Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Válogatós kutyával mit etessek?

Válogatós kutyával mit etessek?

Figyelt kérdés

Még egy év alatt van, leendő közepes testű, kis kora óta tápot kap, de az egy napi adagját 3-4 nap alatt eszi meg, és azt is úgy, hogy napokig nem eszik, majd nagy nehezen megeszi az adagot.

Már nagyobbnak is kéne lennie, nincs kinn a bordája, de többen lesoványozták már. Biztos, hogy enne még, mert egyszer kapott farhátat, és olyan zabálást rendezett!!! Már próbáltuk a Flatazort, a Happy dogot, de nem lett változás egyiknél sem. Biztos, hogy nem férges.


2011. ápr. 15. 23:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
El kellene döntened, hogy nálatok ki hordja a nadrágot: Ő vagy te... Mert megbocsáss, de most pont úgy táncikálsz, ahogy őkelme fütyörészik..... Egy kutya sem halt még éhen, ha ott volt előtte a kaja..... TE döntsd el, hogy mit akarsz vele etetni. Tedd elé minden nap ugyanabban az időben 10 percre. Ha nem eszi meg elvenni. Következő etetéskor ismét tedd elé. ÉS A KETTŐ KÖZÖTT EGY FALATOT SEM KAPHAT MÁST, SEMMI NASI!!!!!! Pár nap tán meg fogja enni, az tuti... Lehet, hogy most ez durvának tűnik, de ha most nem teszed rendbe a dolgokat, egész életében szenvedni fogsz vele. Minél tovább húzod, annál nehezebb lesz. Én imádom a kutyáimat, vesztem már össze miattuk sok emberrel, és ha a pénzt, amit rájuk költök félreteszem, már vehettem volna egy saját lakást vagy házat... De egy dolgot nem tűrök tőlük: a válogatást. Azt eszik, amit eléjük teszek, vagy nem esznek.....
2011. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

5 hónapja megy ez így, azóta van nálunk. Nem úgy táncolok, ahogy ő fütyül, mert csak egyszer kapott ez idő alatt farhátat, hogy az étvágyával van-e baj, vagy csak finnyás. Még kölyök, és sovány.

Látom azért megoszlanak a vélemények táp/házikoszt -tal kapcsolatban. A kétféle táp, amit felsoroltam, prémium minőségű, de szerintem akkor sem normális, hogy 25 dkg eszik meg 3-4 nap alatt. Vettem neki nyesedéket rizzsel, összekevertem egy kis táppal, szinte befalta, úgyhogy szerintem maradok a vegyes táplálásnál.

2011. ápr. 16. 09:34
 13/18 anonim ***** válasza:
Jajj, dehogynem.... Épp most írtad le, hogy nincs vele az égvilágon semmi probléma sem, csak finnyás, el van kapatva... Megenné ő a tápot is, ha elég éhes lenne...
2011. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

És akkor kiskora óta sosem elég éhes? Értelek, de azt nekem ne magyarázd meg, hogy az normális, hogy egy 7-8 hónapos kutya hónapok óra napokig nem eszik. Tudom, ha ott a táp, éhen halni nem fog, de jó húsban sem lesz sose.

CSAK tápot kapott (a mai napig), tehát SEMMI MÁST!Elkapatva nem akkor lenne, ha minden finomsággal próbálnék a kedvébe járni?

Az ezzel kapcsolatos véleményed tulajdonképpen csak mellékes info, a lényeg, hogy remélem most már rendesen fog enni, és kg-ban és méretben is utoléri magát.

2011. ápr. 16. 12:03
 15/18 anonim ***** válasza:

23:37 vagyok.


Szerintem add neki vegyesen. Ettől még nem lesz elkapatva.

Javasolnám még a kutya béres cseppet. 10 kilóra van egy csepp, bár én két három cseppel többet cseppentek. Ez még jobban fogja serkenteni az étvágyát.

2011. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Salx Narval ***** válasza:
Nehogy már ellegyen kapatva egy kutya attól, ha húst is kap néha.Nektek agyatokra ment ez a tápozási hisztéria.Írtam már, próbáljátok ki magatok is és rájöttök hamar, hogy miről beszélek.
2011. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom a cseppeket, biztos sokat fog segíteni. Meg a hús is :)
2011. ápr. 16. 13:54
 18/18 anonim ***** válasza:
Majd meglátod pár nap múlva úgy fog zabálni mint a vett malac. Főleg ha még a cseppek is hatni fognak. :-)
2011. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!