Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majdnem megölik a kutyámat és...

Majdnem megölik a kutyámat és én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon mérges vagyok..:@

Tegnap elvittem sétálni a két kutyámat ( 2 Akita kan)

A nagy már 3 éves a kicsi most 5 hónapos..

egy erdős helyen sétáltunk..eddig még senkivel nem találkoztunk ezen a területen. Mindig megcsodáltuk a szép tájat.. az erdei állatokat...

tegnap azonban arra lettünk figyelmesek,hogy két hatalmas, őrült kutya rohan felénk..

Egy nagy keverék és egy roti...

Olyan gyorsan történt minden,hogy már csak azt vettem észre,hogy a roti nyakra megy Cody-nak (a kicsi akita) , a másik kutya csak morgott és ugatott a nagyra, Zeusz pedig próbálta leszedni a rotit a kicsiről.. (ő is nyakra ment) a roti rámászott Zeuszra, a keverék meg neki a kicsinek..próbáltam elkapni de a kverék belém kapott.. kb 5 perc múlva a támadás elejétől számitva szaladt a két gazda, alig tudták leszedni a kutyáimról a kutyáikat. A kicsit úgy megharapdálták,hogy egyik fülét összekellett varrni, nyakánál óriási seb van:( (azonnal vittem utána az állatkórházba) , Zeusznak nem lett különösebb baja..

de tudjátok,hogy az Akiták is harcias kutyák.. és Zeusz úgy elkapta a Roti nyakát,hogy nagyon:s nem vitték a gazdái dokihoz és meghalt reggelre a kutya..

És msot a roti gazdája felakar perelni,hogy az én kutyám emgölte az övét.

Én vagyok a hibás? Én pórázon sétáltattam a két kutyámat.. a másik kettő meg rohant utánunk felé. Kicsi Codykám életvezsélyben volt:S


2011. ápr. 17. 13:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Amúgy merre van ez a hely, ahol történt?
2011. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Egy kis falutól nem messze van egy erdő. szeged környéke
2011. ápr. 17. 13:31
 13/25 anonim ***** válasza:
Te is kérj az orvostól igazolást a kicsi sebeiről. Ha valóban perre viszi, keresd meg a MEOE jogászát, segíteni fog.
2011. ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hibás, Te pórázon vitted a kutyákat, és Zeusz csak önvédelemből támadt (gondolom). A saját hibája a másik gazdának, hogy nem tudott pórázt tenni a kutyája nyakára, és nem vitte el szegényt orvoshoz.
2011. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ja, és nagyon remélem hogy a kiskutyád nem fog meghalni másnak a felelőtlensége miatt...
2011. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Az a két kutya rád is veszélyes volt, téged ugyanúgy megsebesíthettek vagy megölhettek volna. Szóval a sétáltató pasit lehetne beperelni emberölési kísérletért, vagy valami ilyesmi.
2011. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a hibás, de ha már ilyen pofátlan, akkor a szájkosárba simán beleköt, aztán lehet bizonygatni, hogy kinek van igaza. :(
2011. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Platypus ***** válasza:
Ha perre is viszi, semmi esélye, hiszen nem vitte orvoshoz a sérült kutyáját. Ha jól tudom, akkor ez eleve sérti az állatvédelmi törvényt, és mindenképpen bizonyítja, hogy nem törődik az állatával. Lehet, hogy a te kutyád okozta a sebet, de az ő felelőtlenségük az oka, hogy belepusztult. Továbbá te is sérültél, ők pedig nem. A sérülésedre hivatkozva eleve feljelenthetted volna őket, aminek jó eséllyel a kutya elaltatása lett volna a következménye. Mert embert harapott meg, és ez sokkal nagyobb súllyal esik számításba, minthogy a te kutyád megharapott egy másikat. Itt egyedül neked van jogalapod pereskedni.
2011. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a hibás, de ezt gondolom te is tudod. Semmi joguk nincs perelni, sőt én a helyedben úgy feljelenteném őket, hogy csak na. Az állatorvostól kérj számlát, te is menj el dokihoz, hogy bizonyítható legyen a te sérülésed is.

Sok idióta ember, felháborító, hogy mit gondolnak magukról egyesek. Majdnem megöli az a dög a szerencsétlen kiskutyát és még fenyegetőzik... A nagy meg védekezett, csak szegény rotit sajnálom, a gazdája felelőtlensége miatt kellet elpusztulnia.

2011. ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Most költöztek ide ezek a barmok (elnézést) nem rég..ezért nem ismerem őket..

A keverék kutya gazdája eljött bocsánatot kérni.. délután..

utána én rögtön elmentem Codyhoz mengézni.. Hála a jó Istennek felfog épülni.. a fülecskéje heges lesz..de az legyen a legnagyobb bajom..

Elmentem a kórházba..megmutatni a karom..és még a doki megkérdezte,hogy nem perelek? Mondtam,hogy nem szeretnék..

mondtam,hogy még a másik tulaj akar perelni..

Az orvos nagyot nézett..

írt valami papírt,hogy más ember gondatlan viselkedése miatt kutyatámadás ért.

a lényege ez..nem így van leirva:D


És képzeljétek..

19:00 után jött a roti gazdája.. hogy na készüljek mert holnap megy perelni...

Én meg a szeme elé emeltem a papírt amit az orvos adott.. leesett az álla.. sarkon fordult és elment..:D

Már csak attól félek nehogy megmérgezzek a kutyusokat..:S

Ezért áttértek benti kutya életmódra..:D Ma már a nagy bent alszik az előszobában..a kicsi meg még a kórházban..


Köszönöm a válaszokat:)

2011. ápr. 17. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!