurult a tal. Aztan lehet emelni az adagot, es par nap alatt eljutni a normalis mennyisegig... Nalunk igy megszuntek ezek a problemak, es azota sem jottek elo. Megtanulta, hogy akkor, es azt kell ennie amit a gazdaja eletesz. Nyilvan a fenti modszert csak egeszseges kutyan alkalmazd, de feltetelezem, az allatorvossal mar kozolted a szituaciot.

2011. ápr. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is így volt a kutya igaz ,hogy már nagy korában ,de nem evett napokig a tápból utána nagynehezen mégis.Viszont ,ha bármi mást kapott azt befalta.Ekkor főtt tésztát és csirkehúst evett 1 hónapig majd lassan visszatértünk a tápra és azóta is szívesen eszi szerencsére.Néha kap egyéb kaját mert gondolom megunja szegény.

2011. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!