Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom elfogadni h nem...

Nem tudom elfogadni h nem lehet kutyám, már lassan sírok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira imádom a kutyákat....kaptam 10évesen egyet, de sajnos keverék, és eléggé rossz természetű,meg anyué...

Nekem meg régi vágyam egy Golden retriever de nem lehet mert anyu ellenzi és 2 kutya mellé még 1 már nem lehet panelba...:SSSSSSS magamat szoktam meghazudtolni, folyamatosan róluk olvasok,hirdetéseket,kenneleket nézek mintha már vehetnék is egyet..:(


2011. ápr. 20. 17:13
1 2 3
 11/25 xnorkax ***** válasza:
10 évet? Mennyi idős vagy te?
2011. ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
2 nagy szoba és 1 fél, nagy konyhával.. Csak azt nem értem, mért kell az embert lehurrogni... bár így noname-val elég könnyű.. amúgy igen, egy kutya miatt képes lennék elköltözni, mert itt amúgy sem valami fényes mert van egy alkoholista is,és a kutyának se tenne jót. Mélységesen imádom az állatokat.a mostanit is menhelyről mentettük ki..
2011. ápr. 20. 17:29
 13/25 anonim ***** válasza:
Egyébként hány éves vagy?
2011. ápr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok. De még minimum 7 évet tanulok aztán mire meglesz a keresetem saját lakásra,addig gürcölni kell nagyon sokat. főleg h nem albit szeretnék..
2011. ápr. 20. 17:31
 15/25 xnorkax ***** válasza:
100%
Jó, hogy vannak terveid. Ez érettségre vall a részedről. De akkor annyi eszed is legyen, hogy ezt a pár évet fogat összeszorítva kibírod, utána meg előtted az élet. De ha most, a bizonytalanba hozol egy kutyát az kinek jó? Kíméld meg a kutyát.
2011. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Minek neked a kutya? Ha arra kell, mint más kutyásoknak (hogy szeresd, neveld őt, ne legyél magányos, stb.), arra tökéletes a mostani kettő is. Az nem kifogás, hogy a kutya lusta. És ha kapsz egy golden retrivert és az is lusta lesz, akkor kérsz egy negyedik kutyát?


Szerintem foglalkozz a mostani két családi kutyával, vidd sokat sétálni, tanítgasd, vidd kutyaiskolába. Ha így teszel, egyrészt gyakorlott kutyás leszel, másrészt a szüleid is látni fogják, hogy komolyan gondolod. De ha szívvel-lélekkel csinálod, nem fogsz akarni másik kutyát, mert a szívedhez nőnek. Nekem két kutyám van, mindkettő keverék, az egyik ráadásul nagyon problémás, agresszív, harapós (volt), mivel bántották az előző helyén, ahonnan el is kobozták az állatvédők. Éppen ez a kihívás benne: elnyerni a bizalmát, megtanítani újra bízni az emberekben. Egy kutya nem arra való, hogy büszkélkedj vele, hanem hogy gondoskodj róla, sok-sok szeretetet és törődést adj neki, amit százszorosan kapsz vissza tőle.

2011. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

végülis a kutyák olyanok mint a párkapcsolat. ha nem az igazi nem tart sokáig. szóval ebben egyetértek veled. ha őket képtelen vagy szeretni, az előfordulhat. de ne azért mert keverék. nem az a fontos milyen fajta, hanem az, hogy mennyire szereted és mennyire szeret téged. az se mellékes mennyire szelíd.

de, ha komolyan gondolod és 100% biztos lennél a nagyszüleid életvitelét folytatni egy kutya miatt, akkor vágj bele, de akkor nincs visszaút.

de azt vedd figyelembe, hova szeretnél menni felsőoktatásba. mert, ha vidékre, és te Pesti vagy, akkor vagy koleszos leszel, vagy minimum 1 óra az út. és ez se mindegy, hogy mennyi. gondold ezt végig alaposan, beszéld át szüleiddel, nagy szüleiddel. meg azt is vedd figyelembe, hogy valószínűleg a nagyszüleid nyugdijjasok, és nem biztos, hogy lesz pénzük téged és a kutyát is eltartani.

szóval tényleg alaposan gondold át az egészet.

2011. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen, hogy át sem gondolod, hogy egy kutyát nem pár hónapra veszünk, hanem évekig, hála istennek sokszor 10+ évig lesz a társunk. És így akarsz egy nagytestű goldent, hogy ki tudja, ki fog róla gondoskodni, mikor pár év múlva majd "gürizel", ő meg a panelban szottyad? A mostani kutyátok sem lusta, csak berendezkedett az ingerszegényebb panelkörnyezetbe. Mégis mit csináljon, szaladgáljon körbe-körbe a járólapon? A goldened sem viselkedne másképp.
2011. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

És a meglévő "problémás"kutyát szépen el kéne vinni a kutyasuliba.

A kutyatartás nem annyi,hogy kiviszed napi kétszer a panelrengeteg közepén lévő zsebkendőnyi kis területre.

2011. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Olyan meg nincs,hogy nem tudod elfogadni.

Ha majd benő a fejed lágya,rájössz saját károdon,milyen sok ennél rosszabb helyzet lesz,amit muszáj leszel elfogadni.

2011. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!