Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem féltek, hogy elvesztitek?

Nem féltek, hogy elvesztitek?

Figyelt kérdés
Póráz nélküli sétánál nem féltek, hogy valamit meglát és elrohan a kutya? Tudom, hogy meg lehet, sőt meg is kell tanítani láb mellett menni, meg, hogy behívható legyen, de azért még sem 100%ig kiszámítható egy kutya. Én félnék elengedni:S:(
2011. ápr. 22. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
jaj én teljesen ki voltam bukni, mikor egy fél éves kutyát vásároltunk, 3 napja volt nálunk, elvittük sétálni, a párom meg elengedte. mondom, te mit csinálsz??? azt válaszolta, megbízom magamban és az állatban is. a kutya és a párom közti kapcsolat valami hihetetlen szoros, a kutyus nem szaladt el, a mai napig 2 méterrel előbb jár, hátranéz, leül és bevárja a gazdit.
2011. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

már kölyökkorában póráz nélkül kell kezdeni a sétáltatást (nem az utcán persze, hanem ha kiértünk parkba, erdőbe)

Kölyökkén úgyse mer messzebb menni mint pár méter. És akkor ezt szokja meg.

Persze suli, behívhatóság mind szükséges.

2011. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Első pár alkalommal rettegtem elengedni még a parkban is. Ekkor volt 3 hónapos. Mindenki kiröhögött, hogy túlreagálom, aztán elengedtem, és azóta is minden nap póráz nélkül sétálunk a parkban és azokon a helyeken ahol nincs forgalom. Út közelében nem merem elengedni, a parkban is néha túl messzire szalad. Kutyasulizunk, engedelmességi vizsgánk van, de még így is félek.
2011. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
én leszoktam venni az enyémről a pórázt,1 hónappal ezelőttig.Soha nem volt semmilyen gond addig,és mindig hallgatott rám.Akkor viszont megláttot egy macskát...és uzsgyi utánna.Nem hallgatott a hívó szóra,pedig torkomszakadtából üvöltöttem.Eltűnt a szemem elől.Én futás utánna.Hú,mire utolértem ő vigan ballagot visszafelé,mintha misem történt volna.2 úton is átszaladt..és az isteni szerencsén múlt,illetve a lassú autóvezetőn(meg tudott állni),hogy nem csapták el.Remegtem az idegtől-még másnap is!Sőt még most is,hogy felidézem a dolgokat.Azóta nem veszem le a pórázt róla..mert nem bízom benne!
2011. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kutyámon kb. évente 2x szokott póráz lenni.

Ahogy írtad, állatokról beszélünk, akik soha nem fogják írásba adni, hogy egy rossz pillanatban nem futnak világgá.

De én azért 99%-ig megbízok a kutyámban:) Egyszer volt olyan, hogy nagyon megijedt egy nagy kutyától, és elkezdett futni, de amikor szóltam neki, leguggoltam, azonnal rohant hozzám.

Nem tudnék olyan szituációt mondani, amiről azt gondolnám, hogy annyira megrémítené a kutyámat, hogy elfusson. A petárdázás és az égzengés egyáltalán nem érdekli. Persze azért szilveszter éjszakáján ráteszem a pórázt, biztos, ami biztos:)

2011. ápr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Nem megy el olyan meszire , több kutyánk is volt és pl.: erdőben sétáltunk elfutott meszire , de ha hívtuk nagy nehezen mindig vissza kaszálódót .De ez persze a kutyától függ .
2011. ápr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fiatalabb korában volt,hogy őzre,nyúlra elrohant.Még szerencse,hogy gyorsabbak voltak nála,és egy idő után feladta.Ma azért kell résen lennem mert idős és sükebóka:) Így néha akaratán kívül engedetlen.Egyszer elbújtam a nagy fűben,ő elrohant mellettem,és teljesen eltűnt.Iszonyatos érzés volt.Majdnem meghaltam,úgy rohangáltam keresztül-kasul a réten,ordítottam(toporzékoltam:)és mikor egészen máshol a nagy fű között egy tiszta részen megállt,és én pont akkor néztem oda(szerintem mp-en múlott)hát leírhatatlan volt amit éreztem.Soha többé nem bújok el előle.
2011. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy jól nevelt kutya 99%/-ban kiszámítható.
2011. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell félni egyáltalán. Ha jó a kutyád, nem fog elmenni, vagy hamar visszajön. Én járok sátorozni az enyémmel. Sose hagyna ott. Én fekszem a tűz előtt, beszélgetünk a haverokkal, ő meg a bokor alatt meghúzza magát.

Olyan fordult elő, hogy melege volt, és tőlünk kb. olyan 100-150 méterre egy fás részen túl volt egy patak és oda ment hűsölni. Gondoltam, hogy visszajön és szűk 10 perc múlva jött is.

Mivel gyakran járunk túrázni, így ő is hozzászokott, hogy figyelnie kell rám merre vagyok, nehogy szem elől veszítsen és én is kiismertem a szokásait. Talán kétszer bevittem a városba, ott viszont pórázra kötöttem, mert a sok autó, biciklis, ember szokatlan lehet neki és zavarja.


Most ez lehet durva lesz, de amelyik kutya ott hagy az kb. annyit is ér, semmit. Nem kell sajnálni! A falkában, ha ott hagyod a társaid ne számíts jóra. Több oka is lehet, ha elmegy, pl. ha kölyökkorában féltetted és állandóan mentél utána, akkor megszokja, hogy ha elindul, akkor nem kell úgyse visszamennie hozzád. Én az enyém elől régen néha pl. elbújtam, ha messzire ment, vagy láttam, hogy sokáig mással foglalkozott.

De, ha mondjuk városból viszed ki rétre a kutyát és először van olyan jellegű helyen, tartsd szemmel, rengeteg új szag és impresszum éri, és a városi környezethez szokott kutya, azt hiheti, hogy ott is arra és úgy megy, ahova és ahogy akar.


Alapvetően azt tudom mondani, hogy nem kell félni, ha félted a kutyát csak ártasz neki. Én sose féltettem semmitől, sok mindent szokott meg, látszik is rajta nem fél sose. Úszik, mászik (nyilván nem, mint egy macska), fut, és egyáltalán nem agresszív, pedig kan rottweiler. (Cserébe viszont véd engem és a területet, ami ugye nem egyenlő az agresszivitással. Sőt sátorverés után a tábort tartja otthonának azt is őrzi. Ez pl. egyszer nagyon jól jött, mikor egy szomszéd táborból két részeg akart átjönni hozzánk, és ő meghallotta a sötétben, felugrott és morgott)

2011. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen 100%-ig biztosan sosem lehet megbízni egy kutyában sem. Én azért megbízok a kutyámban, hogy nem megy el. Így bármikor el merem engedni. Tudom, hogy nem szalad el. Egyedül macska után szokott elszaladni, ha nem szólok rá külön, hogy nem mehet. Akkor is vissza jön tudom nagyon jól, meg ha rászólok akkor meg áll. Mikor kicsi volt és még nem tudtam, hogy vissza jön akkor mindig sprinteltem utána, de egyszer meguntam mert fájt a lábam és nem tudtam, gondoltam ha hülye voltál akkor menjél. Aztán úgy megijedt, hogy hova lettem. Na meg gyakoroltam vele sokat, hogy ha azt mondom állj akkor állj. Nem volt kedvem nekem mindig a kutya után rohangálni. Szóval azért eléggé megbízom benne, hogy nem megy el így most már macska után sem. Ha hozzá szoktatod korán különböző ingerhez akkor nem ijed meg. Egyedül ami necces nálunk az a tüzijáték. Na nem vagyok biztos benne, hogy póráz nélkül tudnék lent lenni a kutyával úgy. Volt már rá példa, hogy fellőttek szezon után egy tüzijátékot a futtatón álltunk a szomszéd téren lőtték fel. Egy kutya haza szaladt át az úton majdnem elcsapták hiába kiabáltak utána (közel álltunk az úthoz), enyém is megindult, de rászóltam, hogy álljon meg és megállt. Enyém nem fél a tüzijáték hangjától hanem támadná. Azért abban a helyzetben én is eléggé beparáztam. Mert ha utána szalad a kutya után akkor őt pont elcsapták volna. Mert a másik épp hogy átért. Egyébként pincsim van. Szegény utána meg tőlem ijedt meg mert elég erőteljesen kiabáltam utána, mert én is megijedtem, hogy ne szaladjon ki az útra, utána meg azért nem akart oda jönni hozzám, de szerencsére gyorsan átkapcsoltam, hogy gyorsan kedvesen szóltam hozzá és megdicsértem milyen ügyes volt.
2011. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!