Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Fehér Boxerem vemhes, a...

A Fehér Boxerem vemhes, a féregtelenítését a párzás előtt kellett volna elvégeznem vagy most is megtehetem?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A 40. naptól féregtelenítheted.

Azonban, ha vemhes a szukád, akkor a vemhességre való felkészítésnek ez is része kellett volna legyen. Egy telefonon bármikor elérhető állatorvost is érdemes szerezni - aki most válaszolt volna a kérdésedre -, hogyha bármi probléma, bizonytalanság merül fel, akkor kéznél legyen. Valamint figyelni kell a kuttya etetésére az utolsó 2-3 hétben.

2009. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ azt hiszem megetetem egy kis jó fokhagymás főtt farháttal. A doki is már kéznél van!
2009. márc. 5. 10:50
 3/14 anonim ***** válasza:
nálunk is ez történt,és nekem azt mondta az orvos,hogy akkor ne 3hetesen,hanem 2hetesen kezdjük a kicsik féregtelenítését.de tényleg jobb,ha a Te dokiddal beszélsz.
2009. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Vemhesség alatt mindenképpen kell féregteleniteni.

Az már más kérdés,hogy fehér boxert egyáltalán be szabad-e,etikus-e befedeztetni,mivel általában a süketség génjét örökitik.

2009. márc. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

A boxernél a fehér szín hiba, nem törzskönyvezhető. 1. Nem értem miért kell hibás kutyákat szaporítani, ezzel is rontani a fajtaállományt. 2. Azt sem értem, hogy egyáltalán minek szaporítani, ha valaki nem ért hozzá, nincsenek meg a lehetőségei és a minőségi, törzskönyves, szűrt kutyái.

Le lehet pontozni, de érdemes lenne elgondolkozni ezen...

2009. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azért mert színhibás nem selejtes és képzeld el van törzskönyve, csak felülbélyegzett ugyanis a szülei sárga díjnyertes szülők szintén törzskönyvvel. Ha egy kicsit utánna nézel a dolgoknak, nem selejtek, csak kiestek a standardból amit annak idején megállapítottak. A boxer testének egy harmadát boríthatja fehér szín, itt az egész kutya fehér nagy dolog attól még vetekszik észben és kiállásban a sárga és csíkos fajtársaival. Ja és sárga boxer is hozott már világra süket, nyúlszájú vagy farkastorkú kiskutyákat. Ennyi erővel az egész fajt elítélhetnéd!

Ezt a sznob hozzászólást pedig be lehet fejezni, ide tanácsot jönnek kérni az emberek, nem mások lenézését tükröző hegyi beszédnek is gyenge kioktatást.

2009. márc. 6. 10:02
 7/14 anonim ***** válasza:

Vannak a szuka szervezetében un. szunnyadó lárvák, amik a hormonális változások hatására a 2. harmadtól kezdve aktívak és féregfertőzést okoznak az anyánál és a vehemnél is.


A 38-40. naptól lehet elvégezni a féregtelenítést, valamint a kölyköknél a születés után többszöri ismétléssel az állatorvos utasításai szerint!

2009. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kívül esett a standardon?:D Na nee.. megint ott vagyunk, ahol a part szakad. Akkor minek szaporítani? És aki azt hiszi, hogy féregtelenítő helyett a fokhagyma is megteszi nem igen bizonyul hozzáértőnek.
2009. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem is a " minek szaporítani" Kérdés fordul meg a fejemben amikor ilyen emberekkel beszélek! Ezt rád értettem!
2009. márc. 7. 08:24
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ebben egyetértünk. Mert nekem is eszembe jutottt ez rólad.:D Annyi különbséggel, hogy én jártas vagyok az állatvédelemben, nagyszüleim beaglet TENYÉSZTENEK 17 éve, ráadásul kutyakiképzőnek tanulok. Ismered a NOÉ állatothon Boxer Fajtamentő Csapatát? Remélem nem a te szaporulatod lesz a következő, akit meg kell menteniük.

Jah és legalább van pénzem és eszem 3 havonta féreghajtót adni a kutyámnak, nem szaporítok felelőtlenül, nem teszek fel ostoba kérdést és nem vagyok akkora hülye, hogy fokhagymával féregtelenítsem a vemhes szukámat. (Ez eleve kizárt, mert az én kutyám ivartalanítva lesz...) Azon gondolkoztál már hogy a kölyköknek 2 oltást kell kapniuk amíg nálad vannak + 2 hetente FÉREGHAJTÓT? Felfogtad? Féreghajtót, NEM fokhagymát:P Nem szégyen hogy buta vagy, csak ne ragaszkodj ilyen csökönyösen a hülyeségedhez. Tanulni sosem késő:)

2009. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!